Czy rozmowa kwalifikacyjna to część fatalnego horroru, który przypomina się każdej nocy przez kolejny tydzień?

Następny ranek i znowu wstaje dzień. Ty niekoniecznie masz na to chrapkę. Dlaczego? Zapewne skończyłeś właśnie studia, ubiegasz się o staż, poszukujesz nowej pracy bądź po prostu znużyła cię już obecna. Starania właściwego przygotowania się do rozmowy nie dają zadowalających efektów.

Spróbujemy rozwiązać zaistniały problem
Rozmowa kwalifikacyjna to etap, który oznacza, że CV oraz list motywacyjny zainteresowały osobę rekrutującą. Teraz wystarczy tylko zrobić dobre wrażenie. Łatwo się mówi, gorzej wykonać. Standardowa rozmowa kwalifikacyjna trwa zazwyczaj od 20 minut do godziny. Czasami może się ona przedłużyć, zważywszy na test, o którego wypełnienie zostanie poproszony ubiegający się o pracę.

Czy powyższa notka przekonała Cię do wyszukania pokrewnych? Jeśli tak, to kliknij tutaj i oprócz tego poznaj ponadto wypowiedzi na nasz temat!

Nieźle wyglądam?
Na rozmowę składa się także autoprezentacja opisana na polecanej stronie – , toteż powinniśmy pamiętać o treści i formie wystąpienia. Nasze sprawowanie podczas rozmowy zdradza jak radzimy sobie ze stresem, czy jesteśmy bezproblemowi i otwarci. Nerwy nie są naszymi pomocnikami, choć nie można powiedzieć, iż działają kompletnie źle na człowieka.

rozmowa kwalifikacyjna

Autor: jeanbaptisteparis
Źródło: http://www.flickr.com

Stres wzbudza adrenalinę, powoduje, że mocniej nam zależy i w ten sposób staramy się dać z siebie wszystko. Ważne, aby w przypadku drżącego głosu, czy rąk przyznać się do odczuwanego napięcia, np. „Przepraszam, jestem zdenerwowany. Wszystko przez to, że tak bardzo zależy mi na Państwa pracy”. Zawsze jest szansa, że osoba rekrutująca popatrzy na nas łagodniejszym okiem.

Błędy poznawcze
Niekiedy zdarza się, że czujesz się poszkodowany przez osobę rekrutującą. Pomimo ich wielkich prób, ażeby dokonywać niezaangażowanych ocen pretendentów oraz zachowywania określonych procedur, które mają na celu zmniejszenie ryzyka wykonania błędu, to i tak uważasz, że zostałeś niewłaściwie potrraktowany. Pomyśl o nowych kwalifikacjach ()!

W CV niczego nie brakuje, a rekrutacja przebiegła całkiem dobrze? Oczywiste staje się, że mogą być za to odpowiedzialne mechanizmy poznawcze. Na przykład, jesteś kolejnym ocenianym po kilku poprzednikach. Ubiegający się przed tobą nie wykazał się zbytnio dużymi osiągnięciami, co pozytywnie wpływa na pogląd o tobie i masz dużo większe możliwości na lepszą ocenę. Podobnie sytuacja prezentuje się z efektem pierwszeństwa. Zauważono, że rekruter przecenia informacje, które otrzymał na początku. Często jest tak, iż osoba, która przedstawia się jako pierwsza staje się punktem odniesienia dla pozostałych. Istnieje jeszcze mnóstwo innych błędów, dlatego opłaca się trochę poczytać w kategorii zanim pójdziemy na rozmowę kwalifikacyjną.

, ,

Related posts

Latest posts

Jakie są korzyści i koszta deregulacji profesji zarządzającego nieruchomościami?

Biznes nieruchomości jest bardzo dochodowy. Posiadacz nieruchomości ma pewność, że jego pieniądze są solidnie ulokowane, ponieważ ta branża jest z punktu widzenia działań inwestycyjnych pewną inwestycją. Trzeba jednak posiadać wiedzę, żeby na nieruchomościach zarabiać. Oczywiście w sieci jest bardzo dużo informacji na ten temat.

Nowe mieszkania na warszawskiej Pradze

Lubimy podejmować nowe wyzwania i jesteśmy absolutnie pewni, że tuż za rogiem czeka na nas coś interesującego. Nie wyobrażamy sobie spędzenia reszty życia w małym miasteczku, dlatego przeprowadzamy się do dużego miasta, z perspektywami. Miasta, które będzie w stanie zapewnić nam możliwości, spełnić nasze oczekiwania i pasje.

Co może nam zaproponować firma remontowa Wrocław?

Nieraz dzieje się tak, że musimy coś zreperować w naszym mieszkaniu, albo w jego otoczeniu. Kolejnym przypadkiem pragniemy się odseparować od nieznajomych, pragnąc posiadać gwarancję, że bez odpowiedniej zgodny nie zajrzą oni na naszą posesję.

Kilka podstawowych informacji w odniesieniu do klimatyzatora

Klimatyzator to takie urządzenie, które przynosi nam ukojenie przede wszystkim podczas niezwykle gorących dni. Jego skuteczność funkcjonowania jest zależna od wielu aspektów.
Jeśli decydujemy się na narzędzia typu split, które są połączeniem dwóch jednostek (wewnętrznej oraz zewnętrznej), to musimy zadbać o ich dobre rozmieszczenie, przede wszystkim jednostki znajdującej się w środku pokoju.