Jak najlepiej nabyć mieszkanie na wtórnym rynku? O czym musimy wiedzieć? O czym koniecznie pamiętać?

Bez wątpienia, kupno mieszkania na rynku wtórnym wiążę bardzo dużą ilością kwestii, a jednocześnie potencjalnymi trudnościami. Może przykładowo pojawić się ryzyko, iż kupimy mieszkanie zadłużone albo z lokatorami. Powinniśmy wiedzieć jak można tego uniknąć. Jak więc najlepiej kupić mieszkanie używane?

mieszkanie

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Nie trzeba głośno oraz wszędzie ogłaszać, iż kupię mieszkanie, ponieważ dzisiaj mieszkań jest bardzo dużo i to sprzedawcy, a nie kupujący muszą się postarać o najlepszą transakcję. Jednakowoż nie oznacza to, iż kupno mieszkania będzie bezproblemowy, ponieważ czasem zdarzają się przykre sytuacje, o jakich należy wiedzieć. Przy zakupie mieszkania z wtórnego rynku niezbędną kwestią jest sprawdzenie stanu księgi wieczystej mieszkania, które pragniemy zakupić.

Obecnie oceń siatka do styropianu ten artykuł, który jest bardzo zajmujący. Wykonaj to już teraz! Zobaczysz, że faktycznie trzeba to zrobić!

Dzięki temu określimy, iż sprzedający jest osobą, jaka jest rzeczywistym właścicielem mieszkania – zerknij.

Czasami spotyka się przypadki, kiedy za właściciela podczas sprzedaży powołują się np. najemcy, którzy mają prawo posiadania mieszkania, lecz nie są jego prawnymi właścicielami. Przed nabyciem mieszkania najlepiej spytać, czy mieszkanie nie jest obciążone tzw. prawem dożywocia. To uregulowana w Kodeksie cywilnym umowa dożywocia, jaka polega na tym, że w zamian za przekazanie własności nieruchomości nabywca zobowiązuje się zagwarantować zbywcy dożywotnie utrzymanie. W praktyce chodzi o to, że np. bliska właścicielowi mieszkania osoba jest w stanie mieszkać w nim aż do swojej śmieci, i nie ważne, kto jest właścicielem mieszkania. Podczas zakupu mieszkania na wtórnym rynku najprawdziwszą uwagę trzeba zwrócić na to, czy żyją w nim zameldowani lokatorzy.

dokumenty z baknku

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy zażądać od sprzedającego zapewnienia zaświadczenia, iż w lokalu nikt nie ma meldunku. Zawsze powinniśmy zwracać uwagę na datę tego rodzaju zaświadczenia, jeśli na przykład zaświadczone wystawione jest na trzy miesiące przed datą planowanej sprzedaży, tak więc może się zmienić. Najkorzystniej więc zadbać, ażeby zaświadczenie dotyczące zameldowania posiadało datę z dnia sprzedaży mieszkania. Duża liczba osób, jakie chce sprzedać szybko mieszkanie korzysta z różnych opcji, jak skup nieruchomości, szczególnie jest to popularne w Szczecinie. Dobrze o tym wiedzieć, choć nie ma to ogromnego znaczenia, gdy kupujemy mieszkanie.

, ,

Related posts

Latest posts

Pomoc ekspertów jest nieoceniona

Do kupna apartamentu trzeba podejść niezwykle kompleksowo. Jest to wyjątkowo istotne, bo nieruchomości nie wykupujemy codziennie. Rekomenduje się więc zwrócić się ze swoją prośbą do doświadczonego specjalisty, jaki może pomóc określić sprawdzoną i godną naszej uwagi opcję dla nas. Możliwości szczególnie ciekawych stale przybywa, co uraduje klientów na rynku najbardziej. Szczególne rozwiązania dopracowywane są w sposób systematyczny przez naszych specjalistów.

Jak postawić szopkę drewnianą w ogrodzie?

Budowa osobistego miejsca w ogródku to misja oraz cel, ale przy okazji to też doskonała zabawa. Najfajniejsze jest, że efekty ujrzycie błyskawicznie, a zadanie w żadnym razie nie będzie trudne.
Najpierw budowę powinno się zgłosić do gminy.

Projekty domów. – przejrzyj studio krajobrazy

Wiele osób marzy o swoim własnym domku. Jednakże tak samo wiele osób wnioskuje, że w czasach ciężkich dla nas jest to nierealne. Boimy się zaciągać kredyty, bo tylko w sumie dzięki nim większość osób jest w stanie wybudować swój własny dom. Choć można również wyjechać za granice i tam zarabiać na upragnione cztery kąty.

Organizacja wesela – gdzie powinno się zaaranżować przyjęcie weselne?

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Młodzi, szykujący się na ten ważny dzień, mają wiele rzeczy do załatwienia. Pierwszym krokiem jest rzecz jasna odnalezienie sali weselnej. Zanim poczniemy wyszukiwać sali weselnej powinniśmy zrobić listę gości, oraz także spisać swoje oczekiwania w stosunku do sali i wesela.

By nie dopuszczać do pożarów – w jakie systemy opłaca się zainwestować?

Czasem można spotykać się z opiniami, że wszelkie szkolenia wiążące się z ochroną przeciwpożarową to strata czasu. Jednak na pewno osoby, jakie tak uważają, z pewnością zmienią zdanie, jeśli tylko znajdą się w obliczu zagrożenia przeciwpożarowego. Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy to niezwykle istotne zadanie.