Tworzywa do budowy ulic

W dzisiejszych czasach do tworzenia dróg wykorzystuje się wiele odmian tworzyw sypkich, określanych ogólnie jako kruszywo. Kruszywem drogowym może być tworzywo pochodzenia naturalnego jak żwir lub piasek, które są konieczne jako grunt każdej powstającej drogi, ale i materiał pochodzenia sztucznego taki, jak żużel. Żużel jest zwykle wykorzystywany jako pokrycie wierzchniej warstwy większości odmian dróg. Do tworzenia dróg stosuje się także inne tworzywa sypkie, ale nie są one popularne na terenie kraju.

Przemysł drogowy

droga

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Jest dużo firm, które skupiają się na kruszywach.

Stale bądź zorientowany (http://domowy.pl/projekty-domow/jednorodzinne.html) w tych tematach, które Cię interesują. Jeżeli poszukujesz dodatkowych treści, wejdź w wyznaczony link, a tam czeka na Ciebie wiele współczesnych wątków z tego działu.

Kruszywa drogowe, będące głównym budulcem ulic, mogą być ogromnie dochodowym interesem. Handel kruszywem był powszechny w latach 90, kiedy to było najwięcej firm zajmujących się handlem kruszywem. Ten biznes był tak popularny z uwagi na bezprobemowy dostęp do tworzyw, oraz zapotrzebowanie spowodowane remontem dużej liczby dróg krajowych i ekspresowych. Powodem tego stanu rzeczy były przemiany ustrojowe i liberalizacja rynku. Na dzień dzisiejszy na rynku zostało tylko kilka przedsiębiorstw trudniących się takimi interesami (solidna firma). Firmy te z kolei rozrosły się do wielkich rozmiarów. Na dzień dzisiejszy, ze względu na planowaną budowę autostrad prowadzących przez całą Polskę, sprzedaż kruszywa jest większa niż we wcześniejszych latach. Ta sytuacja ma panować przez kilka najbliższych lat.

Skąd czerpać tworzywo?

autostrada

Autor: Greg Neate
Źródło: http://www.flickr.com

W kwestii tworzyw naturalnych, otrzymuje się je ze specjalnych kopalni. Miejsca te (np. ) nierzadko są w posiadaniu firm handlujących kruszywem. Umożliwia to ograniczenie kosztów, które byłyby większe, gdyby w spfrzedaż kruszywa producent kruszyw drogowych bazalt zaangażowana była firma pośrednicząca. Tego typu sytuacja ma niestety miejsce w wypadku żużlu. Z uwagi na to, że jest to odpad produkcji przemysłowej, tworzący się w czasie obróbki żelaza lub wyrobów ropopochodnych. Przedsiębiorstwa muszą skupowaćnabywać ten materiał od rafinerii lub hut. Żużel jednak nie wymaga dalszej obróbki i może być użyty do produkcji dróg w formie, w jakiej był dostarczony. Cena tego materiału jest jednak uzależniona od ceny, którą poda jej producent.

Źródło: sjenit.com.pl

, , , , ,

Related posts

Latest posts

Sprawdzamy jak wykorzystać sterowanie roletami

W dzisiejszych czasach nie musimy spacerować po całym domu i sprawdzać czy wszystkie światła są wyłączone. W dzisiejszych czasach musimy tylko wcisnąć przycisk. Otóż istnieją systemy, które pozwalają sterować oświetleniem przy pomocy pilota.

Architekci wnętrz Warszawa są uwielbiani

Czasami ludzie posiadają świetną wizję artystyczną

Od czasu do czasu dzieje się tak, że ktoś bierze się za urządzanie swojego domu oraz robi to rzeczywiście wspaniale, bo ma szansę się pochwalić wspaniałą wizją artystyczną i niesamowitym wyczuciem smaku. Wówczas wszystko robi samodzielnie, nie myśli nawet o tym, aby poprosić o pomoc profesjonalistów, a co więcej rezultat ostateczny przeważnie niewiele wyróżnia się od tego, z jakim mamy szansę się spotkać w różnych magazynach.

Certus – rozpoznawalna oraz wyróżniana spółka mająca do zaoferowania technologie budowlane

Certus to wiodąca na rynku firma działająca w branży budowlanej. Proponuje ona sporo artykułów niezmiernie wysokiej jakości, które okażą się przydatne w budowlance. Firma certus przede wszystkim proponuje prefabrykaty betonowe, elementy wykończeniowe, kostkę brukową oraz belki stopowe. To polecany i fachowy wytwórca, jaki znany jest z artykułów niesłychanie dobrej jakości.

Rola nowoczesnych programów przy generowaniu kosztorysów budowlanych

W aktualnej chwili technologia niezwykle prężnie się rozwija, w związku z czym wiele czynności można wykonywać w znacznie prostszy sposób. Branżami, w których postęp ten jest bardzo przydatny są na pewno budownictwo i architektura. Na rynku znajduje się bardzo wiele specjalistycznych programów, które znacznie ułatwiają pracę w tych zawodach.