Budujesz dom? Sprawdź grunt

Każdego, kto zamierza postawić dom, czeka przygotowanie obszaru pod wykonanie nowego obiektu. Jak przebiegają prace terenów pod zabudowę oraz w którym momencie można rozpocząć takie działania?

Jeżeli zależy nam aby budowa przebiegała bezproblemowo i bez zakłóceń, wskazane jest podjęcie pewnych działań.

budowa

Autor: MULTI
Źródło: MULTI

Każdy budynek wydaje się na tyle trwały, co jego fundamenty. Aby możliwe było rozpoczęcie prac budowlanych, wskazane jest najpierw zbadać grunt (więcej na ten temat: zagęszczanie gruntu). Dane, które uzyskujemy po zbadaniu gruntu, pozwalają nam na określenie obciążeń, co z kolei jest podstawą do odpowiedniego zaprojektowania fundamentów budynku.

Masz ochotę przejrzeć więcej na ten sam temat? Żaden problem. Musisz wyłącznie wejść na podane łącze do wpisu (domymax.pl/) i przejdziesz na kolejną stronę.

Niekiedy możemy spotkać podłoża, których nośność jest niewystarczająca do przyjęcia ciężaru budynku. Posadowienie budynku, na takim terenie jest możliwe dzięki uprzednim wzmocnieniu. Wtedy nieodzowna będzie pomoc ekspertów. Wzmacnianie gruntów, firma może przeprowadzić za pomocą ubijaków mechanicznych lub ręcznych. To najłatwiejsza i w zasadzie najmniej inwazyjna metoda. Jeśli nośność gruntu jest zbyt mała, a wynika ona z wilgotności gruntu, możemy wzmocni go żwirem i drobnymi kamieniami ubijanymi warstwami. Zagęszczanie gruntów może nastąpić także przez iniekcję. Do tego celu wbija się na właściwą głębokość w grunt tzw. Zastrzyki dogruntowe, do jakich przewodami gumowymi doprowadza się pod ciśnieniem płynną zaprawę cementową. Zaprawa cementowa lub roztwór chemiczny wypełnia przestrzenie międzycząsteczkowe w gruncie, zwiększając jego szczelność oraz twardość.

Na ogół obszar na którym ma powstać inwestycja nie jest zabezpieczona, porastają ją krzewy, drzewa oraz trawa. bywa, że nie ma też doprowadzonej wody i energii. Należy więc odwrócić ten stan rzeczy, aby móc rozpocząć budowę. Pamiętajmy więc, by teren ogrodzić.

Nie czekaj – kliknij w link i raduj się opublikowanymi tam nowymi tekstami. Zapewne poszerzą one Twoją znajomość rzeczy na powyższy temat.

Uchroni to osoby postronne przed możliwymi groźnymi dla życia sytuacjami. Ogrodzenie zabezpieczy także nas – inwestora. Nieupoważnione osoby mają wówczas utrudniony dostęp do działki.

Aby prowadzić dalsze prace, wskazane jest także by zapewnić odpowiedni dojazd na plac budowy, gdyż ciężki sprzęt budowlany musi mieć zagwarantowany bezproblemowy dojazd na działkę.

Źródło:

, ,

Related posts

Latest posts

Jakie są zalety drzwi wejściowych wykonanych z PCW?

Najważniejszym kryterium wyboru drzwi zewnętrznych jest zazwyczaj cena, jednak nie powinno tak być, ponieważ nie jest to najważniejszy czynnik.
W praktyce może okazać się, że określony, konkretny model drzwi zewnętrznych jest drogi w stosunku do swojej niskiej jakości lub odwrotnie - model drzwi będzie tani, jednak będzie także dobrej klasy.

Dlaczego wybór dobrego projektu domu jest tak istotny?

W momencie gdy planujemy budowę swojego domu, najczęściej z wyszukaniem projektu nie mamy żadnego kłopotu. Przeglądamy przeróżne strony internetowe, katalogi czy też słuchamy wskazówek mniej lub bardziej doświadczonych znajomych.

Jak wyekwipować kuchnię, aby była funkcjonalna?

Rozpakowanie toreb z nabytkami wymaga wysoce rozwiniętych umiejętności logistycznych, tak samo szukanie potrzebnych szklanek a także towarów, z których zamierzamy upichcić obiadek.
Znakomicie przemyślany projekt kuchni sprawi, że bez problemu poradzimy sobie z wszelkimi zadaniami – jeśli nie zapomnimy o kluczowych zasadach ergonomii kuchennej.

Jaka powinna być minimalna grubość izolacji zbrojenia betonowego?

Otuliną nazywamy grubość powłoki betonu od krawędzi elementu żelbetowego do prętów, która ochrania zbrojenie przed szkodliwym wpływaniem siedliska.
Wzmocnienie różnych składników budowlanych budynku może niestety ulegać zepsuciu dla przykładu pod wpływem dużej temperatury lub kwaśnego podłoża.