Wszystko, co powinieneś wiedzieć o płytkach elewacyjnych

W dzisiejszym budownictwie ważna jest nie tylko solidność zastosowanych tworzyw, lecz również ich walory wizualne.

Elewacja z cegły klienkierowej Fraza

Źródło: Wienerberger
Coraz częściej rezygnujemy z tradycyjnych rozwiązań, aby nasze domy mogły prezentować się ślicznie i nietypowo. Dobrze jest zadbać o elewację domu, która stanowi niejako wizytówkę naszej posesji.

Tradycyjny tynk traci we współczesnej aranżacji na znaczeniu. Coraz bardziej popularne stają się z kolei płytki ne elewację Wienerberger. Pod tym terminem kryje się mnóstwo tworzyw, które pomogą w doskonały sposób poprawić wartość wizualną każdego domu. Płytki elewacyjne zewnętrzne używane są do pokrywania fasady domów jednorodzinnych, przeważnie do wysokości 1,5-2 m., od czasu do czasu jednak przykrywa się nimi całą wysokość zewnętrznych ścian domu. Na rynku znajdziemy kilka najpopularniejszych odmian płytek, m.in. płytki klinkierowe, albo bardzo gustowne płytki z kamienia naturalnego. Jeśli szukamy tańszego rozwiązania, można wybrać płytki betonowe, które odpowiednio szlifowane i barwione, bardzo przypominają te kamienne, a są przynajmniej o połowę tańsze. Ładnie prezentują się także odpowiednio barwione płytki silikatowe, chociaż te – niestety – nie są tak odporne na działanie różnorodnych czynników. Jeśli zamierzamy pokryć płytkami nierówne powierzchnie, albo łuki, najlepiej sprawdzą się płytki, zrobione z elastycznych, syntetycznych żywic.

Płytki elewacyjne mają cały szereg niepodważalnych zalet. Pierwszą zaletą jest niewiarygodna wytrzymałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz na różnorodne warunki atmosferyczne.

Jeśli masz ochotę rozszerzyć swą wiedzę na przedstawiany temat, to przejrzyj nowy tekst (http://nieruchomosci.dominplus.pl/mieszkania), który z pewnością będzie dla Ciebie bardzo wciągający.

Płytki są wyjątkowo mocne, dobrze zamontowane bez problemu wytrzymają długie lata, niezmiennie idealnie wyglądając. Nie odbarwiają się pod wpływem działania promieni słonecznych, nie chłoną wody, dzięki czemu skutecznie osłaniają elewację przed nadmierną wilgocią. Dzięki małej chłonności, nie dochodzi do wnikania brudu do wewnętrznej budowy płytek, powstałe plamy można w prosty i szybki sposób zlikwidować. Inną zaletą płytek elewacyjnych jest ich atrakcyjność wizualna. Bogactwo wzorów i odcieni powoduje, że bez trudu można dobrać wygląd elewacji do klimatu domu i jego otoczenia. Montaż płytek nie jest trudny i przypomina montaż ceramiki łazienkowej. Jeśli płytki zostaną prawidłowo zamontowane, nie zdeformują się pod wpływem zróżnicowanych temperatur. Pamiętajmy, iż do montażu trzeba użyć środków odpornych na niskie temperatury, a płytki kładzie się na ocieplony wcześniej dom.

,

Related posts

Latest posts

Top rekomendowanych producentów parkietów z odpowiedniej jakości drewna

Czy to malowanie czy również wymiana podług - przebudowa na ogół znaczących przygotowań a, także nakładów sił. Do takiego typu pytania. należy w każdej sytuacji należycie się przygotować i choć trochę zorientować się w ofertach wielorakich ekspertów zajmujących się tymi sprawami. Jeśli chodzi o parkiet rzecz nie jest tu dziś prosta. Ogromna liczba ofert desek na parkiet a, także propozycji firm dosyć znacząco utrudnia na ogół podejmowanie przemyślanych decyzji. Deska jesionowa a może dąb lub też jakieś pozostałe drzewo? Wybór taki dobrze bardzo sprawnie rozważyć.

Budownictwo stalowe – hale, składy i odmienne konstrukcje opierające się na istotnym surowcu

Oczywiście w dzisiejszych czasach branża budowlana jest bardzo ważka z punktu widzenia całego państwa. Swobodnie od zapotrzebowań jest ona wymagana i jej rozkwit wpływa bezpośrednio na postęp całego kraju. Trzeba potwierdzić, że w toku przeszłych lat niesamowicie się rozwinęła i współcześnie użytkuje szereg najświeższych technik nawet w decydujących pracach. Dodatkowo, wskutek tego, że wykorzystuje dużo lepsze pod względem jakości surowce, cała budowa jest zdecydowanie bardziej porządna i trwała. Jest to relewantne w szczególności w przypadku budynków o charakterze publicznym i dużych hal fabrycznych.

Na wszystkie problemy znajdziemy rozwiązanie

Jeśli jest czas ulewnych deszczy, połączony z topnieniem śniegu, to sporo ludzi martwi się powodziami i tym, iż ich mieszkanie zostanie podtopiony. Znów w okresie upałów, kiedy nie ma czym oddychać obywatele ratują się różnorakiego rodzaju wiatrakami, które przynoszą wytchnienie jedynie i wyłącznie w chwili, gdy są skierowane na konkretną osobę, w innym razie nic praktycznie się nie wyczuwa. A przecież nie jesteśmy pozostawienie sami sobie z tymi trudami, jest wiele rozwiązań, z których możemy skorzystać.