Polak najczęściej jeździ po chleb do Niemiec

Co dziesiąty Polak oświadcza, iż w poprzedniej dekadzie pracował zarobkowo poza granicami naszego kraju. To oznacza, że za chlebem wyemigrowało 3,3 miliony Polaków. Co ciekawe, zainteresowanie pracą poza granicami nie słabnie pośród Polaków od lat.

autobus

Autor: shrinkin’violet
Źródło: http://www.flickr.com
Czynnikiem mającym najwyższy wpływ na migracje zarobkowe jest wiek. W ostatniej dekadzie jeden na czterech badanych w wieku 25-34 pracował za granicą. Wśród przedstawicieli innych kategorii wiekowych procent nie był wyższy niż 12 proc.. Najniższy był pośród osób najstarszych, w grupach wiekowych 55-65 i więcej procent wynosił 2.Kolejnym co do ważności elementem determinującym ochotę do podjęcia pracy za granicą jest płeć. Pracę poza granicą nagminniej podejmowali mężczyźni (16 % spośród ankietowanych). Pośród kobiet było to tylko 7 procent. Grupą najentuzjastyczniej emigrującą są mężczyźni w wieku 25-34 lat. W ostatniej dekadzie czterech na dziesięciu pracowało za granicą. Co interesujące, wpływu na chęć do wyjazdu nie ma wykształcenie. Doświadczenie pracy poza granicą potwierdza niemal tyle samo ludzi z wykształceniem uniwersyteckim (13 proc.), maturalnym (14 proc.) i zasadniczym zawodowym (13 proc.). Odstępstwem są pracownicy z wykształceniem podstawowym, tylko trzy na sto pracowały za granicą.

Jeśli szukasz podobnych danych na opisywany temat, to również rzuć okiem na konsolidacja kredyt pokrewne materiały, które podnoszą tę tematykę.

Badacze przyjrzeli się także, które grupy społeczno-zawodowe najczęściej wyjeżdżają za chlebem. Tak więc najczęściej emigrowali pracownicy wykwalifikowani – 26 proc. oraz pracownicy usług – 22 proc. Warto też dodać, że ogromnie wysoki odsetek jest wśród bezrobotnych – aż 26 proc. Prowadzi to do oczywistego wniosku, iż wyjazdy zarobkowe poza Polskę łączą się z komplikacjami w znalezieniu pracy w ojczyźnie, ale może również pokazywać, że praktyka pracy poza granicą niekoniecznie dopomaga w znalezieniu pracy w ojczyźnie.

autobus firmowy

Autor: calflier001
Źródło: http://www.flickr.com
Gdzie za „za chlebem”? Busy do Niemiec pełne są rodaków wyjeżdżających „za chlebem” – ponad jedna trzecia ankietowanych – 38 proc.) pracowała tam albo pracuje obecnie. Następne miejsca zajmują: Wielka Brytania – 21 procent, Królestwo Holandii – 12 procent, Norwegia – 8 proc., Stany Zjednoczone – 8 %, Italia 7 proc. i Francja – 6 proc.
Odsetek rodaków kompletnie nie zainteresowanych pracą za granicą to 78 proc.

Zapraszamy na nowe informacje ze strony (http://www.akumulator24.com.pl/akumulatory-bosch.html), jeśli te, które zaprezentowaliśmy tutaj, Ci się spodobały. W kolejnym wpisie oczekuje na Ciebie sporo detali.

Dla porównania, najwyższy był w 2008 r. i wynosił 86 procent.

,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.