O czym trzeba pamiętać przy wyborze mieszkania, jak dobrze sprawdzić dewelopera.

Co roku deweloperzy oferują do sprzedaży dziesiątki tysięcy nowych lokali mieszkalnych. Jeśli ktoś będzie planował kupno mieszkania z rynku pierwotnego, to w pewnym momencie musi z którymś z nich rozpocząć współpracę. w związku z tym że kupno mieszkania to inwestycja na wiele lat, niekiedy wiążąca się ze sporymi zobowiązaniami pieniężnymi, to trzeba dołożyć wszelkich starań, żeby cała transakcja pozytywnie się zakończyła. Niestety do niedawna jeszcze pojawiały się sytuacje, kiedy nagle stawianie budynku było przerywane, właściciel firmy budowlanej uciekał z pieniędzmi klientów, a ci pozostawiani byli bez swoich mieszkań a z wieloletnimi kredytami. Aktualnie bezpieczeństwo kupujących jest znacznie większe, co nie znaczy bynajmniej że jakiegoś problemu może nie być. Dlatego też przed ostatecznym wyborem należy wszystko dokładnie sprawdzić, łącznie ze zdobyciem informacji u samego źródła. Wiarygodny deweloper nic ukrywać nie powinien, więc bez żadnych problemów i oporów powinien udostępnić wszystkie informacje, o jakie się go poprosi.

mieszkanie we wrocławiu

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli więc ktoś będzie chciał zakupić mieszkanie we Wrocławiu, to powinien zacząć od tego, żeby sprawdzić w jakiej finansowej kondycji jest deweloper który je stawia. Aby się tego dowiedzieć należy sięgnąć do rejestru przedsiębiorców, w którym można się będzie zapoznać ze szczegółową historią firmy, formą prawną i informacjami o kapitale zakładowym. Należy także sprawdzić, czy deweloper nie posiada zaległości w składkach w zusie i urzędzie skarbowym, oraz czy nie widnieje w jakimś rejestrze dłużników. Kolejną sprawą jest skontrolowanie dokumentacji związanej z daną inwestycją (dokumentacje budowy).

Żeby zdobyć świeże informacje na omawiane zagadnienie przenieś się tutaj (https://wibako.pl/czesci-zettelmeyer), a na pewno nie poczujesz się rozczarowany Upewnij się, że tak jest!

Działka, na jakiej stawiane są mieszkania bezwzględnie musi mieć uporządkowane sprawy prawne, konieczne są także wszelakie zezwolenia, jakie będą świadczyły o tym, że inwestycja jest prowadzona w pełni legalnie.

Deweloper nie może nie pokazać takiej dokumentacji, przykładowo się zasłaniając tajemnicą handlową.

Jeżeli żywo zajmuje Cię opisywana w tym materiale sprawa, to poza tym zobacz ofertę na stronie (c-l.pl/zywice/). Na pewno znajdziesz tam coś interesującego dla siebie.

Jeśli z jakiegoś powodu nie będzie chciał udostępnić informacji, to należy się zastanowić, czy jednak nie będzie miał czegoś do ukrycia.

Related posts

Latest posts

Gęstnienie gruntów metodami mechanicznymi

Najprostszym i zarazem najmniej drogim sposobem gęstnienia podłoży jest ich maszynowe utwardzanie. Taki wariant wzmacniania gruntów przynosi niezłe wyniki w gruntach spoistych.

O jakim pomieszczeniu marzą mężczyźni i z jakiego powodu zazwyczaj pozostaje on w sferze marzeń przeciętnych obywateli

Współczesna inżynieria oferuje obecnie bardzo dużo rozwiązań, które można z powodzeniem zaimplementować w każdym domowym zaciszu. I tak na przykład, kino 20 lat temu kojarzyło się głównie z pomieszczeniem bez okien, gdzie spragnieni rozrywek młodsi i starsi reprezentanci społeczeństwa przychodzili, żeby odrobinę się odprężyć. A obecnie, czyli w XXI wieku słowo kino zaczęło pojawiać się również w zestawieniach np. typu kino domowe.

Jak zorganizować roboty budowlane, żeby uniknąć niepotrzebnych wydatków?

Najpierw należy określić budżet. Na tej podstawie wiadomym stanie się, czy prace budowlane warto w całości zlecić firmie budowlanej, czy ewentualnie jakieś czynności wykonać samemu. W przypadku tej drugiej opcji należy właściwie zorganizować samodzielne prace. W pierwszej kolejności należy ustalić jaki sprzęt budowlany będzie nam w przyszłości niezbędny. Drabiny i rusztowania z pewnością są nieodzownymi przedmiotami na każdej większej budowie. Rusztowanie potrzebne jest szczególnie przy wymianie elewacji.