Rodzaje i zastosowanie nagrzewnic

Użycie nagrzewnicy może być niezwykle różnorodne. Mówiąc krótko przeznaczone bywają do ogrzewania powietrza, a co jest z tym związane np. do osuszania przestrzeni zamkniętej. Znajduje ona zastosowanie tam, gdzie tradycyjne ogrzewanie uległo uszkodzeniu lub zwyczajnie nie została zainstalowana. Sprawdź, które rodzaje nagrzewnic stosowane są najchętniej.

nagrzewnice olejowe
Zainspirowane przez: www.klimatop.pl
Nagrzewnice powietrza używane są do dosuszania pomieszczeń o różnych powierzchniach. Zwykle bywają pomocne w przypadku magazynów, hal, szklarni, magazynów, warsztatów, stacji diagnostycznych, kościołów a także innych. Najważniejszymi cechami tych urządzeń okazują się: łatwość użytkowania, dostępność paliwa, ale przede wszystkim łatwy dostęp do serwisu i możliwość natychmiastowego rozpoczęcia pracy .

Pozostałe artykuły

Opanuj powietrze we własnym mieszkaniu

wentylator
Technologia poczyniła duże, duże postępy w ostatnim stuleciu. Ludzie nauczyli się dzięki niej panować właściwie nad wszystkimi możliwymi żywiołami: istnieją melioracje, świetne okręty transportowe, wojenne i inne. Wyjmujemy spod ziemi złoża naturalne, wiercąc korytarze parę kilometrów pod powierzchnią. Posiadamy urządzenia grzewcze, które niemal w stu procentach użytkują energię ognia, nie wspominając już o tym, że ogniska, które dawno temu należało krzesać krzemieniem albo deseczkami, teraz potrafi rozpalić dziecko przy użyciu zapałki. Jest jeszcze powietrze – najtrudniejszy do opanowania żywioł, równie niebezpieczny w nadmiarze, jak te pozostałe, ale najtrudniej uchwytny.


Rodzaje i typy nagrzewnic Ze względu na używane paliwo wyróżnia się kilka gatunków nagrzewnic. Najchętniej stosowane okazują się Nagrzewnice powietrza oraz – prawie tak samo skuteczne – nagrzewnice olejowe.

Wspomniany typ – nagrzewnice elektryczne – napędzane są zgodnie z nazwą energią elektryczną. Mówi się o nich, że są również termowentylatorami lub bardziej swojsko dmuchawami. Zainstalowane wewnątrz narzędzia rurki grzewcze ogrzewają powietrze, które z kolei rozprowadzane jest za pomocą wentylatora o sporej wydajności. Są stosunkowo ciche i bezpieczne w obsłudze. Ich całkiem przystępna cena usprawnia skuteczną eksploatację w punktach,w których np. nieprzyjemny zapach oleju opałowego jest niestosowny. Poza tym okazują się proste i czyste w utrzymaniu. Największą wadą tego typu urządzenia okazuje się fakt, że pobierają tyle energii, ile oddadzą ciepła.

Modele zasilane olejem działają w analogiczny sposób, choć technika wydaje się inna. Olej opałowy dostarczany jest poprzez specjalną rurkę do komory spalania. Tam właśnie powietrze zostaje podgrzane i następuje jego dystrybucja na do pomieszczenia. Wśród tych nagrzewnic wyróżnia się dwa rodzaje – nagrzewnice - zobacz - bez wymiennikowe i wymiennikowe. Różnice dotyczą głównie komory spalania paliwa oraz mechanizmu wyrzucania spalin. W przypadku tych drugich podgrzany olej syntezuje ze spalinami.

Najważniejszymi zaletami tego typu rodzajów nagrzewnic okazują się: możliwość rozpoczęcia pracy niemal natychmiast, łatwość użytkowania oraz prosta obsługa.
Napisał: Rufus
2018/07/12, 15:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.