O wadach architektonicznych, które występują w każdym państwie na świecie

Polskie miasta odmieniły się nie do poznania. Być może jeszcze jest sporo do naprawienia, lecz porównajmy sobie szare, depresyjne miasta z dawnych lat. Ci których nie było wtedy na świecie powinni zerknąć na stare zdjęcia, żeby docenić, co udało się zrobić. Oczywiście, jak każda epoka, i obecna pozostawi po sobie okropne ślady.

miasto

Autor: renee.
Źródło: http://www.flickr.com
Powstało zbyt wiele mało gustownych budynków, miasta nie mają przemyślanego planu przestrzennego, a co więcej w wielu miejscach jest najzwyczajniej niezbyt czysto, bo nikt się nie troszczy o to, aby było trochę bardziej porządnie. Na szczęście to nie jedynie nasz problem.

W każdym kraju odnajdziemy ładniejsze i mniej gustowne miejsca. Można nawet przyznać, iż każde duże miasto poza pięknymi zabytkami, miejscami, które warto zobaczyć odznacza się także wielką brzydotą. W każdym bowiem miejscu są okropne dzielnice, o które nikt nie dba, do jakich przyjezdni się nie zapuszczają. Kiedy wertujemy katalogi znanych miast, widzimy miejsca popularne, sławne, do jakich należy się wybrać nie agregaty prądotwórcze myślimy nad wyglądem całego miasta, tak więc bez trudu możemy potwierdzić: ten Paryż jest cudowny.

miasto

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com

A później już na miejscu jesteśmy rozczarowani, że tak to miasto w niektórych miejscach wygląda. Można to porównać do oglądania zdjęcia cudownej dziewczyny. Zdjęcie zostało trochę zmienione, upiększone specjalistycznym programem graficznym, widzimy się z nią na żywo i przeżywamy rozczarowanie. Nie jest tak niezwykle, jak na zdjęciu

Nie należy tego wymagać, nie ma miast idealnych, identycznie jak nie ma państw perfekcyjnych. Nasz kraj, jak pozostałe państwa ma swoje negatywy. Choć brudne place ze zniszczonymi chodnikami zastąpiły skwery z zielenią i wyłożoną kostką brukową – czytaj całość tutaj, to dalej jest sporo do zrobienia. Wydaje się, że jednocześnie najbardziej poważną bolączką naszego kraju w zakresie estetyki jest wczesne zachłyśniecie się różnorodnymi – szlachetnymi i kiczowatymi – wpływami.

Popatrzmy z jednej strony na dziedzictwo kulturowe: kościoły, piękne budowle, a z drugiej na postawione w ich okolicy galerie handlowe i supermarkety. Dzisiaj, takie sklepy są ładniejsze niż te tworzone w latach dziewięćdziesiątych, nie zmienia to jednakże faktu, że powstało ich zbyt dużo, co oznacza, że zostaną one w naszym krajobrazie już na zawsze. Może chociaż w niektórych miejscach uda się je zastąpić czymś bardziej estetycznym, na to jednak potrzeba wielu lat, a może i następnych pokoleń.

, , ,

Related posts

Przyrządy do domu – co należy posiadać w przydomowym warsztacie

Bez względu na to, czy mieszkamy w garsonierze, czy może w ogromnym domu, co pewien czas musimy sobie radzić z kapiącym kranem, powieszeniem nowego obrazu bądź wywierceniem dziury w ścianie. Jakie narzędzia będą nam do tego konieczne? Podpowiadamy bez czego nie może się obejść domowa tak zwana złota rączka. Na początek, młot. Spis przyrządów inicjują te oczywiste, które przychodzą nam na myśl w początkowej kolejności, między innymi wbijak. Wystarczy jeden, jednak za to uniwersalny, o typowej główce oraz trzonku z drewna, o długości 20–35 cm.

Konieczna w we wszystkich domach

Każdy wie, w jaki sposób powinien być wyposażony każdy z domów. Oczywiście wszyscy urządzają wnętrza swych mieszkań podług osobistych gustów, jednak ogólne założenia są niemalże identyczne. Musi być miejsce do spania, miejsce do odpoczynku, kącik do jedzenia i miejsce do mycia się. Zapominamy w tym ferworze dekorowania wszystkiego, że konieczne będą również narzędzia.

Gdzie przydają się badania tensometryczne?

Badania tensometryczne są jednym ze sposobów pomiaru odkształceń w częściach konstrukcji. Tensometrami można wyznaczać stałe sprężyste materiałów, określać komponenty poziomu deformacji i sporych zakresów powiązanych z nimi, takich jak: naprężenia, siły, momenty, ciśnienia.

Latest posts

Top rekomendowanych producentów parkietów z odpowiedniej jakości drewna

Czy to malowanie czy również wymiana podług - przebudowa na ogół znaczących przygotowań a, także nakładów sił. Do takiego typu pytania. należy w każdej sytuacji należycie się przygotować i choć trochę zorientować się w ofertach wielorakich ekspertów zajmujących się tymi sprawami. Jeśli chodzi o parkiet rzecz nie jest tu dziś prosta. Ogromna liczba ofert desek na parkiet a, także propozycji firm dosyć znacząco utrudnia na ogół podejmowanie przemyślanych decyzji. Deska jesionowa a może dąb lub też jakieś pozostałe drzewo? Wybór taki dobrze bardzo sprawnie rozważyć.

Budownictwo stalowe – hale, składy i odmienne konstrukcje opierające się na istotnym surowcu

Oczywiście w dzisiejszych czasach branża budowlana jest bardzo ważka z punktu widzenia całego państwa. Swobodnie od zapotrzebowań jest ona wymagana i jej rozkwit wpływa bezpośrednio na postęp całego kraju. Trzeba potwierdzić, że w toku przeszłych lat niesamowicie się rozwinęła i współcześnie użytkuje szereg najświeższych technik nawet w decydujących pracach. Dodatkowo, wskutek tego, że wykorzystuje dużo lepsze pod względem jakości surowce, cała budowa jest zdecydowanie bardziej porządna i trwała. Jest to relewantne w szczególności w przypadku budynków o charakterze publicznym i dużych hal fabrycznych.

Na wszystkie problemy znajdziemy rozwiązanie

Jeśli jest czas ulewnych deszczy, połączony z topnieniem śniegu, to sporo ludzi martwi się powodziami i tym, iż ich mieszkanie zostanie podtopiony. Znów w okresie upałów, kiedy nie ma czym oddychać obywatele ratują się różnorakiego rodzaju wiatrakami, które przynoszą wytchnienie jedynie i wyłącznie w chwili, gdy są skierowane na konkretną osobę, w innym razie nic praktycznie się nie wyczuwa. A przecież nie jesteśmy pozostawienie sami sobie z tymi trudami, jest wiele rozwiązań, z których możemy skorzystać.