W jaki sposób przedsiębiorcy będą mogli rozliczyć wykorzystywanie prywatnych pojazdów do firmowych celów.

Używanie pojazdów prywatnych do celów firmowych obwarowane jest pewnymi przepisami. W chwili obecnej przedsiębiorcy mają dwa wyjścia aby to legalnie zrobić, to znaczy albo przekazać pojazd do ewidencji środków trwałych, albo jeździć samochodem prywatnym, a wszelkie rozliczać za pomocą tak zwanej kilometrówki.
Ewidencja ta jest obowiązkowa w paru przypadkach. Po pierwsze wtedy, kiedy będzie rozliczany prywatny pojazd przedsiębiorcy, pracowników czy użytkowany w oparciu o umowę użyczenia albo najmu. Lecz od 1 kwietnia 2014 roku taki obowiązek będą też posiadali podatnicy, którzy będą chcieli rozliczać pełny VAT od wydatków na eksploatację i zakup. Wtedy ewidencja musi być prowadzona w takim celu, żeby mieć całkowitą kontrolę nad przebiegiem pojazdu, tym samym wykluczając korzystanie z niego do celów prywatnych. Regulacje prawne szczegółowo precyzują, w jakim wymiarze i na jakich zasadach odliczać będzie można wydatki związane z pojazdem, zależne to jest między innymi od ilości zrobionych pojazdem kilometrów – program do ewidencjonowania przebiegu pojazdu.

odwzorowanie - firma

Autor: Junta de Andalucía
Źródło: http://www.flickr.com

Ewidencja kilometrówki nie należy do jakiś skomplikowanych rzeczy, gdyż na szczęście przepisy w tym obszarze są w miarę czytelne i zrozumiałe.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem myślisz, że warto jest szerzej poznać to zagadnienie, to ponadto zerknij tutaj (http://www.hurtopony.pl/opony-ciezarowe-profil.html).

Prowadzić ją można ręcznie, a można się również wspomagać narzędziami informatycznymi. Dostępnych jest bowiem sporo rozmaitych programów, zarówno darmowych jak i płatnych, które pomagają w wykonywaniu tego obowiązku. Ewidencja przebiegu pojazdu program usprawni przede wszystkim zapisywanie wszystkich przejazdów i dokonywanych wydatków, a także automatyczne wyliczenie w oparciu o to całości kosztów – dodatkowe info. Często takie programy mają wręcz możliwość integracji z systemami księgowymi, przez co odpada konieczność przepisywania wszystkiego ręcznie.

Jedną z ważniejszych funkcjonalności, jaką powinien posiadać tego typu program, jest możliwość tworzenia raportów wydatków i przebiegów. Pożądane też by było, jeśli posiadałby on pobieranie w automatyczny sposób wszystkich stawek, przez co nie będzie trzeba o tym pamiętać, jeśli coś się zmieni.

, , ,

Related posts

Latest posts

Inwestorzy z Wrocławia szukają małych metraży

Obecnie najchętniej nabywane są kawalerki oraz małe dwupokojowe mieszkania, których metraż mieści się w przedziale od 25 do 40 mkw. Kupują je zarówno inwestorzy, jak też rodzice wysyłające swoje dzieci na studia.
Jeśli chodzi o nowe mieszkania Wrocław jakie proponuje ceny metra kwadratowego nie są niskie i wszystko wskazuje na to, że taka sytuacja się utrzyma.

Zatroszcz się o dobrą pieczę dla swojej wspólnoty mieszkaniowej i budynku, by być pewnym, że wszystko zostało dopilnowane

Wspólnota mieszkaniowa okazuje się bardzo istotną jednostką, ponieważ trudni się wszelkimi aspektami związanymi z zastosowaniem obiektu mieszkalnego. Jej struktury tworzą właściciele poszczególnych mieszkań, a nadzór nad jej działaniem przeważnie powierza się specjalnym firmom. W ich kompetencji leży, by zadbać o optymalny stan obiektu i zadbać o wszystkie kwestie związane z pospisywaniem umów, egzekwowaniem opłat i tym podobne.

Błędy, których należy unikać w ciągu lepienia płytek elewacyjnych

Płytki klinkierowe to doskonały materiał na elewacje. Ściany ozdobione klinkierem są stylowe, a utrzymanie ich w kongruentnym stanie jest ogromnie proste. Muszą być jednakże sumiennie i prawidłowo ułożone. Zlecając fachowcom rozmieszczanie płytek elewacyjnych, dobrze jest przypilnować, by nie popełniali błędów montażowych.

Masz w planach kupić mieszkanie? Wybierz rynek pierwotny!

W ostatnim czasie liczba osób, które zdecydowały się na kupno własnego mieszkania istotnie zwiększyła się. Młodzi ludzie wiedzą już, że wynajmowanie czterech kątów się tak naprawdę nie opłaca. W efekcie postanawiają zdecydować się na kupno mieszkania. Bardzo dużo z nich staje jednak przed jeszcze przed inną decyzją: rynek pierwotny lub wtórny?

Czy można sobie w jakiś sposób ułatwić aranżację wnętrz? Czy trzeba zawsze samemu zajmować się taką kwestią?

Wybudowanie własnego domu to dopiero początek długiego procesu urządzania go. Niektórzynie mogą się doczekać tego momentu gdy będą mogli zabrać się za urządzanie przestrzeni. Inni z kolei z trwogą myślą o tym jak dużo decyzji jeszcze trzeba podjąć nim otrzymamy efekt końcowy. Jakkolwiek zapatrywalibyśmy się na ten temat jest to rzecz, przez jaką musimy przejść. Czy jednak można jakoś ułatwić sobie takie zadanie?