Co trzeba wiedzieć o gazowych piecykach?

Przewidujesz kupno gazowego piecyka? Podpowiadamy, o czym musisz pamiętać, ażeby dokonać jak najlepszego wyboru, jakie są ceny piecyków, a także jak o nie troszczyć się, ażeby służyły jak najdłużej.
Gazowe piecyki (albo inaczej gazowe podgrzewacze wody) powieszone są przeważnie nad wannami, w toaletach.

piecyk

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy je również zauważyć przy będących głównym i bezpośrednim źródłem gorąca kotłach – acz piecyków używa się często w blokach, w jakich piwnicach nie da się zamontować kotłów. Piecyków nie brakuje także w starych blokach skonstruowanych z wielkiej płyty, jak również w podobnie skonstruowanych mrówkowcach jak też wszędzie tam, gdzie sieć połączeń gazowych jest dobrze rozwinięta. Piecyk tenże montuje się też w starych budynkach wolnostojących. W nowiuteńkich blokach często zastępują je podgrzewacze wody na prąd. Z uwagi na to, że gazowe podgrzewanie wody jest znacznie tańsze aniżeli to, jakie wymaga użytku prądu elektrycznego, piecyki gazowe nierzadko znajdują wykorzystanie w firmach.

Villa Mare

Źródło: villamare.com.pl
Najistotniejszym procesem, z którym mamy do czynienia w tego rodzaju narzędziu jest spalanie metanu bądź też innego gazu o formie płynnej – z tej przyczyny gaz musi dopływać bezustannie, jeżeli piecyk (zobacz: piecyk) ma działać bez zarzutu. Płomień w piecyku może zapalać się jedynie w momencie, kiedy włączymy ciepłą wodę (w trybie okresowym działa też przepływowy kocioł CO) bądź nie gasnąć wcale. Każde z tych dwóch wyjść ma swe atuty.

Dzięki pierwszemu wyeksploatujemy mniej gazu, za to to drugie oszczędzi nam długiego oczekiwania na ciepłą wodę. W piecykach możliwe są 3 metody regulowania wody: manualny, manualny i automatyczny oraz elektroniczny.

, ,

Related posts

Latest posts

Na fajną ofertę trafimy wpisując narzędzia pneumatyczne Zielona Góra

Kiedy co chwilę mamy coś do wywiercenia, lub dość często wkręcamy jakieś śrubki, to trzeba pomyśleć o sprawunku narzędzi pneumatycznych. Dzięki nim wszystko będziemy mogli robić szybciej i bez zbędnego trudu, a narzędzia te będą się mniej niszczyły, gdyż będą pracowały na sprężone powietrze.

Wynajem biura w Warszawie

Trudnym zdaniem jest znalezienie odpowiedniego miejsca do wynajęcia, aby stało się ono w krótkim czasie odpowiednim pomieszczeniem do pracy. Znakomita oferta na biura do wynajęcia w Warszawie zaproponować może osobom zainteresowanym w zadziwiająco korzystnych cenowo propozycjach. Wybierając wynajem danego biura nie trzeba martwić się o jego renowację lub zmianę, gdyż wszystkim zajmuje się właściciel we współpracy z firmą pośredniczącą.

Rola nowoczesnych programów przy generowaniu kosztorysów budowlanych

W aktualnych czasach technologia bardzo prężnie się rozwija, w związku z czym wiele czynności można wykonywać w znacznie prostszy sposób. Dziedzinami, w których postęp ten jest bardzo przydatny są na pewno architektura oraz budownictwo. Na rynku znajduje się bardzo wiele wyspecjalizowanych programów, które znacząco ułatwiają pracę w tych zawodach.

Podmokły grunt – budować czy nie?

Podczas projektowania budowy kluczowe jest to, na jakim podłożu ma powstać budynek. Warto teraz przypomnieć opowieść o powstawaniu obecnego Sankt Petersburga. Car Rosjan, Piotr Pierwszy, zdecydował, że w północnych rejonach cesarstwa postawi metropolię, która będzie mogła stanąć w szranki z najpiękniejszymi miastami kontynentu.