Powinniśmy zainwestować w nowoczesne oświetlenie, a takim jest na pewno technologia LED. Co powinniśmy wiedzieć?

Oświetlenie LED jest nowoczesne i niezawodne, więc korzysta z niego coraz więcej osób. Tradycyjne żarówki już całkowicie odchodzą w niepamięć, ponieważ LED to faktycznie więcej korzyści – krótko, jak i długofalowych. Co jednakowoż korzystnie wiedzieć na ten temat?

Żeby taśma LED funkcjonowała dobrze przez długi czas, trzeba zapewnić jej odpowiednią temperaturę pracy wybranie poprzez dobranie właściwej klasy produktu do konkretnego stosowania. Przed Państwem krótki przewodnik, do którego wykorzystania najlepszy jest dany rodzaj taśmy.

Pierwsza z nich taśma IP20 to rodzaj o zabezpieczeniu w standardzie ip20. Przydaje się wszędzie tam, gdzie nie będzie doświadczała bezpośredniego kontaktu z wodą. Sprawdzi się więc dobrze na sufitach, nawet w łazience.

Zainteresował Cię wpis tekst?! To przejdź do strony (https://jeger.pl/310-farby-do-mebli-i-drewna), aby zaznajomić się z ciekawymi informacjami na ten temat, jakie dla Ciebie opublikowaliśmy.

Co interesujące, takiej samej taśmy użyjemy, gdy będzie ona narażona na zalanie stałe. Trzeba ją jednakowoż wtedy chronić profilem aluminiowym. Tylko taśmę ip20 możemy wykorzystać do profili aluminiowych, frezów i pozostałych miejsc, w których odprowadzanie ciepła jest ograniczone. Nie powinniśmy zapominać, iż takim miejscem jest też sufit w pomieszczeniu, jako miejsce, gdzie w sezonie grzewczym wytwarza się o wiele wyższa temperatura, niż ta, którą odczuwamy.

taśma ledowa

Autor: ricardo lafuente
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejny model taśma IP65 ma całkowicie inną charakterystykę. Sylikonowa powłoka znakomicie zabezpiecza ją przed urazami mechanicznymi. Ten typ ip65 będzie więc najbardziej trafnym wyborem tam, w jakim miejscu może być podatna na uszkodzenia. Nie nadaje się ona niestety do miejsc, w jakich będzie stale poddawana działaniu wody – jest ubezpieczona przed chwilowym zalaniem, potrzebuje jednak potem suszenia. Należy pamiętać, iż sylikonowa powłoka, która tak dobrze chroni przed działaniem czynników zewnętrznych przeszkadza w chłodzeniu taśmy. Nie można jej więc zamontować w profilach aluminiowych, frezach czy wnękach oraz innych wspomnianych wcześniej miejscach o dość znacznej temperaturze lub słabej wentylacji.

I na koniec taśma IP68. Wspomniane wcześniej standardy odnosiły się do taśm o napięciu 12V. W takim przypadku mamy zaś do czynienia z taśmą 230V.

Ten artykuł opisuje bardzo interesujące tematy – jeśli chcesz poznać zbliżony materiał, sprawdź bez wahania to omówienie.

Jest ona zabezpieczona przed działaniem wilgoci, promieni słonecznych i urazów mechanicznych. Można stosować ją jednak wyłącznie na zewnątrz, gdyż potrzebuje ona bardzo dobrej wentylacji. Idealnie nadaje się ona do podświetleń ogrodów lub elewacji budynków. Taśmy 230V nie można montować pod wodą, gdyż nawet minimalna nieszczelność może zagrozić porażeniem, a w najlepszym przypadku uszkodzeniem instalacji.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Zabrakło ci pieniędzy? Poznaj przymioty chwilówek

Nie każdy może sobie pozwolić na to, o czym marzy, zwłaszcza ze względu na zbyt niskie przychody. By szybko pozyskać gotówkę na upragniony sprzęt do salonu albo na nowe łóżko do sypialni, dobrze jest postarać się o kredyty chwilówki Kraków. Mają wiele zalet, nie tylko możliwość ekspresowego otrzymania gotówki. Co jeszcze jest ich bezapelacyjnym plusem?

W jakiego rodzaju opcje jest wyposażany współczesny klimatyzator?

Klimatyzatory ścienne firmy LG zostały wyposażone w funkcję dwukierunkowego Swing, dzięki jakiej takie urządzenie może niezwykle efektywnie rozprowadzać powietrze w całym pomieszczeniu, natomiast rola mocne Ogrzewanie zapewnia opiekę przed zimnym powietrzem, które jest wydmuchiwane przez klimatyzator na początku jego działania.
Dużą zaletą tego typu klimatyzatora ściennego jest funkcja dynamicznego zużywania energii, która ułatwia użytkownikom dostosowanie poziomu wykorzystywanej energii, dopasowując efektywność chłodzenia i równocześnie redukując zużycie energii elektrycznej.