Obecnie, ze względu na wytrzymałość i prezencję zakłada się przede wszystkim dachówki ceramiczne

Jeśli stawiasz dom istotne jest jego odpowiednie pokrycie, czyli zamontowanie dachu, który będzie osłaniał budynek przed dostawaniem się do środka deszczu, wiatru i innych czynników atmosferycznych.

Kolorowe dachówki

Autor: Emily Mathews
Źródło: http://www.flickr.com
Dachówki tego rodzaju (np. :

dachówki Koramic) robi się z gliny, która przez wzgląd na swoją strukturę nie przepuszcza wody i zabezpiecza przed mrozem. Z tej właśnie racji stanowi dobry materiał izolacyjny i idealnie nadaje się na zadaszenia. Naturalne złoża gliny nie posiadają jednolitej barwy – stąd też dachówki tego typu mogłyby się mniej lub bardziej od siebie różnić jeśli idzie o odcień czerwonego, czyli standardowego kolory glinu, który wynika z obecności żelaza. Aby zatem nadać dachówkom jeden kolor stosuje się barwienie w masie czy też angobowanie.

Pierwszy rodzaj, czyli barwienie w masie, to dodawanie do gliny stosownych pigmentów jeszcze zanim dachówka zostanie uformowana. Z kolei angobowanie wiąże się z naniesieniem na już ukształtowaną i wysuszoną, choć jeszcze nie wypaloną glinę materiału jakim jest tzw. szlachetna glinka. Różnica między tą metodą a barwieniem w masie polega też na tym, że angobowanie realizowane jest tylko na zewnętrznej warstwie dachówki, w związku z tym po przycięciu

Mężczyzna kładący dachówki

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com

dachówki może się ona różnić odcieniem w miejscu przycięcia, w przypadku barwienia w masie różnicy tej nie widzimy z tej racji, że cegłówka ma jednolity kolor.

Dachówki angobowane (rekomendowane dachówki angobowane) w wyniku angobowania są bardziej odporne na wpływ czynników atmosferycznych niż zwykłe cegłówki.

W tym artykule odnajdziesz interesujące informacje, ale odszukaj także (https://www.merazet.pl/produkt/miernik-uniwersalny-ar500) inne teksty na ten temat. Na pewno będą interesujące.

Jako, że istnieje możliwość zmiany odcienia mogą one przybierać również bardziej rozmaite kolory, a w wyniku zastosowania kwarcu i innych podobnych materiałów mogą także mieć bardziej błyszczącą strukturę, dzięki czemu dach – (kliny dachowe) prezentuje się nadzwyczaj okazale.

Oczywiście większa odporność i możliwość uzyskania przeróżnych barw powoduje, że dachówki angobowane są zazwyczaj o 10% droższe aniżeli ich naturalne odpowiedniki. Wydatek ten jednak w czasie znacznie się opłaca, jako że dachówki tego typu znacznie dłużej utrzymują swój wygląd, nie pękają i nie zachodzą mchem. Są jednym słowem bardziej wytrzymałe, a więc na dłużej nam posłużą. Poniesiony koszt zwróci się więc z nawiązką.

, ,

Related posts

Latest posts

Jakie są korzyści i koszta deregulacji profesji zarządzającego nieruchomościami?

Biznes nieruchomości jest bardzo dochodowy. Posiadacz nieruchomości ma pewność, że jego pieniądze są solidnie ulokowane, ponieważ ta branża jest z punktu widzenia działań inwestycyjnych pewną inwestycją. Trzeba jednak posiadać wiedzę, żeby na nieruchomościach zarabiać. Oczywiście w sieci jest bardzo dużo informacji na ten temat.

Nowe mieszkania na warszawskiej Pradze

Lubimy podejmować nowe wyzwania i jesteśmy absolutnie pewni, że tuż za rogiem czeka na nas coś interesującego. Nie wyobrażamy sobie spędzenia reszty życia w małym miasteczku, dlatego przeprowadzamy się do dużego miasta, z perspektywami. Miasta, które będzie w stanie zapewnić nam możliwości, spełnić nasze oczekiwania i pasje.

Co może nam zaproponować firma remontowa Wrocław?

Nieraz dzieje się tak, że musimy coś zreperować w naszym mieszkaniu, albo w jego otoczeniu. Kolejnym przypadkiem pragniemy się odseparować od nieznajomych, pragnąc posiadać gwarancję, że bez odpowiedniej zgodny nie zajrzą oni na naszą posesję.

Kilka podstawowych informacji w odniesieniu do klimatyzatora

Klimatyzator to takie urządzenie, które przynosi nam ukojenie przede wszystkim podczas niezwykle gorących dni. Jego skuteczność funkcjonowania jest zależna od wielu aspektów.
Jeśli decydujemy się na narzędzia typu split, które są połączeniem dwóch jednostek (wewnętrznej oraz zewnętrznej), to musimy zadbać o ich dobre rozmieszczenie, przede wszystkim jednostki znajdującej się w środku pokoju.