W naszym kraju istnieje mnóstwo budynków, które mają płaskie dachy – je także trzeba w jakiś sposób ocieplać

Mimo iż każdy człowiek mógłby pomyśleć, że prosty dach jest wszakże… (jak też nazwa wskazuje) prosty, to do końca nie będzie to prawda. Wszakże każdy dach powinien mieć choćby niewielki spadek, żeby mogła z niego ściekać woda opadowa.

stos dokumentów w pudełku

Autor: Andrea DG
Źródło: http://www.flickr.com
Drewno w łazience

Autor: Kopp
Źródło: Kopp
cena

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
W czasach komunizmu, ale także i teraz buduje się mnóstwo budynków z prostymi dachami. Można zaryzykować stwierdzenie, że moda cyklicznie wraca. Rzecz jasna, funkcjonujemy w takim klimacie, że dachy powinniśmy ocieplać. W przeciwnym razie byłoby tak, że zbyt wiele wydawalibyśmy na ogrzewanie, a w domu wciąż byłoby dość zimno. Dachy płaskie można wyłożyć papą i ocieplić styropianem. Jak już wspomniano wyżej, mimo pozornego bycia płaskim, żaden dach nie może taki być. Aby otrzymać choć niewielki spad wycina się z płyt styropianowych kliny. Wykorzystuje się w tym celu specjalne maszyny. Oczywiście, cięcie ukośne możemy wykonać samodzielnie i pod wybranym przez nam kątem. Kliny styropianowe zwykle stosuje się w narożach domów czy przy świetlikach przed położeniem papy. Celem jest rzecz jasna zabezpieczenie papy przed łamaniem się, ale także właściwe profilowanie dachu.

Ten artykuł omawia rzeczywiście ciekawe sprawy, ale sprawdź poza tym tamto opracowanie (https://dekorianhome.pl/lampa-podlogowa) – z pewnością będziesz zdania, że są godne uwagi.

Kliny powinny być należycie ukryte. Trzeba pamiętać o tym, żeby kupować kliny wyłącznie od dobrych producentów, którzy mogą przedstawić certyfikaty jakości. To bardzo ważne.

Nikt przecież nie myśli o remoncie dachu w perspektywie kilku lat. Każdy pragnie, by dach(zobacz wpust dachowy boczne) spełniał swoją funkcję bez zarzutów przez co najmniej 50 albo nawet 100 lat. Dlatego tak ważna jest jakość materiałów i fachowe wykonanie.

, ,

Related posts

Latest posts

Ocena podłoża przed budową

Inspekcje geologiczne podłoża, pod budowę domu, przeprowadza się w celu doboru fundamentów a także zbrojenia, natomiast w przypadku planów gotowych, dopasowania „szablonu” do konkretnych warunków podłoża.

Jakich narzędzi użyć do nanoszenia preparatu do gruntowania?

Jest to dość prosta czynność, którą można by wykonać na własną rękę. Do likwidacji pęknięć i wgłębień wystarczyłaby jedynie gładź szpachlowa, papier ścierny oraz paca z nierdzewnej stali. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ta prosta czynność wymaga niezwykle znacznej cierpliwości i precyzji.

Oferty mieszkań w stolicy

Kupując nowe mieszkanie aranżuje i mebluje się je całkiem wg osobistych wymogów, gustów i projektów, jest możliwość więc popuścić wodze fantazji i spełnić parę własnych marzeń. Nowe materiały budowlane są najczęściej wyższej jakości aniżeli te, z jakich korzystano kilkadziesiąt lat temu, posiadają też lepsze właściwości cieplne.