Wszystko, co powinieneś wiedzieć o płytkach elewacyjnych

W dzisiejszym budownictwie ważna jest nie tylko solidność zastosowanych tworzyw, lecz również ich walory wizualne.

Elewacja z cegły klienkierowej Fraza

Źródło: Wienerberger
Coraz częściej rezygnujemy z tradycyjnych rozwiązań, aby nasze domy mogły prezentować się ślicznie i nietypowo. Dobrze jest zadbać o elewację domu, która stanowi niejako wizytówkę naszej posesji.

Tradycyjny tynk traci we współczesnej aranżacji na znaczeniu. Coraz bardziej popularne stają się z kolei płytki ne elewację Wienerberger. Pod tym terminem kryje się mnóstwo tworzyw, które pomogą w doskonały sposób poprawić wartość wizualną każdego domu. Płytki elewacyjne zewnętrzne używane są do pokrywania fasady domów jednorodzinnych, przeważnie do wysokości 1,5-2 m., od czasu do czasu jednak przykrywa się nimi całą wysokość zewnętrznych ścian domu. Na rynku znajdziemy kilka najpopularniejszych odmian płytek, m.in. płytki klinkierowe, albo bardzo gustowne płytki z kamienia naturalnego. Jeśli szukamy tańszego rozwiązania, można wybrać płytki betonowe, które odpowiednio szlifowane i barwione, bardzo przypominają te kamienne, a są przynajmniej o połowę tańsze. Ładnie prezentują się także odpowiednio barwione płytki silikatowe, chociaż te – niestety – nie są tak odporne na działanie różnorodnych czynników. Jeśli zamierzamy pokryć płytkami nierówne powierzchnie, albo łuki, najlepiej sprawdzą się płytki, zrobione z elastycznych, syntetycznych żywic.

Płytki elewacyjne mają cały szereg niepodważalnych zalet. Pierwszą zaletą jest niewiarygodna wytrzymałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz na różnorodne warunki atmosferyczne. Płytki są wyjątkowo mocne, dobrze zamontowane bez problemu wytrzymają długie lata, niezmiennie idealnie wyglądając. Nie odbarwiają się pod wpływem działania promieni słonecznych, nie chłoną wody, dzięki czemu skutecznie osłaniają elewację przed nadmierną wilgocią. Dzięki małej chłonności, nie dochodzi do wnikania brudu do wewnętrznej budowy płytek, powstałe plamy można w prosty i szybki sposób zlikwidować. Inną zaletą płytek elewacyjnych jest ich atrakcyjność wizualna. Bogactwo wzorów i odcieni powoduje, że bez trudu można dobrać wygląd elewacji do klimatu domu i jego otoczenia. Montaż płytek nie jest trudny i przypomina montaż ceramiki łazienkowej. Jeśli płytki zostaną prawidłowo zamontowane, nie zdeformują się pod wpływem zróżnicowanych temperatur. Pamiętajmy, iż do montażu trzeba użyć środków odpornych na niskie temperatury, a płytki kładzie się na ocieplony wcześniej dom.

,

Related posts

Latest posts

Organizacja wesela – gdzie powinno się zaaranżować przyjęcie weselne?

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Młodzi, szykujący się na ten ważny dzień, mają wiele rzeczy do załatwienia. Pierwszym krokiem jest rzecz jasna odnalezienie sali weselnej. Zanim poczniemy wyszukiwać sali weselnej powinniśmy zrobić listę gości, oraz także spisać swoje oczekiwania w stosunku do sali i wesela.

By nie dopuszczać do pożarów – w jakie systemy opłaca się zainwestować?

Czasem można spotykać się z opiniami, że wszelkie szkolenia wiążące się z ochroną przeciwpożarową to strata czasu. Jednak na pewno osoby, jakie tak uważają, z pewnością zmienią zdanie, jeśli tylko znajdą się w obliczu zagrożenia przeciwpożarowego. Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy to niezwykle istotne zadanie.

Jak wyekwipować kuchnię, aby była funkcjonalna?

Rozpakowywanie toreb ze sprawunkami wymaga wysoko rozwiniętych logistycznych umiejętności, podobnie szukanie potrzebnych talerzy jak też artykułów, z jakich zamyślamy upichcić obiadek.
Odpowiednio przemyślany plan kuchni spowoduje, że bez problemu poradzimy sobie z wszelkimi zadaniami – jeśli nie zapomnimy o fundamentalnych zasadach ergonomii kuchennej.

Co robić żeby uporać się z dziurawymi drogami?

„Wyrastają” jak grzyby po deszczu. Wystarczy, iż na dworze zrobi się nieco cieplej, zaś śnieg stopnieje. Wówczas bez trudu można je dostrzec gołym okiem.
Dziury w jezdni są solą sporej części polskich kierowców.