BHP w miejscu pracy

Bezpieczeństwo i higiena pracy (bhp) to powszechnie używana nazwa definiująca zarówno klasę przepisów jak i zasad dotyczących bezpiecznegooraz higienicznego wykonywania pracy, dodatkowo jest to osobna dziedzina wiedzy zajmująca się definiowaniem adekwatnych warunków pracy.

W zakresie bhp znajdują się zagadnienia z zakresu ergonomii, medycyny pracy, ekonomiki pracy, psychologii pracy, technicznego bezpieczeństwa i innych Cała praktyka bhp odnosi się do zbioru zasad dotyczących bezpiecznego świadczenia pracy w higienicznych warunkach.

Bezpieczeństwo w pracy

Autor: cleong
Źródło: http://www.flickr.com

Określenie bezpieczeństwo jest odmiennie rozumiane w wymiarze praktycznym i może odnosić się do utrzymywania niebezpieczeństwa pod kontrolą, stanu, w jakim ryzyko istnieje na poziomie realnym do zaakceptowania czy też stanu adekwatnego z normą zaaprobowaną dla bezpieczeństwa – źródło definicji. Dla przedsiębiorstw, które cenią czas i efektywność w pracy przygotowaliśmy szkolenia bhp okresowe w formie samokształcenia zdalnego (na odległość). Takie szkolenia mają miejsce w wielu miastach, na przykład szkolenie bhp we Wrocławiu. Takie szkolenie BHP może jednak być wybrane jedynie przez pracodawców także osoby kierujące, też przy wsparciu pracowników administracyjno-biurowych.

Szkolenie w formie samokształcenia kierunkowego polega na tym, iż uczestnicy otrzymują potrzebne materiały, pośród których znajdują się bogatego rodzaju skrypty, przepisy prawne (M. Musiał-Jabłońska – kancelarie prawne częstochowa) i pytania kontrolne.

Odzież ochronna

Autor: Husqvarna
Źródło: Husqvarna

Dzięki temu realne jest łatwe przyswojenie zagadnień szkolenia BHP. Dużym ułatwieniem jest tutaj kontakt mailowy z organizatorem, który w przypadku pytań i wątpliwości objaśni je. Po przyswojeniu danego materiału odbywa się egzamin, który ma formę testu.

Masz chęć pogłębić swą wiedzę na ten temat? Namawiamy więc do przelogowania się do nowej strony. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis.

Adekwatnie z kodeksem pracy: „Nie można dopuścić pracownika do pracy, do jakiej wykonywania nie posiada on wymaganych kwalifikacji lub koniecznych biegłości, a także dostatecznej wiedzy przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy (…) Kto, będąc odpowiedzialnym za stan bezpieczeństwa i schludności pracy lub kierując pracobiorcami lub pozostałymi jednostkami fizycznymi, nie przestrzega przepisów lub zasad bezpieczeństwa i schludności pracy, podlega karze grzywny od 1.000 zł do 30.000 zł.”

Każdy z zatrudnionych pracowników powinien przejść tego typu szkolenie, to obowiązek pracodawcy, aby to zapewnić – o nadzorze BHP na stronie. W niektórych firmach zaniedbuje się takie przygotowanie uważając, że nic one nie wnoszą do tematu, że właściwie nic nikomu nie grozi, nie ma się czego obawiać. To błąd! A najbardziej się o tym przekonujemy już po fakcie.

, ,

Related posts

Latest posts

Jakie są zalety drzwi wejściowych wykonanych z PCW?

Najważniejszym kryterium wyboru drzwi zewnętrznych jest zazwyczaj cena, jednak nie powinno tak być, ponieważ nie jest to najważniejszy czynnik.
W praktyce może okazać się, że określony, konkretny model drzwi zewnętrznych jest drogi w stosunku do swojej niskiej jakości lub odwrotnie - model drzwi będzie tani, jednak będzie także dobrej klasy.

Dlaczego wybór dobrego projektu domu jest tak istotny?

W momencie gdy planujemy budowę swojego domu, najczęściej z wyszukaniem projektu nie mamy żadnego kłopotu. Przeglądamy przeróżne strony internetowe, katalogi czy też słuchamy wskazówek mniej lub bardziej doświadczonych znajomych.

Jak wyekwipować kuchnię, aby była funkcjonalna?

Rozpakowanie toreb z nabytkami wymaga wysoce rozwiniętych umiejętności logistycznych, tak samo szukanie potrzebnych szklanek a także towarów, z których zamierzamy upichcić obiadek.
Znakomicie przemyślany projekt kuchni sprawi, że bez problemu poradzimy sobie z wszelkimi zadaniami – jeśli nie zapomnimy o kluczowych zasadach ergonomii kuchennej.

Jaka powinna być minimalna grubość izolacji zbrojenia betonowego?

Otuliną nazywamy grubość powłoki betonu od krawędzi elementu żelbetowego do prętów, która ochrania zbrojenie przed szkodliwym wpływaniem siedliska.
Wzmocnienie różnych składników budowlanych budynku może niestety ulegać zepsuciu dla przykładu pod wpływem dużej temperatury lub kwaśnego podłoża.