Blacha twarda jak głaz

budowa
Napisał: XELLA Polska Sp. z o.o.
Zainspirowane przez: XELLA Polska Sp. z o.o.
Do produkcji maszyn i urządzeń wykorzystywana jest stal trudnościeralna o ogromnej wytrzymałości oraz świetnej ścieralności i udarności.
Blachy trudnościeralne mają zastosowanie przy produkcji kontenerów i wywrotek, krawędzi roboczych maszyn do robót ziemnych, elementów maszyn górniczych i betoniarek, które najszybciej się zużywają, konstrukcji platform, jak również podajników, lejów i czerpaków koparek.

blachaTaki materiał umożliwia nowoczesne, innowacyjne projektowanie oraz obniżenie masy produktów, co sprawia, że poprawia się ich efektywność energetyczną. Różne typy stali trudnościeralnej mają inne cechy w zależności od celu, w jakim są używane. Dostępne są odmiany , które cechuje odporność na tarcie wzdłużne, wykorzystywane na przykład w lemieszach i łyżkach koparek i ładowarek. Inne odmiany utwardzają się podvczas pracy i stosowane są w kopalniach, cementowniach czy kamieniołomach.

Interesuje Cię przedstawiany artykuł? Jeżeli tak, to namawiamy do kliknięcia tutaj. To ciekawe omówienie (http://www.vincent.pl/maszyny-pakujace/foliarki-owijarki-poziome/), które też na pewno Cię zaabsorbuje.

Jeszcze inne, wytrzymałe na wysoką temperaturę, stosowane są w warunkach bardzo wysokiej ścieralności - hartowane w wodzie stosowane są do produkcji nożyc, pogłębiarek czy maszyn wykorzystywanych w rolnictwie. Blachy trudnościeralne aby mogły w pełni spełniać swe zadania, powinny być również łatwo spawalne i łatwo obrabialne.

Pozostałe artykuły

Izolacja pianką okazuje się być niedroga i wydajna

pianka
Napisał: Thermaflex
Zainspirowane przez: Thermaflex
Izolacja pianką okaże się opłacalna

Nie pragniemy, aby z naszego budynku ciekło ciepłe powietrze, jedynie dlatego że mamy niedopasowane okna, lub ściany. Dlatego również znacznie częściej wykorzystywana jest izolacja pianką, która oferuje nam gwarancję, że wszystko będzie odpowiednio uszczelnione, a cały proces będzie przebiegał szybko oraz sprawnie.


budowa
Napisał: Times Square Public Relations
Zainspirowane przez: Times Square Public Relations
Stal trudnościeralna Hardox 450 można ciąc laserem, plazmą, palnikiem tlenowym lub strumieniem wodnym z elementami ciernymi. Blacha Hardox 600 uzyskuje swoje unikatowe właściwości dzięki zastosowania wieloetapowego procesu hartowania. Blachy te poddaje się kontroli topograficznej pod względem płaskości. Wyniki tych analiz gromadzone są w hucie i mogą stanowić istotne źródło wiedzy dla producenta narzędzi ze stali trudnościeralnych, a także dla użytkownika tych narzędzi.
Napisał: Arek
2019/02/05, 08:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.