Jak sprawnie sprzedać swoje własne mieszkanie? Działamy – sami czy przez pośrednika.

Gdy podejmujemy decyzję o sprzedaży mieszkania należy podjąć kluczową decyzję – czy postaramy się je sprzedać samodzielnie, czy skorzystamy z pomocy pośrednika w sprzedaży nieruchomości. Tak się niestety składa, że rzadko się zdarza, że spotyka się naprawdę sensownych agentów. Istnieje przekonanie, że to głównie studenci, jacy dorabiają w ten sposób oraz, że pośrednik znika, w chwili kiedy wychodzi, iż prowizja ze sprzedaży będzie niska albo że kupujący jednak nie otrzyma środków na jego kupno.

mieszkanie na sprzedaż

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com

Nasze mieszkanie możemy sprzedać bez pośrednika i bardzo szybko wyszukać konkretnego kupca, tylko należy właściwie się za to zabrać. Przede wszystkim dobrze napisane ogłoszenie – sprzedam mieszkanie bez pośredników (zobacz skupmieszkanszczecin.pl). Szczegółowe, ale przydatne – bez za wielu niepotrzebnych informacji, opatrzone pięknymi zdjęciami, z dodanym planem i wymiarami.

Jeżeli czytasz ten tekst to znaczy, że temat Cię niesamowicie zaciekawił – kliknij odnośnik do serwisu, a znajdziesz nie mniej wartościowe informacje.

Ale na pewno prawdziwe. Sporo osób ma złe doświadczenia z agentami nieruchomości, więc szuka ogłoszeń, jakie zawierają słowa sprzedam mieszkanie bez pośredników. Umieśćmy ogłoszenie na kilku czy kilkunastu portalach i oczekujmy na telefony. Drugi krok – informacja wśród kolegów z pracy i wśród rodziny. Poczta pantoflowa bywa całkiem pomocna w rozpowszechnieniu newsa o sprzedaży mieszkania. Jeśli nasze mieszkanie jest przy ulicy, dobrze jest w oknie lub na balkonie zawiesić banner. „mieszkanie sprzedam Szczecin”.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania zobacz, co jest w ofercie plaster miodu producent, która dotyczy tej samej kwestii.

Jego przygotowanie to koszty wysokości parudziesięciu złotych, lecz „zwrot z inwestycji” może przyjść szybciej, niż się spodziewamy – przeczytaj więcej. Dobrze jest mieć drugi numer telefonu i podać go w naszym ogłoszeniu czy na bannerze. Jeżeli ktoś nie ma czasu na pokazywanie mieszkania osobom zainteresowanym, warto powierzyć to zadanie agencji.

szczecin

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo ważne, aby trafić na naprawdę dobrą firmę, jaka zatroszczy się o nas całościowo, a nie ograniczy się tylko do tego, co umielibyśmy wykonać samodzielnie, czyli opublikowaniu takiego ogłoszenia „mieszkanie sprzedam Szczecin” i pokazywaniu go osobom zainteresowanym. Miejmy na uwadze to, że agent zdobywa prowizję, więc powinien bardziej się starać. W sprzedaży lokum ważnych jest wiele poszczególnych czynników. Kondycja wnętrza, miła lokalizacja, sąsiedztwo, cena, lecz czasami nawet sąsiedzi albo stan korytarza.

, , ,

Related posts

Latest posts

Wypełnienie Pit-u za 2016 rok przy pomocy narzędzi sieciowych

Powiększające się kolejki przed Skarbówkami w czasie poprzedzającym ostateczny moment przedłożenia deklaracji podatkowej z roku na rok wydają się przedłużać.
Rozliczający się od wielu lat wykazują tendencję do odsuwania kwestii związanych z Pit-em na ostatni moment – w rezultacie okres rozliczeń jest dla wielu bardziej kłopotliwy niż powinien.

Gdzie nabyć surowce wydobywane z ziemi? Na jakie surowce zwrócić uwagę?

Nierzadko w czasie realizowanych przedsięwzięć budowlanych lub wytwarzania konkretnych produktów niezbędne są przeróżnego typu materiały pochodzące z ziemi. Mowa choćby o glinie, która używana jest na sporo sposobów, jak również o kruszywach, które również znajdują różne zastosowanie. Gdzie poszukiwać dostawców tego rodzaju materiałów? Ile kosztują?

Jak szukać pracy? Vademecum nowicjusza.

Czasem jeszcze w trakcie trwania studiów, a czasem tuż po ich ukończeniu młode osoby rozpoczynają poszukiwania interesującej ich pracy w wyuczonym zawodzie, odpowiadającej ich wykształceniu. Od czego zaczynają?

Rozmaite pomiary w fabrykacji przemysłowej oraz codziennym życiu

W życiu codziennym stosunkowo często istnieje obowiązek dokonywania różnorodnych pomiarów. Są one także niezwykle przydatne w różnych dziedzinach przemysłu. Często zdarza się, że od poprawności i skrupulatności wykonanego pomiaru zależy bardzo wiele, na przykład zdrowie i życie innych osób.

Wakacje odpowiedni moment na wykonanie ciężkich prac domowych

Lato to doskonały czas na przeprowadzenie remontu naszego domu, zwłaszcza, jeśli podejmiemy decyzję o wymianie okien na nowe. Dzięki odpowiednim i dobrze założonym oknom,uzyskamy gwarancję, że w zimie w naszym mieszkaniu będzie ciepło i miło. Jednak z drugiej strony, szczelne okna utrudniają naturalną wentylację, gwarantującą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a światem zewnętrznym.