Polak najczęściej jeździ po chleb do Niemiec

Co dziesiąty Polak oświadcza, iż w poprzedniej dekadzie pracował zarobkowo poza granicami naszego kraju. To oznacza, że za chlebem wyemigrowało 3,3 miliony Polaków. Co ciekawe, zainteresowanie pracą poza granicami nie słabnie pośród Polaków od lat.

autobus

Autor: shrinkin’violet
Źródło: http://www.flickr.com
Czynnikiem mającym najwyższy wpływ na migracje zarobkowe jest wiek. W ostatniej dekadzie jeden na czterech badanych w wieku 25-34 pracował za granicą. Wśród przedstawicieli innych kategorii wiekowych procent nie był wyższy niż 12 proc.. Najniższy był pośród osób najstarszych, w grupach wiekowych 55-65 i więcej procent wynosił 2.Kolejnym co do ważności elementem determinującym ochotę do podjęcia pracy za granicą jest płeć. Pracę poza granicą nagminniej podejmowali mężczyźni (16 % spośród ankietowanych). Pośród kobiet było to tylko 7 procent. Grupą najentuzjastyczniej emigrującą są mężczyźni w wieku 25-34 lat. W ostatniej dekadzie czterech na dziesięciu pracowało za granicą. Co interesujące, wpływu na chęć do wyjazdu nie ma wykształcenie. Doświadczenie pracy poza granicą potwierdza niemal tyle samo ludzi z wykształceniem uniwersyteckim (13 proc.), maturalnym (14 proc.) i zasadniczym zawodowym (13 proc.). Odstępstwem są pracownicy z wykształceniem podstawowym, tylko trzy na sto pracowały za granicą.

Jeśli szukasz podobnych danych na opisywany temat, to również rzuć okiem na konsolidacja kredyt pokrewne materiały, które podnoszą tę tematykę.

Badacze przyjrzeli się także, które grupy społeczno-zawodowe najczęściej wyjeżdżają za chlebem. Tak więc najczęściej emigrowali pracownicy wykwalifikowani – 26 proc. oraz pracownicy usług – 22 proc. Warto też dodać, że ogromnie wysoki odsetek jest wśród bezrobotnych – aż 26 proc. Prowadzi to do oczywistego wniosku, iż wyjazdy zarobkowe poza Polskę łączą się z komplikacjami w znalezieniu pracy w ojczyźnie, ale może również pokazywać, że praktyka pracy poza granicą niekoniecznie dopomaga w znalezieniu pracy w ojczyźnie.

autobus firmowy

Autor: calflier001
Źródło: http://www.flickr.com
Gdzie za „za chlebem”? Busy do Niemiec pełne są rodaków wyjeżdżających „za chlebem” – ponad jedna trzecia ankietowanych – 38 proc.) pracowała tam albo pracuje obecnie. Następne miejsca zajmują: Wielka Brytania – 21 procent, Królestwo Holandii – 12 procent, Norwegia – 8 proc., Stany Zjednoczone – 8 %, Italia 7 proc. i Francja – 6 proc.
Odsetek rodaków kompletnie nie zainteresowanych pracą za granicą to 78 proc. Dla porównania, najwyższy był w 2008 r. i wynosił 86 procent.

,

Related posts

Latest posts

Czy praca programista Wrocław może nas zainteresować?

Czy już powiemy, w jakim miejscu chcemy okazać się być przyjęci

W pracy przesiadujemy wielką część swojego dorosłego życia, to tam nawiążemy różnorakie znajomości, a także to tam możemy rozwinąć swoje zdolności i pozyskiwać nowe. Przez to tak istotne będzie to, żeby znaleźć coś dla siebie, by mieć pewność, że to co robimy wręcz będzie nam dawało dużo radości, a co się z tym łączy, że wtenczas będziemy posiadali gwarancję, że wykonamy rzeczywiście to, co powinniśmy.

Nowe mieszkania na terenie Łodzi, które wspaniale wpisują się w bieżące trendy deweloperskie

W wypadku najnowszych lokali mieszkalnych na terenie Łodzi, jakie doskonale wpisują się w bieżące trendy deweloperskie ludzie, jacy je kupują są zadowoleni. Mają pojęcie albowiem, iż dzięki zrobieniu tej operacji handlowej otrzymają lokum funkcjonalne, w jakim przeżyją wiele lat i wcale nie będą mieli powodów przejmować się o jego stan techniczny. Deweloperzy, jacy sprzedają nieruchomości w Łodzi świetnie wiedzą, jak powinny one się prezentować i czym się wyróżniać, aby ludzie pozostawali zainteresowani kupnem.

Instalacje kominkowe w domach jednorodzinnych

Każdy, kto na razie nie zaoszczędził, marzy o swoim, wymarzonym, sielskim i gwarantującym bezpieczeństwo gniazdku, jakie zagwarantuje ciche, ciepłe i trwałe miejsce azylu jemu i jego rodzinie. Dla większości panów stanowi to pewnego rodzaju wyzwanie honoru, w myśl powiedzenia, że każdy gospodarz powinien zasadzić drzewo, spłodzić męskiego potomka i wybudować dom.

Wybór tylko wśród doskonale przygotowanych propzycji systemów cokołowych

Klienci doceniają oferowane przez nas systemy cokołowe w szczególności za godną polecenia wielofunkcyjność oraz znakomite przystosowanie do oczekiwań oraz wymagań. Stawiając na doskonałą jakość tego rodzaju rozwiązań kuchennych, stawia się na niezaprzeczalnie najlepszą z dostępnych opcji. Wybór systemów cokołowych jest ogromny, dlatego warto już na początku jasno sprecyzować własne kryteria. Nasi doświadczeni konsultanci z ogromną chęcią pomogą znaleźć dobre rozwiązanie dla każdej z zaciekawionych osób.