Powinniśmy zainwestować w nowoczesne oświetlenie, a takim jest na pewno technologia LED. Co powinniśmy wiedzieć?

Oświetlenie LED jest nowoczesne i niezawodne, więc korzysta z niego coraz więcej osób. Tradycyjne żarówki już całkowicie odchodzą w niepamięć, ponieważ LED to faktycznie więcej korzyści – krótko, jak i długofalowych. Co jednakowoż korzystnie wiedzieć na ten temat?

Żeby taśma LED funkcjonowała dobrze przez długi czas, trzeba zapewnić jej odpowiednią temperaturę pracy wybranie poprzez dobranie właściwej klasy produktu do konkretnego stosowania. Przed Państwem krótki przewodnik, do którego wykorzystania najlepszy jest dany rodzaj taśmy.

Pierwsza z nich taśma IP20 to rodzaj o zabezpieczeniu w standardzie ip20. Przydaje się wszędzie tam, gdzie nie będzie doświadczała bezpośredniego kontaktu z wodą. Sprawdzi się więc dobrze na sufitach, nawet w łazience.

Zainteresował Cię wpis tekst?! To przejdź do strony (https://jeger.pl/310-farby-do-mebli-i-drewna), aby zaznajomić się z ciekawymi informacjami na ten temat, jakie dla Ciebie opublikowaliśmy.

Co interesujące, takiej samej taśmy użyjemy, gdy będzie ona narażona na zalanie stałe. Trzeba ją jednakowoż wtedy chronić profilem aluminiowym. Tylko taśmę ip20 możemy wykorzystać do profili aluminiowych, frezów i pozostałych miejsc, w których odprowadzanie ciepła jest ograniczone. Nie powinniśmy zapominać, iż takim miejscem jest też sufit w pomieszczeniu, jako miejsce, gdzie w sezonie grzewczym wytwarza się o wiele wyższa temperatura, niż ta, którą odczuwamy.

taśma ledowa

Autor: ricardo lafuente
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejny model taśma IP65 ma całkowicie inną charakterystykę. Sylikonowa powłoka znakomicie zabezpiecza ją przed urazami mechanicznymi. Ten typ ip65 będzie więc najbardziej trafnym wyborem tam, w jakim miejscu może być podatna na uszkodzenia. Nie nadaje się ona niestety do miejsc, w jakich będzie stale poddawana działaniu wody – jest ubezpieczona przed chwilowym zalaniem, potrzebuje jednak potem suszenia. Należy pamiętać, iż sylikonowa powłoka, która tak dobrze chroni przed działaniem czynników zewnętrznych przeszkadza w chłodzeniu taśmy. Nie można jej więc zamontować w profilach aluminiowych, frezach czy wnękach oraz innych wspomnianych wcześniej miejscach o dość znacznej temperaturze lub słabej wentylacji.

I na koniec taśma IP68. Wspomniane wcześniej standardy odnosiły się do taśm o napięciu 12V. W takim przypadku mamy zaś do czynienia z taśmą 230V.łazienka (strona)Jest ona zabezpieczona przed działaniem wilgoci, promieni słonecznych i urazów mechanicznych. Można stosować ją jednak wyłącznie na zewnątrz, gdyż potrzebuje ona bardzo dobrej wentylacji. Idealnie nadaje się ona do podświetleń ogrodów lub elewacji budynków. Taśmy 230V nie można montować pod wodą, gdyż nawet minimalna nieszczelność może zagrozić porażeniem, a w najlepszym przypadku uszkodzeniem instalacji.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Sztaplarka i inne maszyny magazynowe 

W wielu pracach w magazynie albo na roli nieraz przydają się pewne maszyny, znacznie przyśpieszające robione działania. Mogą to być nadzwyczajne ciągniki i również wózki. Najczęściej takiego typu sprzęt nie bywa przy takim zbyt drogi i jest dostosowany do wymogów a, także możliwości pieniężnych zwykłych klientów, zajmujących się głównie transportem.

Co zabrać na wakacje nad morzem?

Prawdopodobnie wielu z nas śni o arkadyjskim, wakacyjnym relaksie nad wodą. Odpoczynek, szum fal, promienie słońca – wszystko czego trzeba do szczęścia.
Warto jednak się do takowego wypoczynku stosownie spakować, ażeby na miejscu niczego nie brakowało.

Artykuły budowlane – czemu warto się przyjrzeć

W dzisiejszych czasach trzeba przyłożyć się mocno do każdej budowy. Podczas remontowania mieszkania warto zatroszczyć się o bardzo dużą ilość kwestii związanych z kupowaniem cudownych materiałów budowlanych. W tym celu bez wahania trzeba się przyjrzeć rodzajom artykułów budowlanych.Czy lepiej kupować tani,o czy mocniej nastawić się na wysoką jakość, wybrać artykuły budowlane najwyższej jakości, które zapewniają długotrwałość budowli?

Izolacja od wody właściwa przy konstrukcjach różnorakiego rodzaju

O tym jak nadzwyczaj znacząca jest odpowiednia izolacja ma świadomość najpewniej każdy, kto chociaż raz zetknął się z budowlanką. Jednakowoż nie znaczy to, że dobre produkty są powszechnie osiągalne. Niekiedy trzeba się trochę nachodzić, by odnaleźć odpowiednią firmę proponującą powyższe rozwiązania. Z tej przyczyny w poniższym tekście zostanie przedstawiony doskonały wytwórca cieszący się ogólnym poważaniem.