Wykorzystanie różnych odmian stali w przemyśle, motoryzacji i codziennym życiu.

Jednym z podstawowych konstrukcyjnych materiałów, bez jakiego ludzkość raczej by nie była w tym miejscu, w którym przebywa obecnie, jest stal. Stal ma bardzo różnorodne wykorzystanie, zarówno w motoryzacji, budownictwie, jak też w zwyczajnych domowych zastosowaniach. Co roku na całym świecie wytwarza sie kilkaset milionów ton stali, jaka w całości jest później wykorzystywana.

Przez lata wymyślono wiele odmian stali, które się od siebie różnią parametrami. W

płyty stalowe

Autor: Tekniska museet
Źródło: http://www.flickr.com

budownictwie i przemyśle używana bywa stal konstrukcyjna, jest to najchętniej wybierany rodzaj stali i wytwarza się go w największej ilości. Gdy potrzebne będą wyższe parametry jakiejś części, to inżynierowie wykorzystują stale specjalne, które zawierają zwiększoną ilość dodatkowych związków i wymagają specjalnej obróbki, ale za to ich parametry będą znacznie wyższe, niż zwykłej stali. Rzadziej wykorzystywane są stale narzędziowe oraz stopowe, używa się ich przy produkcji narzędzi i bardzo wytrzymałych elementów.

Stal jest wytwarzana w ogromnej ilości kształtów. W ofercie są więc rury, najróżniejsze kształtowniki i profile, a także płyty stalowe – . Bardzo różnorodne zastosowanie mają płyty stalowe. Wytwarza się je w bardzo szerokiej gamie grubości i wymiarów, w zależności od tego, do czego będą używane. Jednym z dużych odbiorców stalowych płyt jest motoryzacja. Karoseria większości samochodów wykonana jest właśnie z przetłoczonej odpowiednio

stal

Źródło: sxc.hu

stalowej blachy, a co roku na świecie produkuje się wiele milionów nowych pojazdów.

Drugim istotnym odbiorcą stalowych blach jest przemysł budowlany. Wykorzystywane są one jako pokrycia dachowe, ale także przy stawianiu ścian, schodów (zobacz schody drewniane producent) i pozostałych elementów konstrukcyjnych. Ważnym odbiorcą płyt stalowych stał się przemysł, w zasadzie w każdej maszynie, w której znajduje się jakaś płaska powierzchnia płyta ze stali może znaleźć swoje zastosowanie.

Nie posiadasz pewności, jeżeli chodzi o omawiane zagadnienie? To odszukaj więcej, a niewątpliwie dowiesz się więcej danych na ten wątek.

Dość często używane są w przemyśle płyty zrobione ze stali trudnościeralnych, mające dużo większą wytrzymałość mechaniczną od tych normalnych.

, , ,

Related posts

Latest posts

Wypełnienie Pit-u za 2016 rok przy pomocy narzędzi sieciowych

Powiększające się kolejki przed Skarbówkami w czasie poprzedzającym ostateczny moment przedłożenia deklaracji podatkowej z roku na rok wydają się przedłużać.
Rozliczający się od wielu lat wykazują tendencję do odsuwania kwestii związanych z Pit-em na ostatni moment – w rezultacie okres rozliczeń jest dla wielu bardziej kłopotliwy niż powinien.

Gdzie nabyć surowce wydobywane z ziemi? Na jakie surowce zwrócić uwagę?

Nierzadko w czasie realizowanych przedsięwzięć budowlanych lub wytwarzania konkretnych produktów niezbędne są przeróżnego typu materiały pochodzące z ziemi. Mowa choćby o glinie, która używana jest na sporo sposobów, jak również o kruszywach, które również znajdują różne zastosowanie. Gdzie poszukiwać dostawców tego rodzaju materiałów? Ile kosztują?

Jak szukać pracy? Vademecum nowicjusza.

Czasem jeszcze w trakcie trwania studiów, a czasem tuż po ich ukończeniu młode osoby rozpoczynają poszukiwania interesującej ich pracy w wyuczonym zawodzie, odpowiadającej ich wykształceniu. Od czego zaczynają?

Rozmaite pomiary w fabrykacji przemysłowej oraz codziennym życiu

W życiu codziennym stosunkowo często istnieje obowiązek dokonywania różnorodnych pomiarów. Są one także niezwykle przydatne w różnych dziedzinach przemysłu. Często zdarza się, że od poprawności i skrupulatności wykonanego pomiaru zależy bardzo wiele, na przykład zdrowie i życie innych osób.

Wakacje odpowiedni moment na wykonanie ciężkich prac domowych

Lato to doskonały czas na przeprowadzenie remontu naszego domu, zwłaszcza, jeśli podejmiemy decyzję o wymianie okien na nowe. Dzięki odpowiednim i dobrze założonym oknom,uzyskamy gwarancję, że w zimie w naszym mieszkaniu będzie ciepło i miło. Jednak z drugiej strony, szczelne okna utrudniają naturalną wentylację, gwarantującą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a światem zewnętrznym.