Zadania połączone z zatrudnianiem nowych pracobiorców

O ile w prowadzonej firmie potrzebujemy przyjąć do pracy pracowników, trzeba zastanowić się nad zadaniami, które będziemy musieli zrealizować w związku z takim zdarzeniem.


Owe zobowiązania zależą między innymi od formy umowy, na jaką zatrudnimy pracobiorców jak też od ich osobistych uprawnień podatkowych.
kadry
Napisał: daryl_mitchell
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Warto też mieć na uwadze, iż przy poniektórych odmianach opodatkowania zachodzą ograniczenia czy precyzyjnie ustalone wytyczne powiązane z zatrudnieniem ponadprogramowych osób. Jeśli pracodawca rozlicza się na regule karty podatkowej, wtenczas nie ma prawa angażować osób na umowę o dzieło. Może wyłącznie dokonać zaangażowania osoby na umowę o pracę. Do tego takowemu podatnikowi przydzielany zostaje limit zaangażowania do pięciu osób, zaś w określonych typach działalności limit zaangażowania to 3 osoby.


wymagania
Napisał: U.S. Army Corps of Engineers
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


To właśnie na Pracodawcy spoczywa najwięcej działań powiązanych z zatrudnieniem nowej osoby, w związku z czym nieodzowne jest zapoznanie się z rozporządzeniami tyczącymi się zadań biznesmena jako pracodawcy. Mogą tym się też zająć kadry. Jakiego rodzaju zadania powiązane z zatrudnianiem pracowników ciążą na biznesmenie? W razie jednoosobowego przedsiębiorstwa nie ma obowiązku przeprowadzenia szkoleń jak też wdrażania zasad BHP, jeśli przy jej przeprowadzeniu pomagają jednostki będące w pierwszej z grup pokrewieństwa (m.in. współmałżonek, rodziciele, rodzeństwo).
Co do zasady obowiązku takowego nie będzie miał także przedsiębiorca angażujący pracowników na podstawie cywilnoprawnych umów (w poniektórych wypadkach taka potrzeba może wypływać ze specyfiki przeprowadzanych działań, bądź warunków, w których przyjmujący zlecenie realizuje powierzone mu działania).
2018/05/07, 14:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.