W jaki sposób przedsiębiorcy będą mogli rozliczyć wykorzystywanie prywatnych pojazdów do firmowych celów.

Używanie pojazdów prywatnych do celów firmowych obwarowane jest pewnymi przepisami. W chwili obecnej przedsiębiorcy mają dwa wyjścia aby to legalnie zrobić, to znaczy albo przekazać pojazd do ewidencji środków trwałych, albo jeździć samochodem prywatnym, a wszelkie rozliczać za pomocą tak zwanej kilometrówki.

Ewidencja ta jest obowiązkowa w paru przypadkach. Po pierwsze wtedy, kiedy będzie rozliczany prywatny pojazd przedsiębiorcy, pracowników czy użytkowany w oparciu o umowę użyczenia albo najmu.

Pragniesz zobaczyć inne podobne pomocne wskazówki? Jeśli tak, to zobacz tutaj szkolenie dla menedżera, a z pewnością nie odczujesz rozczarowania.

Lecz od 1 kwietnia 2014 roku taki obowiązek będą też posiadali podatnicy, którzy będą chcieli rozliczać pełny VAT od wydatków na eksploatację i zakup. Wtedy ewidencja musi być prowadzona w takim celu, żeby mieć całkowitą kontrolę nad przebiegiem pojazdu, tym samym wykluczając korzystanie z niego do celów prywatnych. Regulacje prawne szczegółowo precyzują, w jakim wymiarze i na jakich zasadach odliczać będzie można wydatki związane z pojazdem, zależne to jest między innymi od ilości zrobionych pojazdem kilometrów – program do ewidencjonowania przebiegu pojazdu.

odwzorowanie - firma

Autor: Junta de Andalucía
Źródło: http://www.flickr.com

Ewidencja kilometrówki nie należy do jakiś skomplikowanych rzeczy, gdyż na szczęście przepisy w tym obszarze są w miarę czytelne i zrozumiałe.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem myślisz, że warto jest szerzej poznać to zagadnienie, to ponadto zerknij tutaj (http://www.hurtopony.pl/opony-ciezarowe-profil.html).

Prowadzić ją można ręcznie, a można się również wspomagać narzędziami informatycznymi. Dostępnych jest bowiem sporo rozmaitych programów, zarówno darmowych jak i płatnych, które pomagają w wykonywaniu tego obowiązku. Ewidencja przebiegu pojazdu program usprawni przede wszystkim zapisywanie wszystkich przejazdów i dokonywanych wydatków, a także automatyczne wyliczenie w oparciu o to całości kosztów – dodatkowe info. Często takie programy mają wręcz możliwość integracji z systemami księgowymi, przez co odpada konieczność przepisywania wszystkiego ręcznie.

Jedną z ważniejszych funkcjonalności, jaką powinien posiadać tego typu program, jest możliwość tworzenia raportów wydatków i przebiegów. Pożądane też by było, jeśli posiadałby on pobieranie w automatyczny sposób wszystkich stawek, przez co nie będzie trzeba o tym pamiętać, jeśli coś się zmieni.

, , ,

Related posts

Latest posts

Zatroszcz się o dobrą pieczę dla swojej wspólnoty mieszkaniowej i budynku, by być pewnym, że wszystko zostało dopilnowane

Wspólnota mieszkaniowa okazuje się naprawdę ważną komórką, gdyż trudni się wszelkimi aspektami powiązanymi z zastosowaniem budynku mieszkalnego. Jej struktury tworzą właściciele znajdujących się tam lokali mieszkaniowych, a nadzór nad jej funkcjonowaniem przeważnie poleca się wykwalifikowanym firmom. W ich rękach leży, aby zadbać o należyty stan obiektu i zadbać o wszystkie sprawy związane z zawieraniem umów, egzekwowaniem opłat i tym podobne.

Trudny wybór odpowiedniego projektu architektonicznego

Jednym z najważniejszych etapów związanych ze stawianiem własnego domu jest wybór projektu architektonicznego. Jest to rzeczywiście istotna decyzja, bo zakupiony projekt będzie wpływał na wielkość kosztów całego przedsięwzięcia, a w dodatku komfort życia w wybudowanym już domu. Powinniśmy wobec tego poświęcić odrobinę czasu i przestudiować wszystkie plusy i minusy odpowiadających nam projektów.

Gazetki reklamowe – jaki posiadają wpływ na klientów?

Gazetka reklamowa to broszura służąca celom informacyjnym, przeznaczonym do natychmiastowego rozprowadzania, o wielkości która odpowiada wielokrotności 4, 8 i 16 stron. Adresat gazetki ma możliwość wielokrotnego wykorzystania gazetki promocyjnej, a w kontaktach z nadawcą może powoływać się na propozycje, które są w niej zapisane.

Apartamenty z rynku wtórnego a aktualna sytuacja gospodarcza

Dla wszystkich osób z Rzeszowa i okolic, którzy są zachęceni kupieniem mieszkania w stolicy Małopolski, szczególnie istotna jest cena. Współpraca z doświadczonymi ekspertami z branży to absolutnie klucz do sukcesu. Dzięki pomocy profesjonalistów można łatwo znaleźć właściwe dla siebie opcje. Zwracając uwagę na mieszkania w Rzeszowie na rynku pierwotnym, dostrzega się już na pierwszy rzut oka niezwykłe zróżnicowanie wśród aktualnych ofert. Deweloperzy troszczą się o konsumentów, którym przedstawiają ciekawe propozycje.

Wypożyczalnie, w których mniejsze firmy budowlane mogą pożyczyć nowoczesny sprzęt.

W każdym dużym mieście jest okazja znaleźć miejsca, w których niewielkie firmy budowlane mogą wypożyczyć nowoczesny sprzęt. W tego typu miejscach można liczyć na dogodne warunki wynajmu, co będzie bardzo znaczące w przypadku firm, które tyle co zaczynają prowadzić działalność i nie mają dotychczas zbytnio dużych kwot pieniężnych na to, żeby móc pozwolić sobie sobie na zakup specjalistycznych sprzętów. I bezsprzecznie tego typu wynajem będzie dla nich początkowo dogodny.