Długi proces sądowy i postępowanie komornicze a może błyskawiczna sprzedaż wierzytelności? Jakie rozwiązanie jest bardziej korzystne?

Jeśli pożyczyliśmy komuś gotówkę, wtedy często pojawia się tzw. „paradoks pożyczającego”. To nam jest niezręcznie poprosić o zwrot gotówki. W przypadku, kiedy kwota nie jest znacząca, nie posiadamy problemu. Jeżeli zdecydowaliśmy się na pożyczenie wielkich pieniędzy, a osoba, która je wzięła nie kwapi się z ich oddaniem, wówczas mamy spore kłopoty. Co zrobić w takiej sytuacji? W jaki sposób odzyskać kwotę?

kredyt

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com

Krajowe sądy działają powoli. W razie skierowania sprawy do sądu, musimy liczyć się z tym, że pieniądze odzyskamy po kilku latach. Poza tym tak długi czas jest dobry dla naszego dłużnika. Może on bowiem ukryć posiadany majątek. Dom nagle może stać się własnością żony, auto narzeczonej, a dobrze działająca firma może zostać przepisana na szwagra. Jeśli zależy nam na czasie, trzeba pomyśleć o sprzedaży wierzytelności. W efekcie szybciej uzyskamy płynność finansową. Sprzedaż wierzytelności sprawia, iż unikniemy wielu nieprzyjemnych sytuacji (jaka jest cena sprzedaży należności od reki). Dodatkowo, pamiętajmy o tym, iż sprzedaż wierzytelności wiąże się z wizytą w skarbówce]. Tam będziemy musieli upewnić się, w jaki sposób rozliczyć zakończoną właśnie transakcję. Zwróćmy dokładnie uwagę na wszystkie aspekty i podejmijmy mądrą decyzję.

Dlaczego nie warto pożyczać pieniędzy rodzinie? Po pierwsze tam, gdzie zaczynają się interesy, tam kończą się sentymenty. Ile razy musieliśmy prosić o zwrot należności, a wierzyciel wcale się ku temu nie kwapił? Nawet, jeśli jesteśmy kogoś na 100% pewni, nigdy nie wiemy, w jaki sposób ta osoba zachowa się po pożyczce. Możemy komuś ufać, jednak powinniśmy zachować zdrowy rozsądek. Nie pozbawiajmy się ostatnich oszczędności, bo nigdy możemy ich nie odzyskać.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, to odwiedź odnośnik (https://www.workservice.pl/praca/produkcja/legnica/) a tam czekają na Ciebie informacje godne uwagi. Zobacz je – będziesz niesamowicie zadowolony!

I wówczas nie będziemy mieli ani pieniędzy ani przyjaciela. Brzmi nieprawdopodobnie? Niestety, takie sytuacje mają miejsce niezwykle często.

kredyt hipoteczny

Autor: nickname
Źródło: nickname

Jeśli nie stać nas na opłacenie adwokata, kosztów sądowych i innych wydatków, wtedy musimy zdecydować się sprzedaż wierzytelności. Pamiętajmy o tym, iż firmy windykacyjne nie kupują wszystkich wierzytelności. One również muszą przynosić zyski, zatem najpierw ich prawnicy sprawdzają niezwykle dokładnie, czy uda im się odzyskać dług. Jeśli stwierdzą, że nie, wtedy sprzedaż wierzytelności nie dojdzie do sfinalizowania. Cynicy są przekonani, iż z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu i to tylko wtedy, kiedy stoimy obok, gdyż zawsze można nas wyciąć. Mają sporo racji, bo nie da się poznać nikogo na 100 %. W przyjaźni skupiajmy się raczej na wymianie doświadczeń, rozmowach oraz odnajdywaniu siebie samych. Sprawy finansowe zostawmy specjalnym instytucjom. W efekcie unikniemy wielu problematycznych rozczarowań oraz nie będziemy musieli się zajmować windykacją długów lub sprzedażą wierzytelności.

, , ,

Related posts

Latest posts

Sprawdzamy jak wykorzystać sterowanie roletami

W dzisiejszych czasach nie musimy spacerować po całym domu i sprawdzać czy wszystkie światła są wyłączone. W dzisiejszych czasach musimy tylko wcisnąć przycisk. Otóż istnieją systemy, które pozwalają sterować oświetleniem przy pomocy pilota.

Architekci wnętrz Warszawa są uwielbiani

Czasami ludzie posiadają świetną wizję artystyczną

Od czasu do czasu dzieje się tak, że ktoś bierze się za urządzanie swojego domu oraz robi to rzeczywiście wspaniale, bo ma szansę się pochwalić wspaniałą wizją artystyczną i niesamowitym wyczuciem smaku. Wówczas wszystko robi samodzielnie, nie myśli nawet o tym, aby poprosić o pomoc profesjonalistów, a co więcej rezultat ostateczny przeważnie niewiele wyróżnia się od tego, z jakim mamy szansę się spotkać w różnych magazynach.

Certus – rozpoznawalna oraz wyróżniana spółka mająca do zaoferowania technologie budowlane

Certus to wiodąca na rynku firma działająca w branży budowlanej. Proponuje ona sporo artykułów niezmiernie wysokiej jakości, które okażą się przydatne w budowlance. Firma certus przede wszystkim proponuje prefabrykaty betonowe, elementy wykończeniowe, kostkę brukową oraz belki stopowe. To polecany i fachowy wytwórca, jaki znany jest z artykułów niesłychanie dobrej jakości.

Rola nowoczesnych programów przy generowaniu kosztorysów budowlanych

W aktualnej chwili technologia niezwykle prężnie się rozwija, w związku z czym wiele czynności można wykonywać w znacznie prostszy sposób. Branżami, w których postęp ten jest bardzo przydatny są na pewno budownictwo i architektura. Na rynku znajduje się bardzo wiele specjalistycznych programów, które znacznie ułatwiają pracę w tych zawodach.