Troszeczkę nostalgicznie o papierowych gazetach

Nie tak dawno temu, z 10, może 15 lat temu, innymi słowy mniej więcej nie pełne jedno pokolenie wstecz, kiedy nie byłem już na szczęście małolatem czytywało się prasę. Pamiętam, że jako dziewięciolatek zaprenumerowałem swą pierwszą gazetę. Mało kto już chyba pamięta „Świat Młodych”, prekursora współczesnej prasy dla dzieci i młodzieży. Poczułem się bardzo dojrzale. I tak już zostało, aż do okresu gdy papierowa gazeta ustąpiła pola swej młodszej siostrzyczce w postaci elektronicznej.

nowe piękne mieszkanie do odbioru

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com

Coś wszak nie zmieniło się – nadal publikuje się pod końcówkę gazety ogłoszenia o nieruchomościach, ogłaszane w dodatkach regionalnych.

Chcesz sprawdzić, co inny serwis wspomina o opisywanym w tym wpisie zagadnieniu? Ten wpis z serwisu wyjaśni Twoje wątpliwości.

Rzecz jasna najsporzej w obecnych czasach jest w tychże ogłoszeniach propozycji z frazą typu Wrocław mieszkania deweloperskie. Czytelnik ma możliwość wyszukać w powyższym dziale gazety mieszkania w modnych ostatnimi czasy osiedlach zamkniętych, zagrodzonych wielgachnym płotem, z zamkiem szyfrowym, panem ochroniarzem. Zasadniczo samowystarczalne – z prywatnymi skwerami, sklepami itp.. Więcej na temat: oferta na bulwar drobnera.

Mnie takowe miejsca trochę konsternują. Łączą mi się one z zamkniętymi miastami w dawno już przeszłej epoce. Nie wiem czy chcę by przemienił się w nie Wrocław Mieszkania deweloperskie nie są naturalnie czymś niedobrym, niepokoi mnie tylko moda na izolację. Rzecz jasna wpisanie w naszej elektronicznej gazecie słów: ogłoszenia nieruchomości Wrocław daje wyniki nie jedynie w strzeżonych oazach lecz również w tradycyjnych, urokliwych obszarach Wrocławia, gdzie można znaleźć miejsca w jakich nieomal czas się zatrzymał, a historia uśmiecha się do nas spokojnie co jej się dość rzadko zdarza. Czuć w owych punktach puls życia przeszłych a także obecnych pokoleń. Zobacz więcej: .

ogłoszenia

Autor: Forrestal_PL
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie dzisiaj większość z nas – jeśli czegoś poszukuje – siada do peceta a nie do gazety, mnie jednak trochę żal rannej, papierowej gazety, śniadanka z mocną, czarną kawką oraz świeżą kajzerką.

Uważasz ten tekst za fascynujący? Kliknij odsyłacz do serwisu (https://www.cosmohomes.es/?idio=17), które dostarczy Ci mnóstwo bardzo wciągających danych na ten temat.

Ale być może jestem zramolałym 40-latkiem, który powoli szuka straconego czasu. Nawiasem mówiąc, nie jestem chyba w tym sam, ponieważ modne robią się ostatnimi czasy powroty do okresu PRL-u, czego przykładem mogą być kafejki, bistra zaaranżowane tak żeby przypominać lokale owych czasów, oczywiście ze stertą papierowych czasopism do przejrzenia.

, , ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.