Polak najczęściej jeździ po chleb do Niemiec

Co dziesiąty Polak oświadcza, iż w poprzedniej dekadzie pracował zarobkowo poza granicami naszego kraju. To oznacza, że za chlebem wyemigrowało 3,3 miliony Polaków. Co ciekawe, zainteresowanie pracą poza granicami nie słabnie pośród Polaków od lat.

autobus

Autor: shrinkin’violet
Źródło: http://www.flickr.com
Czynnikiem mającym najwyższy wpływ na migracje zarobkowe jest wiek. W ostatniej dekadzie jeden na czterech badanych w wieku 25-34 pracował za granicą. Wśród przedstawicieli innych kategorii wiekowych procent nie był wyższy niż 12 proc.. Najniższy był pośród osób najstarszych, w grupach wiekowych 55-65 i więcej procent wynosił 2.Kolejnym co do ważności elementem determinującym ochotę do podjęcia pracy za granicą jest płeć. Pracę poza granicą nagminniej podejmowali mężczyźni (16 % spośród ankietowanych). Pośród kobiet było to tylko 7 procent. Grupą najentuzjastyczniej emigrującą są mężczyźni w wieku 25-34 lat. W ostatniej dekadzie czterech na dziesięciu pracowało za granicą. Co interesujące, wpływu na chęć do wyjazdu nie ma wykształcenie. Doświadczenie pracy poza granicą potwierdza niemal tyle samo ludzi z wykształceniem uniwersyteckim (13 proc.), maturalnym (14 proc.) i zasadniczym zawodowym (13 proc.). Odstępstwem są pracownicy z wykształceniem podstawowym, tylko trzy na sto pracowały za granicą.

Jeśli szukasz podobnych danych na opisywany temat, to również rzuć okiem na konsolidacja kredyt pokrewne materiały, które podnoszą tę tematykę.

Badacze przyjrzeli się także, które grupy społeczno-zawodowe najczęściej wyjeżdżają za chlebem. Tak więc najczęściej emigrowali pracownicy wykwalifikowani – 26 proc. oraz pracownicy usług – 22 proc. Warto też dodać, że ogromnie wysoki odsetek jest wśród bezrobotnych – aż 26 proc. Prowadzi to do oczywistego wniosku, iż wyjazdy zarobkowe poza Polskę łączą się z komplikacjami w znalezieniu pracy w ojczyźnie, ale może również pokazywać, że praktyka pracy poza granicą niekoniecznie dopomaga w znalezieniu pracy w ojczyźnie.

autobus firmowy

Autor: calflier001
Źródło: http://www.flickr.com
Gdzie za „za chlebem”? Busy do Niemiec pełne są rodaków wyjeżdżających „za chlebem” – ponad jedna trzecia ankietowanych – 38 proc.) pracowała tam albo pracuje obecnie. Następne miejsca zajmują: Wielka Brytania – 21 procent, Królestwo Holandii – 12 procent, Norwegia – 8 proc., Stany Zjednoczone – 8 %, Italia 7 proc. i Francja – 6 proc.
Odsetek rodaków kompletnie nie zainteresowanych pracą za granicą to 78 proc.

Zapraszamy na nowe informacje ze strony (http://www.akumulator24.com.pl/akumulatory-bosch.html), jeśli te, które zaprezentowaliśmy tutaj, Ci się spodobały. W kolejnym wpisie oczekuje na Ciebie sporo detali.

Dla porównania, najwyższy był w 2008 r. i wynosił 86 procent.

,

Related posts

Latest posts

Jak znaleźć dobrego dewelopera

Decydując się na nabycie nowego mieszkania musimy przede wszystkim odpowiednio dobrać dewelopera. Dobrze jest przyjrzeć się jak inwestor spełnia postanowienia nowych przepisów deweloperskich, czy dopomaga klientom z formalnościami mającymi związek z kredytowaniem a także co może zaproponować poza samym apartamentem.

Biuro do wynajęcia we Wrocławiu – czy to dobry plan

Każda porządna firma musi posiadać biuro, to pewne. To jasne, że żaden klient nie zainteresuje się przedsiębiorstwem, które wita interesantów w barze z kanapkami. Schludne biuro w niezłym miejscu to dziś niebagatelny koszt, dlatego najlepszym wyborem jest znalezienie biura do wynajęcia.

Powinniśmy wiedzieć gdzie poszukiwać przedmiotu na drogi

Przeważnie nie wydajemy sobie sprawy z tego, z czego zrobione są nasze ulice, ani skąd bierze się materiał na ich budowę. Dlatego trzeba czasami spojrzeć na to, jak dużo robi kopalnia kruszyw, która ciągle pozyskuje odpowiedni żwir oraz piasek, który potem dostarczany jest na place budowy dróg. Pewnie że ten materiał nie może być obojętnie jaki, bo to właśnie od niego zależy jakość naszych dróg oraz to jak długo będziemy mogli po nich poruszać się nim pojawią się na nich dziury. Co istotne, to taka kopalnia działa praktycznie bez przerwy, gdyż zapotrzebowanie na produkt, który wydobywa jest na pewno nieprawdopodobnie wielkie, a co się z tym łączy, nie może sobie ona zezwolić na to, żeby przestać wydobywać.

Jeśli poszukujemy mieszkania na sprzedaż, to dobrze będzie zajrzeć do Internetu

Jeśli poszukujemy mieszkania na własność, to nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu z odnalezieniem interesującej oferty. Dzisiaj na rynku mieszkaniowym dzieje się bardzo dużo oraz ciągle pokazują się nowe lokale mieszkalne.
Jeśli pragniemy kupić klimatyczne mieszkanie lub chcemy przeprowadzić się w inne miejsce, to warto zobaczyć, jakie są dostępne mieszkania na sprzedaż.

Argumenty za tym dlaczego warto zdecydować się na mieszkanie we Wrocławiu.

ObecnieWrocław jest niezwykle prężnie rozwijającym się miastem. Położony w południowo-zachodniej części Polski, w województwie dolnośląskim, stanowi jedną z największych aglomeracji tego rejonu. Urokliwa lokalizacja nad Odrą, sprawia, iż Wrocław jest niepowtarzalny. Jeżeli chodzi o liczbę mieszkańców, zajmuje on czwarte miejsce w naszym kraju, co wynika z wielu czynników.

Projekt domu tani w budowaniu i komfortowy w użytkowaniu

Z wielu dostępnych na krajowym rynku projektów domów, ciężko jest zadecydować o najlepszym wyjściu architektonicznym dostarczającym jednocześnie interesujący wygląd, ergonomiczność i co ważne energooszczędność.