Czy rozmowa kwalifikacyjna to część fatalnego horroru, który przypomina się każdej nocy przez kolejny tydzień?

Następny ranek i znowu wstaje dzień. Ty niekoniecznie masz na to chrapkę. Dlaczego? Zapewne skończyłeś właśnie studia, ubiegasz się o staż, poszukujesz nowej pracy bądź po prostu znużyła cię już obecna. Starania właściwego przygotowania się do rozmowy nie dają zadowalających efektów.

Spróbujemy rozwiązać zaistniały problem
Rozmowa kwalifikacyjna to etap, który oznacza, że CV oraz list motywacyjny zainteresowały osobę rekrutującą. Teraz wystarczy tylko zrobić dobre wrażenie. Łatwo się mówi, gorzej wykonać. Standardowa rozmowa kwalifikacyjna trwa zazwyczaj od 20 minut do godziny. Czasami może się ona przedłużyć, zważywszy na test, o którego wypełnienie zostanie poproszony ubiegający się o pracę.

Czy powyższa notka przekonała Cię do wyszukania pokrewnych? Jeśli tak, to kliknij tutaj i oprócz tego poznaj ponadto wypowiedzi na nasz temat!

Nieźle wyglądam?
Na rozmowę składa się także autoprezentacja opisana na polecanej stronie – , toteż powinniśmy pamiętać o treści i formie wystąpienia. Nasze sprawowanie podczas rozmowy zdradza jak radzimy sobie ze stresem, czy jesteśmy bezproblemowi i otwarci. Nerwy nie są naszymi pomocnikami, choć nie można powiedzieć, iż działają kompletnie źle na człowieka.

rozmowa kwalifikacyjna

Autor: jeanbaptisteparis
Źródło: http://www.flickr.com

Stres wzbudza adrenalinę, powoduje, że mocniej nam zależy i w ten sposób staramy się dać z siebie wszystko. Ważne, aby w przypadku drżącego głosu, czy rąk przyznać się do odczuwanego napięcia, np. „Przepraszam, jestem zdenerwowany. Wszystko przez to, że tak bardzo zależy mi na Państwa pracy”. Zawsze jest szansa, że osoba rekrutująca popatrzy na nas łagodniejszym okiem.

Błędy poznawcze
Niekiedy zdarza się, że czujesz się poszkodowany przez osobę rekrutującą. Pomimo ich wielkich prób, ażeby dokonywać niezaangażowanych ocen pretendentów oraz zachowywania określonych procedur, które mają na celu zmniejszenie ryzyka wykonania błędu, to i tak uważasz, że zostałeś niewłaściwie potrraktowany. Pomyśl o nowych kwalifikacjach ()!

W CV niczego nie brakuje, a rekrutacja przebiegła całkiem dobrze? Oczywiste staje się, że mogą być za to odpowiedzialne mechanizmy poznawcze. Na przykład, jesteś kolejnym ocenianym po kilku poprzednikach. Ubiegający się przed tobą nie wykazał się zbytnio dużymi osiągnięciami, co pozytywnie wpływa na pogląd o tobie i masz dużo większe możliwości na lepszą ocenę. Podobnie sytuacja prezentuje się z efektem pierwszeństwa. Zauważono, że rekruter przecenia informacje, które otrzymał na początku. Często jest tak, iż osoba, która przedstawia się jako pierwsza staje się punktem odniesienia dla pozostałych. Istnieje jeszcze mnóstwo innych błędów, dlatego opłaca się trochę poczytać w kategorii zanim pójdziemy na rozmowę kwalifikacyjną.

, ,

Related posts

Latest posts

Sztaplarka i inne maszyny magazynowe 

W wielu pracach w magazynie albo na roli nieraz przydają się pewne maszyny, znacznie przyśpieszające robione działania. Mogą to być nadzwyczajne ciągniki i również wózki. Najczęściej takiego typu sprzęt nie bywa przy takim zbyt drogi i jest dostosowany do wymogów a, także możliwości pieniężnych zwykłych klientów, zajmujących się głównie transportem.

Co zabrać na wakacje nad morzem?

Prawdopodobnie wielu z nas śni o arkadyjskim, wakacyjnym relaksie nad wodą. Odpoczynek, szum fal, promienie słońca – wszystko czego trzeba do szczęścia.
Warto jednak się do takowego wypoczynku stosownie spakować, ażeby na miejscu niczego nie brakowało.

Artykuły budowlane – czemu warto się przyjrzeć

W dzisiejszych czasach trzeba przyłożyć się mocno do każdej budowy. Podczas remontowania mieszkania warto zatroszczyć się o bardzo dużą ilość kwestii związanych z kupowaniem cudownych materiałów budowlanych. W tym celu bez wahania trzeba się przyjrzeć rodzajom artykułów budowlanych.Czy lepiej kupować tani,o czy mocniej nastawić się na wysoką jakość, wybrać artykuły budowlane najwyższej jakości, które zapewniają długotrwałość budowli?

Izolacja od wody właściwa przy konstrukcjach różnorakiego rodzaju

O tym jak nadzwyczaj znacząca jest odpowiednia izolacja ma świadomość najpewniej każdy, kto chociaż raz zetknął się z budowlanką. Jednakowoż nie znaczy to, że dobre produkty są powszechnie osiągalne. Niekiedy trzeba się trochę nachodzić, by odnaleźć odpowiednią firmę proponującą powyższe rozwiązania. Z tej przyczyny w poniższym tekście zostanie przedstawiony doskonały wytwórca cieszący się ogólnym poważaniem.