Czym pokryć dach altany ogrodowej? Trochę potrzebnych informacji

W ciepłym okresie jednym ze sposobów zrelaksowania się po nierzadko trudnym tygodniu jest spędzenie czasu w gronie bliskich – rodziny i przyjaciół – w ogrodowej altanie.

Nie ma wątpliwości, że najbardziej

altana ogrodowa

Autor: Robert Bonfante
Źródło: http://www.flickr.com

urokliwe oraz idealnie komponujące się z otaczającą przyrodą są altany wykonane z materiałów naturalnych, a zatem przede wszystkim drewna. Co za tym idzie coraz więcejosób stawia na altany ogrodowe kryte strzechą (zobacz więcej: oferta altan ogrodowych krytych strzechą). Co ważne, są one sprzedawane w różnorodnych wymiarach i kształtach. Warto podkreślić, iż postawienie altany nie wiąże się z pozwoleniami budowlanymi, pod warunkiem, że powierzchnia nie przekracza 25 metrów kwadratowych w ogrodach w granicach miast oraz 35 m² poza obszarami miast, w ogródkach działkowych. Prócz standardowych modeli sprzedawanych przez firmy, również klienci mogą mieć wpływ na wygląd altany, a więc niekiedy się je na specjalne zamówienie. Sam proces stawiania altany składa się z trzech etapów. W pierwszym z nich wyznacza się właściwie miejsce oraz wykonuje podstawę w postaci betonowych stop fundamentowych (w przypadku lekkich drewnianych konstrukcji) czy betonowej

rodzina w ogrodzie

Autor: Mosman Council
Źródło: http://www.flickr.com

płyty (w sytuacji, gdy konstrukcja jest bardziej masywna). W drugim etapie łączy się i stawia elementy altany, a następnie zabezpiecza się je przed działaniem różnorodnych czynników, m.in. gwałtownych opadów atmosferycznych lub szkodników, takich jak korniki. Natomiast ostatni etap budowy opiera się na zamocowaniu belek do fundamentu, położeniu podłogi oraz wznoszeniu konstrukcji, aż po dach.

Odnosząc się do kwestii altan ogrodowych, należy także poświęcić trochę uwagi na pokrycie dachu. Zazwyczaj dach stanowi strzecha, doskonale pozwalająca na zachowanie uroku otaczającej natury, a przy tym łatwa w położeniu oraz utrzymaniu. Co więcej, dach (sprawdź też: dachy płaskie przemysłowe) z trzciny jest lekki, a dzięki licznym wgłębieniom oraz wybrzuszeniom stanowi dobrą ochronę przed wodą (więcej: EKO DACH). Dach (zobacz też: dachy membranowe) z trzciny dobrze też zabezpiecza przed nadmiernym przenikaniem promieniowania ultrafioletowego, dlatego znajdzie swych zwolenników wśród osób, które nie mogą zbyt długo przebywać na słońcu (ludzi starszych bądź dzieci). Jego wyjątkowość można podkreślić kilkoma architektonicznymi zabiegami – wstawieniem okien dachowych (to tak zwane wole oczka), stosowaniem zaokrągleń oraz wydłużeń okapów, pomostów, połączeń czy kominów.

, ,

Related posts

Jak Zielonej Planety radzą sobie z unieszkodliwianiem śmieci albo wywózką substancji, tych mniej i tych bardziej niebezpiecznych

Śmieci, które obecnie wyrzuca statystyczny mieszkaniec ziemskiego globu, można już liczyć w tonach. Dużym wyzwaniem bywa utylizowanie wszelkiego typu opakowań. I nie mamy w tym miejscu na myśli jedynie plastikowych siatek, które przecież rozkładają się tysiące lat. Trzeba pamiętać o tym, że właściwie każdy produkt jest w coś opakowany - np. zwyczajny kosmetyk.

Tworzenie ogrodów na profesjonalnym poziomie

Zadbany ogród, co będzie naszą wizytówką, jest upragnione przez wszystkich. Z wielu powodów, bo cieszy nie tylko oko, ale i całe nasze wnętrze. Chętnie spędzamy czas z bliskimi na powietrzu, dlatego warto zatroszczyć się o świetne miejsce. Dziedzina taka jak profesjonalne ogrodnictwo nieprzerwanie rozwija się wyjątkowo szybko, co zalicza się do niesamowitych zalet Polski.

Metody osuszania budynków są niezwykle różnorodne

Stosowane w dzisiejszych czasach technologie osuszania obiektów, są niezwykle zróżnicowane. Spowodowane jest to tym, że zdecydowanie częściej stosowane są do takich czynności rozmaite urządzenia, jakie mają zdolność do osuszania poszczególnego obiektu w odmienny sposób, by poprzez to ściany stały się suche, zmniejszyła się wilgotność obiektu i również by w razie potrzeby usunąć grzyba, który powstał w sytuacji ogromnej wilgoci.

