Troszeczkę nostalgicznie o papierowych gazetach

Nie tak dawno temu, z 10, może 15 lat temu, innymi słowy mniej więcej nie pełne jedno pokolenie wstecz, kiedy nie byłem już na szczęście małolatem czytywało się prasę. Pamiętam, że jako dziewięciolatek zaprenumerowałem swą pierwszą gazetę. Mało kto już chyba pamięta „Świat Młodych”, prekursora współczesnej prasy dla dzieci i młodzieży. Poczułem się bardzo dojrzale. I tak już zostało, aż do okresu gdy papierowa gazeta ustąpiła pola swej młodszej siostrzyczce w postaci elektronicznej.

nowe piękne mieszkanie do odbioru

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com

Coś wszak nie zmieniło się – nadal publikuje się pod końcówkę gazety ogłoszenia o nieruchomościach, ogłaszane w dodatkach regionalnych.

Chcesz sprawdzić, co inny serwis wspomina o opisywanym w tym wpisie zagadnieniu? Ten wpis z serwisu wyjaśni Twoje wątpliwości.

Rzecz jasna najsporzej w obecnych czasach jest w tychże ogłoszeniach propozycji z frazą typu Wrocław mieszkania deweloperskie. Czytelnik ma możliwość wyszukać w powyższym dziale gazety mieszkania w modnych ostatnimi czasy osiedlach zamkniętych, zagrodzonych wielgachnym płotem, z zamkiem szyfrowym, panem ochroniarzem. Zasadniczo samowystarczalne – z prywatnymi skwerami, sklepami itp.. Więcej na temat: oferta na bulwar drobnera.

Mnie takowe miejsca trochę konsternują. Łączą mi się one z zamkniętymi miastami w dawno już przeszłej epoce. Nie wiem czy chcę by przemienił się w nie Wrocław Mieszkania deweloperskie nie są naturalnie czymś niedobrym, niepokoi mnie tylko moda na izolację. Rzecz jasna wpisanie w naszej elektronicznej gazecie słów: ogłoszenia nieruchomości Wrocław daje wyniki nie jedynie w strzeżonych oazach lecz również w tradycyjnych, urokliwych obszarach Wrocławia, gdzie można znaleźć miejsca w jakich nieomal czas się zatrzymał, a historia uśmiecha się do nas spokojnie co jej się dość rzadko zdarza. Czuć w owych punktach puls życia przeszłych a także obecnych pokoleń. Zobacz więcej: .

ogłoszenia

Autor: Forrestal_PL
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie dzisiaj większość z nas – jeśli czegoś poszukuje – siada do peceta a nie do gazety, mnie jednak trochę żal rannej, papierowej gazety, śniadanka z mocną, czarną kawką oraz świeżą kajzerką.

Uważasz ten tekst za fascynujący? Kliknij odsyłacz do serwisu (https://www.cosmohomes.es/?idio=17), które dostarczy Ci mnóstwo bardzo wciągających danych na ten temat.

Ale być może jestem zramolałym 40-latkiem, który powoli szuka straconego czasu. Nawiasem mówiąc, nie jestem chyba w tym sam, ponieważ modne robią się ostatnimi czasy powroty do okresu PRL-u, czego przykładem mogą być kafejki, bistra zaaranżowane tak żeby przypominać lokale owych czasów, oczywiście ze stertą papierowych czasopism do przejrzenia.

, , ,

Related posts

Latest posts

Sprawdzamy jak wykorzystać sterowanie roletami

W dzisiejszych czasach nie musimy spacerować po całym domu i sprawdzać czy wszystkie światła są wyłączone. W dzisiejszych czasach musimy tylko wcisnąć przycisk. Otóż istnieją systemy, które pozwalają sterować oświetleniem przy pomocy pilota.

Architekci wnętrz Warszawa są uwielbiani

Czasami ludzie posiadają świetną wizję artystyczną

Od czasu do czasu dzieje się tak, że ktoś bierze się za urządzanie swojego domu oraz robi to rzeczywiście wspaniale, bo ma szansę się pochwalić wspaniałą wizją artystyczną i niesamowitym wyczuciem smaku. Wówczas wszystko robi samodzielnie, nie myśli nawet o tym, aby poprosić o pomoc profesjonalistów, a co więcej rezultat ostateczny przeważnie niewiele wyróżnia się od tego, z jakim mamy szansę się spotkać w różnych magazynach.

Certus – rozpoznawalna oraz wyróżniana spółka mająca do zaoferowania technologie budowlane

Certus to wiodąca na rynku firma działająca w branży budowlanej. Proponuje ona sporo artykułów niezmiernie wysokiej jakości, które okażą się przydatne w budowlance. Firma certus przede wszystkim proponuje prefabrykaty betonowe, elementy wykończeniowe, kostkę brukową oraz belki stopowe. To polecany i fachowy wytwórca, jaki znany jest z artykułów niesłychanie dobrej jakości.

Rola nowoczesnych programów przy generowaniu kosztorysów budowlanych

W aktualnej chwili technologia niezwykle prężnie się rozwija, w związku z czym wiele czynności można wykonywać w znacznie prostszy sposób. Branżami, w których postęp ten jest bardzo przydatny są na pewno budownictwo i architektura. Na rynku znajduje się bardzo wiele specjalistycznych programów, które znacznie ułatwiają pracę w tych zawodach.