Rodzaje i zastosowanie nagrzewnic

Użycie nagrzewnicy może być niezwykle różnorodne. Mówiąc krótko przeznaczone bywają do ogrzewania powietrza, a co jest z tym związane np. do osuszania przestrzeni zamkniętej. Znajduje ona zastosowanie tam, gdzie tradycyjne ogrzewanie uległo uszkodzeniu lub zwyczajnie nie została zainstalowana. Sprawdź, które rodzaje nagrzewnic stosowane są najchętniej.

nagrzewnice olejowe
Zainspirowane przez: www.klimatop.pl
Nagrzewnice powietrza używane są do dosuszania pomieszczeń o różnych powierzchniach. Zwykle bywają pomocne w przypadku magazynów, hal, szklarni, magazynów, warsztatów, stacji diagnostycznych, kościołów a także innych. Najważniejszymi cechami tych urządzeń okazują się: łatwość użytkowania, dostępność paliwa, ale przede wszystkim łatwy dostęp do serwisu i możliwość natychmiastowego rozpoczęcia pracy .

Rodzaje i typy nagrzewnic Ze względu na używane paliwo wyróżnia się kilka gatunków nagrzewnic. Najchętniej stosowane okazują się Nagrzewnice powietrza oraz – prawie tak samo skuteczne – nagrzewnice olejowe.

Wspomniany typ – nagrzewnice elektryczne – napędzane są zgodnie z nazwą energią elektryczną. Mówi się o nich, że są również termowentylatorami lub bardziej swojsko dmuchawami. Zainstalowane wewnątrz narzędzia rurki grzewcze ogrzewają powietrze, które z kolei rozprowadzane jest za pomocą wentylatora o sporej wydajności. Są stosunkowo ciche i bezpieczne w obsłudze. Ich całkiem przystępna cena usprawnia skuteczną eksploatację w punktach,w których np.

Czy ten wątek jest atrakcyjny, ale masz ochotę na następne? Chcesz zobaczyć link do witryny (https://wibako.pl/czesci-cat-caterpillar)? W takim razie zachęcamy - trzeba tylko najechać myszką.

nieprzyjemny zapach oleju opałowego jest niestosowny. Poza tym okazują się proste i czyste w utrzymaniu. Największą wadą tego typu urządzenia okazuje się fakt, że pobierają tyle energii, ile oddadzą ciepła.

Modele zasilane olejem działają w analogiczny sposób, choć technika wydaje się inna. Olej opałowy dostarczany jest poprzez specjalną rurkę do komory spalania. Tam właśnie powietrze zostaje podgrzane i następuje jego dystrybucja na do pomieszczenia. Wśród tych nagrzewnic wyróżnia się dwa rodzaje – nagrzewnice bez wymiennikowe i wymiennikowe.

Czy ta publikacja była według Ciebie interesująca? Jeżeli tak, to notabene więcej zobaczysz tu (https://www.eogniwa.pl/), który również analizuje omawianą sprawę.

Różnice dotyczą głównie komory spalania paliwa oraz mechanizmu wyrzucania spalin. W przypadku tych drugich podgrzany olej syntezuje ze spalinami.

Najważniejszymi zaletami tego typu rodzajów nagrzewnic okazują się: możliwość rozpoczęcia pracy niemal natychmiast, łatwość użytkowania oraz prosta obsługa.


Pozostałe artykuły

Gdzie można wykorzystać osuszacze powietrza?

osuszacz powietrza
Zainspirowane przez: http://www.pneuma.pl/
Niewielu ludzi myśli o tym czy powietrze w naszym domu ma odpowiednią wilgotność. Obecnie, w czasie upalnego lata stanowi niewielki kłopot, ale nazbyt wysoka wilgotność powietrza w mieszkaniu często jest powodem bardzo dużej ilości kłopotów. Należy to sprawdzić, aby ochronić się przed pleśnią, zaciekami i powstawaniem rdzy
Napisał: Rufus
2020/03/17, 07:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.