Czym pokryć dach altany ogrodowej? Trochę potrzebnych informacji

W ciepłym okresie jednym ze sposobów zrelaksowania się po nierzadko trudnym tygodniu jest spędzenie czasu w gronie bliskich – rodziny i przyjaciół – w ogrodowej altanie.

Nie ma wątpliwości, że najbardziej

altana ogrodowa

Autor: Robert Bonfante
Źródło: http://www.flickr.com

urokliwe oraz idealnie komponujące się z otaczającą przyrodą są altany wykonane z materiałów naturalnych, a zatem przede wszystkim drewna. Co za tym idzie coraz więcejosób stawia na altany ogrodowe kryte strzechą (zobacz więcej: oferta altan ogrodowych krytych strzechą). Co ważne, są one sprzedawane w różnorodnych wymiarach i kształtach. Warto podkreślić, iż postawienie altany nie wiąże się z pozwoleniami budowlanymi, pod warunkiem, że powierzchnia nie przekracza 25 metrów kwadratowych w ogrodach w granicach miast oraz 35 m² poza obszarami miast, w ogródkach działkowych. Prócz standardowych modeli sprzedawanych przez firmy, również klienci mogą mieć wpływ na wygląd altany, a więc niekiedy się je na specjalne zamówienie. Sam proces stawiania altany składa się z trzech etapów. W pierwszym z nich wyznacza się właściwie miejsce oraz wykonuje podstawę w postaci betonowych stop fundamentowych (w przypadku lekkich drewnianych konstrukcji) czy betonowej

rodzina w ogrodzie

Autor: Mosman Council
Źródło: http://www.flickr.com

płyty (w sytuacji, gdy konstrukcja jest bardziej masywna). W drugim etapie łączy się i stawia elementy altany, a następnie zabezpiecza się je przed działaniem różnorodnych czynników, m.in. gwałtownych opadów atmosferycznych lub szkodników, takich jak korniki. Natomiast ostatni etap budowy opiera się na zamocowaniu belek do fundamentu, położeniu podłogi oraz wznoszeniu konstrukcji, aż po dach.

Odnosząc się do kwestii altan ogrodowych, należy także poświęcić trochę uwagi na pokrycie dachu. Zazwyczaj dach stanowi strzecha, doskonale pozwalająca na zachowanie uroku otaczającej natury, a przy tym łatwa w położeniu oraz utrzymaniu. Co więcej, dach (sprawdź też: dachy płaskie przemysłowe) z trzciny jest lekki, a dzięki licznym wgłębieniom oraz wybrzuszeniom stanowi dobrą ochronę przed wodą (więcej: EKO DACH). Dach (zobacz też: dachy membranowe) z trzciny dobrze też zabezpiecza przed nadmiernym przenikaniem promieniowania ultrafioletowego, dlatego znajdzie swych zwolenników wśród osób, które nie mogą zbyt długo przebywać na słońcu (ludzi starszych bądź dzieci). Jego wyjątkowość można podkreślić kilkoma architektonicznymi zabiegami – wstawieniem okien dachowych (to tak zwane wole oczka), stosowaniem zaokrągleń oraz wydłużeń okapów, pomostów, połączeń czy kominów.

, ,

Related posts

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Gdy mamy działalność budowlaną to na pewno wynajem żurawi będzie nam nieodzowny w trakcie roboty

Posiadanie osobistej firmy jest na obecną chwilę kwestią niesamowicie dobrą, dlatego że jeśli tylko popatrzymy na to co się dzieje na rynku pracy to zdecydowanie ujrzymy, że na nieszczęście aby uzyskać bardzo dobrą robotę, jaka będzie się łączyła z stosownym wynagrodzeniem, zdecydowanie musimy starać się kończyć jak najodpowiedniejsze studia i to najlepiej za granicą i najlepiej żebyśmy w tym czasie robili praktykę.

Świetna opcja dla malowania ścian – proste w montażu fototapety

Aranż wnętrz jest obecnie niezmiernie istotny dla każdego człowieka, który pragnie funkcjonować w miłym otoczeniu. Ważny jest każdy szczegół, który wypełnia całość i szczególnie nadaje mieszkaniu jakiś styl. Z tego powodu wskazane jest aby przeznaczyć więcej czasu na zaprojektowanie wystroju indywidualnych pokoi. Należy namyślić się, jak zaaranżujemy ściany, czy jedynie pomalujemy je farbą czy może uświetnimy o zajmujące akcesoria.

Jak urządzić plac zabaw, by spełniał swoje główne zadania? Na jakie elementy musimy zwrócić uwagę?

Nasze place zabaw są coraz bardziej profesjonalnie zadbane i bezpieczne. Jednakże, są trudności mające związek z wybraniem funkcjonalnych urządzeń oraz właściwej nawierzchni, po której bezpiecznie będą biegały dzieci. Na jakie elementy musimy zwracać uwagę, jak pragniemy urządzić bezpieczny oraz atrakcyjny plac zabaw? Plac zabaw to jeden z najistotniejszych elementów zagospodarowania przestrzeni na osiedlu. To przestrzeń, w jakiej dzieci powinny czuć się swobodnie i najbardziej przyjemnie, natomiast rodzice powinni nie bać się o swoje dzieci.

Co to jest napinacz akumulatorowy? Jakie jest jej przeznaczenie?

Jest mnóstwo przyrządów, które upraszczają nam aktywność w pracy i w domu. Jednym z owych przyrządów jest spinarka ręczna. Służy do połączenia materiału przy pomocy polipropylenowych, poliestrowych, papierowych i metalowych opasek. Proste, jednak niezawodne sprzęty służące do manualnego wiązania polipropylenową taśmą większych przedmiotów, także luźno ułożonych produktów na palecie.
Łatwe w obsłudze narzędzia do spinania taśmą polipropylenową, lub poliestrową przy pomocy sprzączki drucianej. Urządzenie zapewnia właściwe naprężenie, także rozcięcie opaski wychodzącej z rolki. Napinacz jest poręczniejszy od paskowacza ze względu na jego wymiary. Do pakowacza jest możliwość zastosować rozmaite szerokości opaski, w zależności od wymogów wiązania.

Domki ogrodowe mogą być wspaniałym pomysłem

Kompostowniki gwarantują nam naturalny nawóz
Kiedy posiadamy ogródek, a w nim sadzimy warzywa to chcemy, żeby jak najlepiej one rosły. Zamiast nabywać gotowe nawozy, co do których przenigdy nie mamy szansy mieć pewności, z czego są zrobione, powinniśmy zatroszczyć się o zrobienie własnego nawozu.

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.