Długi proces sądowy i postępowanie komornicze a może błyskawiczna sprzedaż wierzytelności? Jakie rozwiązanie jest bardziej korzystne?

Jeśli pożyczyliśmy komuś gotówkę, wtedy często pojawia się tzw. „paradoks pożyczającego”. To nam jest niezręcznie poprosić o zwrot gotówki. W przypadku, kiedy kwota nie jest znacząca, nie posiadamy problemu. Jeżeli zdecydowaliśmy się na pożyczenie wielkich pieniędzy, a osoba, która je wzięła nie kwapi się z ich oddaniem, wówczas mamy spore kłopoty. Co zrobić w takiej sytuacji? W jaki sposób odzyskać kwotę?

kredyt

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com

Krajowe sądy działają powoli. W razie skierowania sprawy do sądu, musimy liczyć się z tym, że pieniądze odzyskamy po kilku latach. Poza tym tak długi czas jest dobry dla naszego dłużnika. Może on bowiem ukryć posiadany majątek. Dom nagle może stać się własnością żony, auto narzeczonej, a dobrze działająca firma może zostać przepisana na szwagra. Jeśli zależy nam na czasie, trzeba pomyśleć o sprzedaży wierzytelności. W efekcie szybciej uzyskamy płynność finansową. Sprzedaż wierzytelności sprawia, iż unikniemy wielu nieprzyjemnych sytuacji (jaka jest cena sprzedaży należności od reki). Dodatkowo, pamiętajmy o tym, iż sprzedaż wierzytelności wiąże się z wizytą w skarbówce]. Tam będziemy musieli upewnić się, w jaki sposób rozliczyć zakończoną właśnie transakcję. Zwróćmy dokładnie uwagę na wszystkie aspekty i podejmijmy mądrą decyzję.

Dlaczego nie warto pożyczać pieniędzy rodzinie? Po pierwsze tam, gdzie zaczynają się interesy, tam kończą się sentymenty. Ile razy musieliśmy prosić o zwrot należności, a wierzyciel wcale się ku temu nie kwapił? Nawet, jeśli jesteśmy kogoś na 100% pewni, nigdy nie wiemy, w jaki sposób ta osoba zachowa się po pożyczce. Możemy komuś ufać, jednak powinniśmy zachować zdrowy rozsądek. Nie pozbawiajmy się ostatnich oszczędności, bo nigdy możemy ich nie odzyskać.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, to odwiedź odnośnik (https://www.workservice.pl/praca/produkcja/legnica/) a tam czekają na Ciebie informacje godne uwagi. Zobacz je – będziesz niesamowicie zadowolony!

I wówczas nie będziemy mieli ani pieniędzy ani przyjaciela. Brzmi nieprawdopodobnie? Niestety, takie sytuacje mają miejsce niezwykle często.

kredyt hipoteczny

Autor: nickname
Źródło: nickname

Jeśli nie stać nas na opłacenie adwokata, kosztów sądowych i innych wydatków, wtedy musimy zdecydować się sprzedaż wierzytelności. Pamiętajmy o tym, iż firmy windykacyjne nie kupują wszystkich wierzytelności. One również muszą przynosić zyski, zatem najpierw ich prawnicy sprawdzają niezwykle dokładnie, czy uda im się odzyskać dług. Jeśli stwierdzą, że nie, wtedy sprzedaż wierzytelności nie dojdzie do sfinalizowania. Cynicy są przekonani, iż z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu i to tylko wtedy, kiedy stoimy obok, gdyż zawsze można nas wyciąć. Mają sporo racji, bo nie da się poznać nikogo na 100 %. W przyjaźni skupiajmy się raczej na wymianie doświadczeń, rozmowach oraz odnajdywaniu siebie samych. Sprawy finansowe zostawmy specjalnym instytucjom. W efekcie unikniemy wielu problematycznych rozczarowań oraz nie będziemy musieli się zajmować windykacją długów lub sprzedażą wierzytelności.

, , ,

Related posts

Latest posts

Organizacja wesela – gdzie powinno się zaaranżować przyjęcie weselne?

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Młodzi, szykujący się na ten ważny dzień, mają wiele rzeczy do załatwienia. Pierwszym krokiem jest rzecz jasna odnalezienie sali weselnej. Zanim poczniemy wyszukiwać sali weselnej powinniśmy zrobić listę gości, oraz także spisać swoje oczekiwania w stosunku do sali i wesela.

By nie dopuszczać do pożarów – w jakie systemy opłaca się zainwestować?

Czasem można spotykać się z opiniami, że wszelkie szkolenia wiążące się z ochroną przeciwpożarową to strata czasu. Jednak na pewno osoby, jakie tak uważają, z pewnością zmienią zdanie, jeśli tylko znajdą się w obliczu zagrożenia przeciwpożarowego. Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy to niezwykle istotne zadanie.

Jak wyekwipować kuchnię, aby była funkcjonalna?

Rozpakowywanie toreb ze sprawunkami wymaga wysoko rozwiniętych logistycznych umiejętności, podobnie szukanie potrzebnych talerzy jak też artykułów, z jakich zamyślamy upichcić obiadek.
Odpowiednio przemyślany plan kuchni spowoduje, że bez problemu poradzimy sobie z wszelkimi zadaniami – jeśli nie zapomnimy o fundamentalnych zasadach ergonomii kuchennej.

Co robić żeby uporać się z dziurawymi drogami?

„Wyrastają” jak grzyby po deszczu. Wystarczy, iż na dworze zrobi się nieco cieplej, zaś śnieg stopnieje. Wówczas bez trudu można je dostrzec gołym okiem.
Dziury w jezdni są solą sporej części polskich kierowców.