Praca z gruntem, co jest niezbędne do określonych działań w tej dziedzinie. O jakim rodzaju narzędzi powinniśmy pamiętać?

W czasie stawiania domu czy budowania kolejnej budowli zwykle pojawia się pytanie o zagęszczanie gruntu, wzmacnianie gruntu czy stabilizacje gruntu. Najprostszym, ale i równocześnie najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest mechaniczne zagęszczanie ziem gruntownych.

W czasie tego typu procesu fragmenty szkieletu gruntowego zbliżają się do siebie, co sprawia, że konkretna ilość powietrza i wody zmniejszania jest ze zmniejszających się objętości porów. Zabieg ten ma na celu przyrost nośności i wodoodporności gruntu, a także do zmniejszenia jego podatności na jeżdżenie czy tworzenie się kolein.

walec

Taki rodzaj wzmocnienia (patrz) zapewnia najwyższe efekty w ziemiach gruntowych spoistych, w jakich zaobserwować można większy wzrost wytrzymałości. Mniej obiecujące skutki daje w gruntach sypkich.

Tak zaciekawił Cię ten temat, że masz ochotę na kolejne posty? Najmniejszy problem. Najnormalniej w świecie najedź na hiperłącze do artykułu (http://www.deluxm.pl/realizacje/realizacja-sufitu-napinanego-w-salonie-w-xBLOG) i czytaj dalej.

W celu zagwarantowania wymaganych atutów związanych z wytrzymałością, jak również z powodów ekonomicznych jesteśmy zobligowani dobrać niezwykle starannie sprzęt zagęszczony. Jakiego gatunku mamy sprzęt do zagęszczanie gruntu ziemi gruntowej. Najpopularniejsze znane są walce.

Zależnie od typu sposobu napędzania walce jesteśmy w stanie pogrupować na: samojezdne oraz przyczepne. Ze względu na masę mamy możliwość je rozdzielić na lekkie, średnie, ciężkie i bardzo ciężkie. Równocześnie, od czasu do czasu, aby zwiększyć masę walców obciąża się je dodatkowym balastem. Walce statyczne gładkie wałują za pomocą wału. W takim najprostszym walcu przyczepnym najważniejszym detalem jest rama, która jest jednocześnie konstrukcją spawaną z profili stalowych. Jest ona wyposażona w zaczep, który umożliwia sprzęgnięcie walca z ciągnikiem. W ramie znajduje się również ułożyskowana oś wału zrobione także jako konstrukcja zespawana.

koparka

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Wał zbudowany z cylindrycznego płaszcza, dwóch ścian bocznych i osi do zamocowania z elementem głównym. W bocznych ścianach są dziury, które umożliwiają wypełnienie wodą lub piaskiem. W ten sposób jesteśmy zmienić ciężar walu i dostosować go do najważniejszych potrzeb, wynikających z rodzaju i wilgotności ziemi. obecne są również kolejne walce, które pomagają w takich pracach, co więcej, takiego rodzaju prace bez walców byłyby niemożliwe. Autor

,

Related posts

Latest posts

Ocena podłoża przed budową

Inspekcje geologiczne podłoża, pod budowę domu, przeprowadza się w celu doboru fundamentów a także zbrojenia, natomiast w przypadku planów gotowych, dopasowania „szablonu” do konkretnych warunków podłoża.

Jakich narzędzi użyć do nanoszenia preparatu do gruntowania?

Jest to dość prosta czynność, którą można by wykonać na własną rękę. Do likwidacji pęknięć i wgłębień wystarczyłaby jedynie gładź szpachlowa, papier ścierny oraz paca z nierdzewnej stali. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ta prosta czynność wymaga niezwykle znacznej cierpliwości i precyzji.

Oferty mieszkań w stolicy

Kupując nowe mieszkanie aranżuje i mebluje się je całkiem wg osobistych wymogów, gustów i projektów, jest możliwość więc popuścić wodze fantazji i spełnić parę własnych marzeń. Nowe materiały budowlane są najczęściej wyższej jakości aniżeli te, z jakich korzystano kilkadziesiąt lat temu, posiadają też lepsze właściwości cieplne.