Jak najlepiej nabyć mieszkanie na wtórnym rynku? O czym musimy wiedzieć? O czym koniecznie pamiętać?

Bez wątpienia, kupno mieszkania na rynku wtórnym wiążę bardzo dużą ilością kwestii, a jednocześnie potencjalnymi trudnościami. Może przykładowo pojawić się ryzyko, iż kupimy mieszkanie zadłużone albo z lokatorami. Powinniśmy wiedzieć jak można tego uniknąć. Jak więc najlepiej kupić mieszkanie używane?

mieszkanie

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Nie trzeba głośno oraz wszędzie ogłaszać, iż kupię mieszkanie, ponieważ dzisiaj mieszkań jest bardzo dużo i to sprzedawcy, a nie kupujący muszą się postarać o najlepszą transakcję. Jednakowoż nie oznacza to, iż kupno mieszkania będzie bezproblemowy, ponieważ czasem zdarzają się przykre sytuacje, o jakich należy wiedzieć. Przy zakupie mieszkania z wtórnego rynku niezbędną kwestią jest sprawdzenie stanu księgi wieczystej mieszkania, które pragniemy zakupić.

Obecnie oceń siatka do styropianu ten artykuł, który jest bardzo zajmujący. Wykonaj to już teraz! Zobaczysz, że faktycznie trzeba to zrobić!

Dzięki temu określimy, iż sprzedający jest osobą, jaka jest rzeczywistym właścicielem mieszkania – zerknij.

Czasami spotyka się przypadki, kiedy za właściciela podczas sprzedaży powołują się np. najemcy, którzy mają prawo posiadania mieszkania, lecz nie są jego prawnymi właścicielami. Przed nabyciem mieszkania najlepiej spytać, czy mieszkanie nie jest obciążone tzw. prawem dożywocia. To uregulowana w Kodeksie cywilnym umowa dożywocia, jaka polega na tym, że w zamian za przekazanie własności nieruchomości nabywca zobowiązuje się zagwarantować zbywcy dożywotnie utrzymanie. W praktyce chodzi o to, że np. bliska właścicielowi mieszkania osoba jest w stanie mieszkać w nim aż do swojej śmieci, i nie ważne, kto jest właścicielem mieszkania. Podczas zakupu mieszkania na wtórnym rynku najprawdziwszą uwagę trzeba zwrócić na to, czy żyją w nim zameldowani lokatorzy.

dokumenty z baknku

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy zażądać od sprzedającego zapewnienia zaświadczenia, iż w lokalu nikt nie ma meldunku. Zawsze powinniśmy zwracać uwagę na datę tego rodzaju zaświadczenia, jeśli na przykład zaświadczone wystawione jest na trzy miesiące przed datą planowanej sprzedaży, tak więc może się zmienić. Najkorzystniej więc zadbać, ażeby zaświadczenie dotyczące zameldowania posiadało datę z dnia sprzedaży mieszkania. Duża liczba osób, jakie chce sprzedać szybko mieszkanie korzysta z różnych opcji, jak skup nieruchomości, szczególnie jest to popularne w Szczecinie. Dobrze o tym wiedzieć, choć nie ma to ogromnego znaczenia, gdy kupujemy mieszkanie.

, ,

Related posts

Latest posts

Kilka podstawowych informacji w odniesieniu do klimatyzatora

Klimatyzator to tego typu urządzenie, które przynosi nam ukojenie przede wszystkim w czasie niezwykle upalnych dni. Jego skuteczność funkcjonowania jest zależna od dużej ilości czynników.
Jeżeli wybieramy urządzenia typu split, które są połączeniem dwóch jednostek (wewnętrznej i zewnętrznej), to musimy zadbać o ich odpowiednie rozmieszczenie, zwłaszcza jednostki znajdującej się w środku pomieszczenia.

Nowe mieszkania na warszawskiej Pradze

Lubimy podejmować nowe wyzwania i wierzymy, że tuż za rogiem czeka na nas coś interesującego. Nie wyobrażamy sobie spędzenia reszty życia na prowincji, więc emigrujemy do większego miasta, z którym wiążemy swoją przyszłość. Miasta, które będzie w stanie dać nam możliwości, doprowadzić do realizacji naszych oczekiwań oraz pasji.

Jakim sposobem dobrze wyposażyć swoje M?

Elegancko wyposażone mieszkanie to cel wielu z nas. Nic w tym nadzwyczajnego, przecież w we właściwy sposób przemyślanej powierzchni nie tylko przyjemnie się spędza czas, lecz również doskonale wypoczywa. Funkcjonalne zagospodarowanie powierzchni pozwoli nam utrzymać w własnym domu właściwy porządek.

Kredyt na samochód czy motopożyczka bez Biura Informacji Kredytowej?

Prowadząc firmę mamy możliwość otrzymania dofinansowania pieniężnego zagwarantowanego posiadanym samochodem. Zabezpieczeniem takiej pożyczki jest zabranie częściowe pojazdu. Kredyt jest skierowany dla firm, które nie mogą udokumentować swoich przychodów. Kwota takiego zapożyczenia jest uzależniona od wartości posiadanego auta.