Obecnie, ze względu na wytrzymałość i prezencję zakłada się przede wszystkim dachówki ceramiczne

Jeśli stawiasz dom istotne jest jego odpowiednie pokrycie, czyli zamontowanie dachu, który będzie osłaniał budynek przed dostawaniem się do środka deszczu, wiatru i innych czynników atmosferycznych.

Kolorowe dachówki

Autor: Emily Mathews
Źródło: http://www.flickr.com
Dachówki tego rodzaju (np. :

dachówki Koramic) robi się z gliny, która przez wzgląd na swoją strukturę nie przepuszcza wody i zabezpiecza przed mrozem. Z tej właśnie racji stanowi dobry materiał izolacyjny i idealnie nadaje się na zadaszenia. Naturalne złoża gliny nie posiadają jednolitej barwy – stąd też dachówki tego typu mogłyby się mniej lub bardziej od siebie różnić jeśli idzie o odcień czerwonego, czyli standardowego kolory glinu, który wynika z obecności żelaza. Aby zatem nadać dachówkom jeden kolor stosuje się barwienie w masie czy też angobowanie.

Pierwszy rodzaj, czyli barwienie w masie, to dodawanie do gliny stosownych pigmentów jeszcze zanim dachówka zostanie uformowana. Z kolei angobowanie wiąże się z naniesieniem na już ukształtowaną i wysuszoną, choć jeszcze nie wypaloną glinę materiału jakim jest tzw. szlachetna glinka. Różnica między tą metodą a barwieniem w masie polega też na tym, że angobowanie realizowane jest tylko na zewnętrznej warstwie dachówki, w związku z tym po przycięciu

Mężczyzna kładący dachówki

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com

dachówki może się ona różnić odcieniem w miejscu przycięcia, w przypadku barwienia w masie różnicy tej nie widzimy z tej racji, że cegłówka ma jednolity kolor.

Dachówki angobowane (rekomendowane dachówki angobowane) w wyniku angobowania są bardziej odporne na wpływ czynników atmosferycznych niż zwykłe cegłówki.

W tym artykule odnajdziesz interesujące informacje, ale odszukaj także (https://www.merazet.pl/produkt/miernik-uniwersalny-ar500) inne teksty na ten temat. Na pewno będą interesujące.

Jako, że istnieje możliwość zmiany odcienia mogą one przybierać również bardziej rozmaite kolory, a w wyniku zastosowania kwarcu i innych podobnych materiałów mogą także mieć bardziej błyszczącą strukturę, dzięki czemu dach – (kliny dachowe) prezentuje się nadzwyczaj okazale.

Oczywiście większa odporność i możliwość uzyskania przeróżnych barw powoduje, że dachówki angobowane są zazwyczaj o 10% droższe aniżeli ich naturalne odpowiedniki. Wydatek ten jednak w czasie znacznie się opłaca, jako że dachówki tego typu znacznie dłużej utrzymują swój wygląd, nie pękają i nie zachodzą mchem. Są jednym słowem bardziej wytrzymałe, a więc na dłużej nam posłużą. Poniesiony koszt zwróci się więc z nawiązką.

, ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.