O czym trzeba pamiętać przy wyborze mieszkania, jak dobrze sprawdzić dewelopera.

Co roku deweloperzy oferują do sprzedaży dziesiątki tysięcy nowych lokali mieszkalnych. Jeśli ktoś będzie planował kupno mieszkania z rynku pierwotnego, to w pewnym momencie musi z którymś z nich rozpocząć współpracę. w związku z tym że kupno mieszkania to inwestycja na wiele lat, niekiedy wiążąca się ze sporymi zobowiązaniami pieniężnymi, to trzeba dołożyć wszelkich starań, żeby cała transakcja pozytywnie się zakończyła. Niestety do niedawna jeszcze pojawiały się sytuacje, kiedy nagle stawianie budynku było przerywane, właściciel firmy budowlanej uciekał z pieniędzmi klientów, a ci pozostawiani byli bez swoich mieszkań a z wieloletnimi kredytami. Aktualnie bezpieczeństwo kupujących jest znacznie większe, co nie znaczy bynajmniej że jakiegoś problemu może nie być. Dlatego też przed ostatecznym wyborem należy wszystko dokładnie sprawdzić, łącznie ze zdobyciem informacji u samego źródła. Wiarygodny deweloper nic ukrywać nie powinien, więc bez żadnych problemów i oporów powinien udostępnić wszystkie informacje, o jakie się go poprosi.

mieszkanie we wrocławiu

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli więc ktoś będzie chciał zakupić mieszkanie we Wrocławiu, to powinien zacząć od tego, żeby sprawdzić w jakiej finansowej kondycji jest deweloper który je stawia. Aby się tego dowiedzieć należy sięgnąć do rejestru przedsiębiorców, w którym można się będzie zapoznać ze szczegółową historią firmy, formą prawną i informacjami o kapitale zakładowym. Należy także sprawdzić, czy deweloper nie posiada zaległości w składkach w zusie i urzędzie skarbowym, oraz czy nie widnieje w jakimś rejestrze dłużników. Kolejną sprawą jest skontrolowanie dokumentacji związanej z daną inwestycją (dokumentacje budowy).

Żeby zdobyć świeże informacje na omawiane zagadnienie przenieś się tutaj (https://wibako.pl/czesci-zettelmeyer), a na pewno nie poczujesz się rozczarowany Upewnij się, że tak jest!

Działka, na jakiej stawiane są mieszkania bezwzględnie musi mieć uporządkowane sprawy prawne, konieczne są także wszelakie zezwolenia, jakie będą świadczyły o tym, że inwestycja jest prowadzona w pełni legalnie.

Deweloper nie może nie pokazać takiej dokumentacji, przykładowo się zasłaniając tajemnicą handlową.

Jeżeli żywo zajmuje Cię opisywana w tym materiale sprawa, to poza tym zobacz ofertę na stronie (c-l.pl/zywice/). Na pewno znajdziesz tam coś interesującego dla siebie.

Jeśli z jakiegoś powodu nie będzie chciał udostępnić informacji, to należy się zastanowić, czy jednak nie będzie miał czegoś do ukrycia.

Related posts

Latest posts

Kilka podstawowych informacji w odniesieniu do klimatyzatora

Klimatyzator to tego typu urządzenie, które przynosi nam ukojenie przede wszystkim w czasie niezwykle upalnych dni. Jego skuteczność funkcjonowania jest zależna od dużej ilości czynników.
Jeżeli wybieramy urządzenia typu split, które są połączeniem dwóch jednostek (wewnętrznej i zewnętrznej), to musimy zadbać o ich odpowiednie rozmieszczenie, zwłaszcza jednostki znajdującej się w środku pomieszczenia.

Nowe mieszkania na warszawskiej Pradze

Lubimy podejmować nowe wyzwania i wierzymy, że tuż za rogiem czeka na nas coś interesującego. Nie wyobrażamy sobie spędzenia reszty życia na prowincji, więc emigrujemy do większego miasta, z którym wiążemy swoją przyszłość. Miasta, które będzie w stanie dać nam możliwości, doprowadzić do realizacji naszych oczekiwań oraz pasji.

Jakim sposobem dobrze wyposażyć swoje M?

Elegancko wyposażone mieszkanie to cel wielu z nas. Nic w tym nadzwyczajnego, przecież w we właściwy sposób przemyślanej powierzchni nie tylko przyjemnie się spędza czas, lecz również doskonale wypoczywa. Funkcjonalne zagospodarowanie powierzchni pozwoli nam utrzymać w własnym domu właściwy porządek.

Kredyt na samochód czy motopożyczka bez Biura Informacji Kredytowej?

Prowadząc firmę mamy możliwość otrzymania dofinansowania pieniężnego zagwarantowanego posiadanym samochodem. Zabezpieczeniem takiej pożyczki jest zabranie częściowe pojazdu. Kredyt jest skierowany dla firm, które nie mogą udokumentować swoich przychodów. Kwota takiego zapożyczenia jest uzależniona od wartości posiadanego auta.