Powinniśmy zainwestować w nowoczesne oświetlenie, a takim jest na pewno technologia LED. Co powinniśmy wiedzieć?

Oświetlenie LED jest nowoczesne i niezawodne, więc korzysta z niego coraz więcej osób. Tradycyjne żarówki już całkowicie odchodzą w niepamięć, ponieważ LED to faktycznie więcej korzyści – krótko, jak i długofalowych. Co jednakowoż korzystnie wiedzieć na ten temat?

Żeby taśma LED funkcjonowała dobrze przez długi czas, trzeba zapewnić jej odpowiednią temperaturę pracy wybranie poprzez dobranie właściwej klasy produktu do konkretnego stosowania. Przed Państwem krótki przewodnik, do którego wykorzystania najlepszy jest dany rodzaj taśmy.

Pierwsza z nich taśma IP20 to rodzaj o zabezpieczeniu w standardzie ip20. Przydaje się wszędzie tam, gdzie nie będzie doświadczała bezpośredniego kontaktu z wodą. Sprawdzi się więc dobrze na sufitach, nawet w łazience.

Zainteresował Cię wpis tekst?! To przejdź do strony (https://jeger.pl/310-farby-do-mebli-i-drewna), aby zaznajomić się z ciekawymi informacjami na ten temat, jakie dla Ciebie opublikowaliśmy.

Co interesujące, takiej samej taśmy użyjemy, gdy będzie ona narażona na zalanie stałe. Trzeba ją jednakowoż wtedy chronić profilem aluminiowym. Tylko taśmę ip20 możemy wykorzystać do profili aluminiowych, frezów i pozostałych miejsc, w których odprowadzanie ciepła jest ograniczone. Nie powinniśmy zapominać, iż takim miejscem jest też sufit w pomieszczeniu, jako miejsce, gdzie w sezonie grzewczym wytwarza się o wiele wyższa temperatura, niż ta, którą odczuwamy.

taśma ledowa

Autor: ricardo lafuente
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejny model taśma IP65 ma całkowicie inną charakterystykę. Sylikonowa powłoka znakomicie zabezpiecza ją przed urazami mechanicznymi. Ten typ ip65 będzie więc najbardziej trafnym wyborem tam, w jakim miejscu może być podatna na uszkodzenia. Nie nadaje się ona niestety do miejsc, w jakich będzie stale poddawana działaniu wody – jest ubezpieczona przed chwilowym zalaniem, potrzebuje jednak potem suszenia. Należy pamiętać, iż sylikonowa powłoka, która tak dobrze chroni przed działaniem czynników zewnętrznych przeszkadza w chłodzeniu taśmy. Nie można jej więc zamontować w profilach aluminiowych, frezach czy wnękach oraz innych wspomnianych wcześniej miejscach o dość znacznej temperaturze lub słabej wentylacji.

I na koniec taśma IP68. Wspomniane wcześniej standardy odnosiły się do taśm o napięciu 12V. W takim przypadku mamy zaś do czynienia z taśmą 230V. Jest ona zabezpieczona przed działaniem wilgoci, promieni słonecznych i urazów mechanicznych. Można stosować ją jednak wyłącznie na zewnątrz, gdyż potrzebuje ona bardzo dobrej wentylacji. Idealnie nadaje się ona do podświetleń ogrodów lub elewacji budynków. Taśmy 230V nie można montować pod wodą, gdyż nawet minimalna nieszczelność może zagrozić porażeniem, a w najlepszym przypadku uszkodzeniem instalacji.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Klimatyzator do domku oraz biura – jak dobrać?

Planując nabycie klimatyzatora do domku, stajemy zazwyczaj przed dylematem czy bardziej odpowiedni będzie mobilny klimatyzator czy też lepiej zakupić klimatyzator ścienny.
Klimatyzator jest sprzętem mającym za zadanie zredukowanie temperatury powietrza we wnętrzu.

W jakiej cenie remonty Łódź ma sposobność nam zaproponować?

Jeśli przygotowujemy się do remontu, to należy się zastanowić, czy chcemy komuś to zlecić, czy zrobić własnoręcznie. Bez względu też na to jak to wykonamy, musimy zawsze posiadać możliwość skorzystania z odpowiednich pomocy, które nam wszelkie te przedsięwzięcia usprawnią.
Czy profesjonalne remonty Łódź ma możliwość nam zaproponować?
Należy się namyślić, czy do wyremontowania domu nie zatrudnić dobrze przyszykowanej grupy.

Wyposażenie, które musi mieścić się w poszczególnej toalecie publicznej

W obecnych realiach, przechadzając się alejami większych miast, co rusz spotykamy centra handlowe i restauracje. Budowane są następne obiekty tego rodzaju, nowe otwierane są na miejscu zamkniętych, w przeciągu dnia rzesze ludzi je nawiedza. Kraj się bogaci, społeczeństwo również i z tego powodu możemy sobie pozwolić na większą rozrzutność. Jednym z łącznych czynników obu tych miejsc będzie łazienka publiczna. Bowiem według prawa, każdy punkt gastronomiczny, oraz pasaż handlowy, powinien posiadać tego typu miejsce dostępne dla klientów.

Producent HikVision i telewizja przemysłowa

Będąc dyrektorem przedsiębiorstwa, bądź prowadząc siedziby, niejednokrotnie decyduje się na zakup najlepszej jakości sprzętów, które pozwolą przede wszystkim na kontrolowanie wewnątrz budynków oraz ich terenie, by uniknąć osób nieupoważnionych i kradzieży, niezwykle często zdarzających się w takich lokalizacjach.

Plany oryginalnych domów

Obecnie projektanci prześcigają się w coraz oryginalniejszych modelach domów. Jest ich niezwykle dużo i są coraz to bardziej ciekawe.
Gotowe projekty domów są dużo tańsze aniżeli zamawiane indywidualnie u projektanta.