Ogrodzenia posiadłości - w jaki sposób je dobrać? Pomocne informacje

Dla firm oferujących ogrodzenia Wrocław jest bardzo dobrym rynkiem zbytu. Rozbudowujące się przedmieścia to osiedla domków własnościowych. Niemal każdy gospodarz chce otoczyć swój dom pięknym ogrodzeniem. Ogrodzenia są istotnym elementem każdej zabudowy. W zależności od przeznaczenia występuje podział na ogrodzenia stałe i tymczasowe.
ogrodzenie domu
Napisał: Michael Coghlan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Podziału ogrodzeń dokonuje się ze względu na ich funkcję. Zarówno ogrodzenia stałe, jak i tymczasowe mają na celu zabezpieczenie budowy przed wtargnięciem osób niepożądanych. ogrodzenia stałe, jak sama nazwa wskazuje służą do wieloletniego użytku. Warto więc, by pasowały do stylu architektonicznego budynku i przez to podnosiły jego atrakcyjność.

Ogrodzenia drewniane i kamienia Ludzie od wieków budowali ogrodzenia z elementów znajdowanych w najbliższym otoczeniu. Wykorzystywali drewno lub kamień. Aktualnie nie ma ograniczeń w materiałach, można zdecydować się na ogrodzenia z drewna, kamienia, metalu, ceramiki, betonu i syntetyczne. płoty drewniane to: płoty ryflowane, boazeryjne, lamelowe, płoty sztachetowe. Cześć z nich zbudowana jest tylko z elementów drewnianych, w innych drewno zestawia się z betonem, kamieniem i metalem. Drewniany płot najlepiej współgra z domami drewnianymi lub stojącymi w okolicy lasu lub łąk. Kolejny rodzaj stanowią ogrodzenia z kamienia. Są droższe od ogrodzeń drewnianych, ale na ich korzyść przemawia trwałość. Do budowy tego typu ogrodzenia stosuje się: kamień łupany i cięty oraz polny i rzeczne otoczaki. Często można zobaczyć kamienne słupki i cokoły.

Ogrodzenia z metalu Trzecim rodzajem ogrodzeń są ogrodzenia, w których stosowanym surowcem jest metal. Jedną z form metalowych ogrodzeń jest siatka – najpopularniejsza i najtańsza, łatwa w montażu. Siatka skutecznie zabezpiecza teren, ale nie zapewnia prywatności, dlatego najczęściej spotykana jest wraz z ogrodzeniem naturalnym – żywopłotem. Rzadziej spotykane są panele ze zgrzewanego drutu i płoty żeliwne. Panele ze zgrzewanego drutu są mało podatne na działanie warunków atmosferycznych oraz uszkodzenie. Ich sztywna konstrukcja powoduje, że łatwiej można je zamontować niż siatkę. Najpiękniejsze, ale zarazem najdroższe spośród metalowych ogrodzeń są ogrodzenia kute.


Pozostałe artykuły

Kamień jako kluczowy materiał wykorzystywany w budownictwie

Kostka granitowa
Napisał: onnola
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jedną z bardziej potrzebnych dziedzin produkcji przemysłowej jest kamieniarstwo. Od wielu lat wyroby z kamienia są bowiem wykorzystywane i niejednokrotnie nie mogą być zastąpione przez odmienne tworzywa. Jednym z najbardziej poszukiwanych i preferowanych produktów wykonanych z kamienia są nagrobki.

Ogrodzenia ceramiczne, z betonu i syntetyczne.
Ogrodzenia z ceramiki rzadko można spotkać, ponieważ ładnie komponują się jedynie z działkami o dużej powierzchni. Materiałem do ich budowy może być: cegła klinkierowa, cegła licówka oraz cegła rozbiórkowa. Najtrwalsze są płoty z przęseł betonowych. Płoty te są odporne na warunki pogodowe, w tym duże mrozy, jednak estetyka nie jest ich domeną. Najnowszym typem ogrodzenia są płoty z plastiku PVC. Przypominają drewniane, jednak w porównaniu do drewnianych, charakteryzuje je duża trwałość i odporność na warunki atmosferyczne i szkodniki. Aby wiedzieć więcej sprawdź zasoby Internetu i wprowadź do swojej przeglądarki słowa: "ogrodzenia Wrocław" (ogrodzenia na
2019/05/15, 15:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.