Stawiasz pierwszy dom? Specjalnie dla Ciebie zrobiliśmy porównanie podstawowych materiałów budowlanych – w tym tekście opisujemy dachówki ceramiczne

Nie da się ukryć, że dachówka ceramiczna od wielu lat jest właściwie najbardziej modnym sposobem na wykończenie dachu. Wprawdzie kilka lat temu taka dachówka wypadła z mody i została zastąpiona innymi sposobami pokrycia dachów, jednakże jeżeli właśnie stawiasz swój dom i musisz podjąć decyzję dotyczącą tego, jakich materiałów użyć do wykonania dachu, wówczas bez wątpliwości powinieneś zainteresować się dużymi zaletami dachówki ceramicznej.

Okazja do wypożyczenia osprzętów potrzebnych na placach budowy.

W przeszłości nie było takiej szansy jak możliwość wypożyczania osprzętów potrzebnych na placu budowy do celów prywatnych. W tej chwili jednak wiele się w takim tenacie odmieniło i z tego względu, jeśliktoś robi spory remont na swoimpodwórku lub prowadzi niedużą firmę z branży budowlanej to będzie mieć szansę wypożyczania sprzętów dzięki jakim całość pracy przebiegać będzie bez niespodzianek.

Latest posts

Jak znaleźć dobrego dewelopera

Decydując się na nabycie nowego mieszkania musimy przede wszystkim odpowiednio dobrać dewelopera. Dobrze jest przyjrzeć się jak inwestor spełnia postanowienia nowych przepisów deweloperskich, czy dopomaga klientom z formalnościami mającymi związek z kredytowaniem a także co może zaproponować poza samym apartamentem.

Biuro do wynajęcia we Wrocławiu – czy to dobry plan

Każda porządna firma musi posiadać biuro, to pewne. To jasne, że żaden klient nie zainteresuje się przedsiębiorstwem, które wita interesantów w barze z kanapkami. Schludne biuro w niezłym miejscu to dziś niebagatelny koszt, dlatego najlepszym wyborem jest znalezienie biura do wynajęcia.

Powinniśmy wiedzieć gdzie poszukiwać przedmiotu na drogi

Przeważnie nie wydajemy sobie sprawy z tego, z czego zrobione są nasze ulice, ani skąd bierze się materiał na ich budowę. Dlatego trzeba czasami spojrzeć na to, jak dużo robi kopalnia kruszyw, która ciągle pozyskuje odpowiedni żwir oraz piasek, który potem dostarczany jest na place budowy dróg. Pewnie że ten materiał nie może być obojętnie jaki, bo to właśnie od niego zależy jakość naszych dróg oraz to jak długo będziemy mogli po nich poruszać się nim pojawią się na nich dziury. Co istotne, to taka kopalnia działa praktycznie bez przerwy, gdyż zapotrzebowanie na produkt, który wydobywa jest na pewno nieprawdopodobnie wielkie, a co się z tym łączy, nie może sobie ona zezwolić na to, żeby przestać wydobywać.

Jeśli poszukujemy mieszkania na sprzedaż, to dobrze będzie zajrzeć do Internetu

Jeśli poszukujemy mieszkania na własność, to nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu z odnalezieniem interesującej oferty. Dzisiaj na rynku mieszkaniowym dzieje się bardzo dużo oraz ciągle pokazują się nowe lokale mieszkalne.
Jeśli pragniemy kupić klimatyczne mieszkanie lub chcemy przeprowadzić się w inne miejsce, to warto zobaczyć, jakie są dostępne mieszkania na sprzedaż.

Argumenty za tym dlaczego warto zdecydować się na mieszkanie we Wrocławiu.

ObecnieWrocław jest niezwykle prężnie rozwijającym się miastem. Położony w południowo-zachodniej części Polski, w województwie dolnośląskim, stanowi jedną z największych aglomeracji tego rejonu. Urokliwa lokalizacja nad Odrą, sprawia, iż Wrocław jest niepowtarzalny. Jeżeli chodzi o liczbę mieszkańców, zajmuje on czwarte miejsce w naszym kraju, co wynika z wielu czynników.

Projekt domu tani w budowaniu i komfortowy w użytkowaniu

Z wielu dostępnych na krajowym rynku projektów domów, ciężko jest zadecydować o najlepszym wyjściu architektonicznym dostarczającym jednocześnie interesujący wygląd, ergonomiczność i co ważne energooszczędność.