Troszeczkę nostalgicznie o papierowych gazetach

Nie tak dawno temu, z 10, może 15 lat temu, innymi słowy mniej więcej nie pełne jedno pokolenie wstecz, kiedy nie byłem już na szczęście małolatem czytywało się prasę. Pamiętam, że jako dziewięciolatek zaprenumerowałem swą pierwszą gazetę. Mało kto już chyba pamięta „Świat Młodych”, prekursora współczesnej prasy dla dzieci i młodzieży. Poczułem się bardzo dojrzale. I tak już zostało, aż do okresu gdy papierowa gazeta ustąpiła pola swej młodszej siostrzyczce w postaci elektronicznej.

nowe piękne mieszkanie do odbioru

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com

Coś wszak nie zmieniło się – nadal publikuje się pod końcówkę gazety ogłoszenia o nieruchomościach, ogłaszane w dodatkach regionalnych.

Chcesz sprawdzić, co inny serwis wspomina o opisywanym w tym wpisie zagadnieniu? Ten wpis z serwisu wyjaśni Twoje wątpliwości.

Rzecz jasna najsporzej w obecnych czasach jest w tychże ogłoszeniach propozycji z frazą typu Wrocław mieszkania deweloperskie. Czytelnik ma możliwość wyszukać w powyższym dziale gazety mieszkania w modnych ostatnimi czasy osiedlach zamkniętych, zagrodzonych wielgachnym płotem, z zamkiem szyfrowym, panem ochroniarzem. Zasadniczo samowystarczalne – z prywatnymi skwerami, sklepami itp.. Więcej na temat: oferta na bulwar drobnera.

Mnie takowe miejsca trochę konsternują. Łączą mi się one z zamkniętymi miastami w dawno już przeszłej epoce. Nie wiem czy chcę by przemienił się w nie Wrocław Mieszkania deweloperskie nie są naturalnie czymś niedobrym, niepokoi mnie tylko moda na izolację. Rzecz jasna wpisanie w naszej elektronicznej gazecie słów: ogłoszenia nieruchomości Wrocław daje wyniki nie jedynie w strzeżonych oazach lecz również w tradycyjnych, urokliwych obszarach Wrocławia, gdzie można znaleźć miejsca w jakich nieomal czas się zatrzymał, a historia uśmiecha się do nas spokojnie co jej się dość rzadko zdarza. Czuć w owych punktach puls życia przeszłych a także obecnych pokoleń. Zobacz więcej: .

ogłoszenia

Autor: Forrestal_PL
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie dzisiaj większość z nas – jeśli czegoś poszukuje – siada do peceta a nie do gazety, mnie jednak trochę żal rannej, papierowej gazety, śniadanka z mocną, czarną kawką oraz świeżą kajzerką.

Uważasz ten tekst za fascynujący? Kliknij odsyłacz do serwisu (https://www.cosmohomes.es/?idio=17), które dostarczy Ci mnóstwo bardzo wciągających danych na ten temat.

Ale być może jestem zramolałym 40-latkiem, który powoli szuka straconego czasu. Nawiasem mówiąc, nie jestem chyba w tym sam, ponieważ modne robią się ostatnimi czasy powroty do okresu PRL-u, czego przykładem mogą być kafejki, bistra zaaranżowane tak żeby przypominać lokale owych czasów, oczywiście ze stertą papierowych czasopism do przejrzenia.

, , ,

Related posts

Latest posts

Jakie są zalety drzwi wejściowych wykonanych z PCW?

Najważniejszym kryterium wyboru drzwi zewnętrznych jest zazwyczaj cena, jednak nie powinno tak być, ponieważ nie jest to najważniejszy czynnik.
W praktyce może okazać się, że określony, konkretny model drzwi zewnętrznych jest drogi w stosunku do swojej niskiej jakości lub odwrotnie - model drzwi będzie tani, jednak będzie także dobrej klasy.

Dlaczego wybór dobrego projektu domu jest tak istotny?

W momencie gdy planujemy budowę swojego domu, najczęściej z wyszukaniem projektu nie mamy żadnego kłopotu. Przeglądamy przeróżne strony internetowe, katalogi czy też słuchamy wskazówek mniej lub bardziej doświadczonych znajomych.

Jak wyekwipować kuchnię, aby była funkcjonalna?

Rozpakowanie toreb z nabytkami wymaga wysoce rozwiniętych umiejętności logistycznych, tak samo szukanie potrzebnych szklanek a także towarów, z których zamierzamy upichcić obiadek.
Znakomicie przemyślany projekt kuchni sprawi, że bez problemu poradzimy sobie z wszelkimi zadaniami – jeśli nie zapomnimy o kluczowych zasadach ergonomii kuchennej.

Jaka powinna być minimalna grubość izolacji zbrojenia betonowego?

Otuliną nazywamy grubość powłoki betonu od krawędzi elementu żelbetowego do prętów, która ochrania zbrojenie przed szkodliwym wpływaniem siedliska.
Wzmocnienie różnych składników budowlanych budynku może niestety ulegać zepsuciu dla przykładu pod wpływem dużej temperatury lub kwaśnego podłoża.