Wszystko, co powinieneś wiedzieć o płytkach elewacyjnych

W dzisiejszym budownictwie ważna jest nie tylko solidność zastosowanych tworzyw, lecz również ich walory wizualne.

Elewacja z cegły klienkierowej Fraza

Źródło: Wienerberger
Coraz częściej rezygnujemy z tradycyjnych rozwiązań, aby nasze domy mogły prezentować się ślicznie i nietypowo. Dobrze jest zadbać o elewację domu, która stanowi niejako wizytówkę naszej posesji.

Tradycyjny tynk traci we współczesnej aranżacji na znaczeniu. Coraz bardziej popularne stają się z kolei płytki ne elewację Wienerberger. Pod tym terminem kryje się mnóstwo tworzyw, które pomogą w doskonały sposób poprawić wartość wizualną każdego domu. Płytki elewacyjne zewnętrzne używane są do pokrywania fasady domów jednorodzinnych, przeważnie do wysokości 1,5-2 m., od czasu do czasu jednak przykrywa się nimi całą wysokość zewnętrznych ścian domu. Na rynku znajdziemy kilka najpopularniejszych odmian płytek, m.in. płytki klinkierowe, albo bardzo gustowne płytki z kamienia naturalnego. Jeśli szukamy tańszego rozwiązania, można wybrać płytki betonowe, które odpowiednio szlifowane i barwione, bardzo przypominają te kamienne, a są przynajmniej o połowę tańsze. Ładnie prezentują się także odpowiednio barwione płytki silikatowe, chociaż te – niestety – nie są tak odporne na działanie różnorodnych czynników. Jeśli zamierzamy pokryć płytkami nierówne powierzchnie, albo łuki, najlepiej sprawdzą się płytki, zrobione z elastycznych, syntetycznych żywic.

Płytki elewacyjne mają cały szereg niepodważalnych zalet.

Ten wątek Cię zainteresował? Więc odsyłam tu (www.domymax.pl/), ponieważ znajdziesz tutaj ciekawe dane na opisywane zagadnienie, które warte są zainteresowania.

Pierwszą zaletą jest niewiarygodna wytrzymałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz na różnorodne warunki atmosferyczne. Płytki są wyjątkowo mocne, dobrze zamontowane bez problemu wytrzymają długie lata, niezmiennie idealnie wyglądając. Nie odbarwiają się pod wpływem działania promieni słonecznych, nie chłoną wody, dzięki czemu skutecznie osłaniają elewację przed nadmierną wilgocią. Dzięki małej chłonności, nie dochodzi do wnikania brudu do wewnętrznej budowy płytek, powstałe plamy można w prosty i szybki sposób zlikwidować. Inną zaletą płytek elewacyjnych jest ich atrakcyjność wizualna. Bogactwo wzorów i odcieni powoduje, że bez trudu można dobrać wygląd elewacji do klimatu domu i jego otoczenia. Montaż płytek nie jest trudny i przypomina montaż ceramiki łazienkowej. Jeśli płytki zostaną prawidłowo zamontowane, nie zdeformują się pod wpływem zróżnicowanych temperatur. Pamiętajmy, iż do montażu trzeba użyć środków odpornych na niskie temperatury, a płytki kładzie się na ocieplony wcześniej dom.

,

Related posts

Latest posts

Inwestorzy z Wrocławia szukają małych metraży

Obecnie najchętniej nabywane są kawalerki oraz małe dwupokojowe mieszkania, których metraż mieści się w przedziale od 25 do 40 mkw. Kupują je zarówno inwestorzy, jak też rodzice wysyłające swoje dzieci na studia.
Jeśli chodzi o nowe mieszkania Wrocław jakie proponuje ceny metra kwadratowego nie są niskie i wszystko wskazuje na to, że taka sytuacja się utrzyma.

Zatroszcz się o dobrą pieczę dla swojej wspólnoty mieszkaniowej i budynku, by być pewnym, że wszystko zostało dopilnowane

Wspólnota mieszkaniowa okazuje się bardzo istotną jednostką, ponieważ trudni się wszelkimi aspektami związanymi z zastosowaniem obiektu mieszkalnego. Jej struktury tworzą właściciele poszczególnych mieszkań, a nadzór nad jej działaniem przeważnie powierza się specjalnym firmom. W ich kompetencji leży, by zadbać o optymalny stan obiektu i zadbać o wszystkie kwestie związane z pospisywaniem umów, egzekwowaniem opłat i tym podobne.

Błędy, których należy unikać w ciągu lepienia płytek elewacyjnych

Płytki klinkierowe to doskonały materiał na elewacje. Ściany ozdobione klinkierem są stylowe, a utrzymanie ich w kongruentnym stanie jest ogromnie proste. Muszą być jednakże sumiennie i prawidłowo ułożone. Zlecając fachowcom rozmieszczanie płytek elewacyjnych, dobrze jest przypilnować, by nie popełniali błędów montażowych.

Masz w planach kupić mieszkanie? Wybierz rynek pierwotny!

W ostatnim czasie liczba osób, które zdecydowały się na kupno własnego mieszkania istotnie zwiększyła się. Młodzi ludzie wiedzą już, że wynajmowanie czterech kątów się tak naprawdę nie opłaca. W efekcie postanawiają zdecydować się na kupno mieszkania. Bardzo dużo z nich staje jednak przed jeszcze przed inną decyzją: rynek pierwotny lub wtórny?

Czy można sobie w jakiś sposób ułatwić aranżację wnętrz? Czy trzeba zawsze samemu zajmować się taką kwestią?

Wybudowanie własnego domu to dopiero początek długiego procesu urządzania go. Niektórzynie mogą się doczekać tego momentu gdy będą mogli zabrać się za urządzanie przestrzeni. Inni z kolei z trwogą myślą o tym jak dużo decyzji jeszcze trzeba podjąć nim otrzymamy efekt końcowy. Jakkolwiek zapatrywalibyśmy się na ten temat jest to rzecz, przez jaką musimy przejść. Czy jednak można jakoś ułatwić sobie takie zadanie?