Jak sprawnie sprzedać swoje własne mieszkanie? Działamy – sami czy przez pośrednika.

Gdy podejmujemy decyzję o sprzedaży mieszkania należy podjąć kluczową decyzję – czy postaramy się je sprzedać samodzielnie, czy skorzystamy z pomocy pośrednika w sprzedaży nieruchomości. Tak się niestety składa, że rzadko się zdarza, że spotyka się naprawdę sensownych agentów. Istnieje przekonanie, że to głównie studenci, jacy dorabiają w ten sposób oraz, że pośrednik znika, w chwili kiedy wychodzi, iż prowizja ze sprzedaży będzie niska albo że kupujący jednak nie otrzyma środków na jego kupno.

mieszkanie na sprzedaż

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com

Nasze mieszkanie możemy sprzedać bez pośrednika i bardzo szybko wyszukać konkretnego kupca, tylko należy właściwie się za to zabrać. Przede wszystkim dobrze napisane ogłoszenie – sprzedam mieszkanie bez pośredników (zobacz skupmieszkanszczecin.pl). Szczegółowe, ale przydatne – bez za wielu niepotrzebnych informacji, opatrzone pięknymi zdjęciami, z dodanym planem i wymiarami.

Jeżeli czytasz ten tekst to znaczy, że temat Cię niesamowicie zaciekawił – kliknij odnośnik do serwisu, a znajdziesz nie mniej wartościowe informacje.

Ale na pewno prawdziwe. Sporo osób ma złe doświadczenia z agentami nieruchomości, więc szuka ogłoszeń, jakie zawierają słowa sprzedam mieszkanie bez pośredników. Umieśćmy ogłoszenie na kilku czy kilkunastu portalach i oczekujmy na telefony. Drugi krok – informacja wśród kolegów z pracy i wśród rodziny. Poczta pantoflowa bywa całkiem pomocna w rozpowszechnieniu newsa o sprzedaży mieszkania. Jeśli nasze mieszkanie jest przy ulicy, dobrze jest w oknie lub na balkonie zawiesić banner. „mieszkanie sprzedam Szczecin”.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania zobacz, co jest w ofercie plaster miodu producent, która dotyczy tej samej kwestii.

Jego przygotowanie to koszty wysokości parudziesięciu złotych, lecz „zwrot z inwestycji” może przyjść szybciej, niż się spodziewamy – przeczytaj więcej. Dobrze jest mieć drugi numer telefonu i podać go w naszym ogłoszeniu czy na bannerze. Jeżeli ktoś nie ma czasu na pokazywanie mieszkania osobom zainteresowanym, warto powierzyć to zadanie agencji.

szczecin

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo ważne, aby trafić na naprawdę dobrą firmę, jaka zatroszczy się o nas całościowo, a nie ograniczy się tylko do tego, co umielibyśmy wykonać samodzielnie, czyli opublikowaniu takiego ogłoszenia „mieszkanie sprzedam Szczecin” i pokazywaniu go osobom zainteresowanym. Miejmy na uwadze to, że agent zdobywa prowizję, więc powinien bardziej się starać. W sprzedaży lokum ważnych jest wiele poszczególnych czynników. Kondycja wnętrza, miła lokalizacja, sąsiedztwo, cena, lecz czasami nawet sąsiedzi albo stan korytarza.

, , ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.