Co trzeba wiedzieć o gazowych piecykach?

Przewidujesz kupno gazowego piecyka? Podpowiadamy, o czym musisz pamiętać, ażeby dokonać jak najlepszego wyboru, jakie są ceny piecyków, a także jak o nie troszczyć się, ażeby służyły jak najdłużej.
Gazowe piecyki (albo inaczej gazowe podgrzewacze wody) powieszone są przeważnie nad wannami, w toaletach.

piecyk

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy je również zauważyć przy będących głównym i bezpośrednim źródłem gorąca kotłach – acz piecyków używa się często w blokach, w jakich piwnicach nie da się zamontować kotłów. Piecyków nie brakuje także w starych blokach skonstruowanych z wielkiej płyty, jak również w podobnie skonstruowanych mrówkowcach jak też wszędzie tam, gdzie sieć połączeń gazowych jest dobrze rozwinięta. Piecyk tenże montuje się też w starych budynkach wolnostojących. W nowiuteńkich blokach często zastępują je podgrzewacze wody na prąd. Z uwagi na to, że gazowe podgrzewanie wody jest znacznie tańsze aniżeli to, jakie wymaga użytku prądu elektrycznego, piecyki gazowe nierzadko znajdują wykorzystanie w firmach.

Villa Mare

Źródło: villamare.com.pl
Najistotniejszym procesem, z którym mamy do czynienia w tego rodzaju narzędziu jest spalanie metanu bądź też innego gazu o formie płynnej – z tej przyczyny gaz musi dopływać bezustannie, jeżeli piecyk (zobacz: piecyk) ma działać bez zarzutu. Płomień w piecyku może zapalać się jedynie w momencie, kiedy włączymy ciepłą wodę (w trybie okresowym działa też przepływowy kocioł CO) bądź nie gasnąć wcale. Każde z tych dwóch wyjść ma swe atuty.

Dzięki pierwszemu wyeksploatujemy mniej gazu, za to to drugie oszczędzi nam długiego oczekiwania na ciepłą wodę. W piecykach możliwe są 3 metody regulowania wody: manualny, manualny i automatyczny oraz elektroniczny.

, ,

Related posts

Latest posts

Jakie są zalety drzwi wejściowych wykonanych z PCW?

Najważniejszym kryterium wyboru drzwi zewnętrznych jest zazwyczaj cena, jednak nie powinno tak być, ponieważ nie jest to najważniejszy czynnik.
W praktyce może okazać się, że określony, konkretny model drzwi zewnętrznych jest drogi w stosunku do swojej niskiej jakości lub odwrotnie - model drzwi będzie tani, jednak będzie także dobrej klasy.

Dlaczego wybór dobrego projektu domu jest tak istotny?

W momencie gdy planujemy budowę swojego domu, najczęściej z wyszukaniem projektu nie mamy żadnego kłopotu. Przeglądamy przeróżne strony internetowe, katalogi czy też słuchamy wskazówek mniej lub bardziej doświadczonych znajomych.

Jak wyekwipować kuchnię, aby była funkcjonalna?

Rozpakowanie toreb z nabytkami wymaga wysoce rozwiniętych umiejętności logistycznych, tak samo szukanie potrzebnych szklanek a także towarów, z których zamierzamy upichcić obiadek.
Znakomicie przemyślany projekt kuchni sprawi, że bez problemu poradzimy sobie z wszelkimi zadaniami – jeśli nie zapomnimy o kluczowych zasadach ergonomii kuchennej.

Jaka powinna być minimalna grubość izolacji zbrojenia betonowego?

Otuliną nazywamy grubość powłoki betonu od krawędzi elementu żelbetowego do prętów, która ochrania zbrojenie przed szkodliwym wpływaniem siedliska.
Wzmocnienie różnych składników budowlanych budynku może niestety ulegać zepsuciu dla przykładu pod wpływem dużej temperatury lub kwaśnego podłoża.