Powinniśmy zainwestować w nowoczesne oświetlenie, a takim jest na pewno technologia LED. Co powinniśmy wiedzieć?

Oświetlenie LED jest nowoczesne i niezawodne, więc korzysta z niego coraz więcej osób. Tradycyjne żarówki już całkowicie odchodzą w niepamięć, ponieważ LED to faktycznie więcej korzyści – krótko, jak i długofalowych. Co jednakowoż korzystnie wiedzieć na ten temat?

Żeby taśma LED funkcjonowała dobrze przez długi czas, trzeba zapewnić jej odpowiednią temperaturę pracy wybranie poprzez dobranie właściwej klasy produktu do konkretnego stosowania. Przed Państwem krótki przewodnik, do którego wykorzystania najlepszy jest dany rodzaj taśmy.

Pierwsza z nich taśma IP20 to rodzaj o zabezpieczeniu w standardzie ip20. Przydaje się wszędzie tam, gdzie nie będzie doświadczała bezpośredniego kontaktu z wodą. Sprawdzi się więc dobrze na sufitach, nawet w łazience.

Zainteresował Cię wpis tekst?! To przejdź do strony (https://jeger.pl/310-farby-do-mebli-i-drewna), aby zaznajomić się z ciekawymi informacjami na ten temat, jakie dla Ciebie opublikowaliśmy.

Co interesujące, takiej samej taśmy użyjemy, gdy będzie ona narażona na zalanie stałe. Trzeba ją jednakowoż wtedy chronić profilem aluminiowym. Tylko taśmę ip20 możemy wykorzystać do profili aluminiowych, frezów i pozostałych miejsc, w których odprowadzanie ciepła jest ograniczone. Nie powinniśmy zapominać, iż takim miejscem jest też sufit w pomieszczeniu, jako miejsce, gdzie w sezonie grzewczym wytwarza się o wiele wyższa temperatura, niż ta, którą odczuwamy.

taśma ledowa

Autor: ricardo lafuente
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejny model taśma IP65 ma całkowicie inną charakterystykę. Sylikonowa powłoka znakomicie zabezpiecza ją przed urazami mechanicznymi. Ten typ ip65 będzie więc najbardziej trafnym wyborem tam, w jakim miejscu może być podatna na uszkodzenia. Nie nadaje się ona niestety do miejsc, w jakich będzie stale poddawana działaniu wody – jest ubezpieczona przed chwilowym zalaniem, potrzebuje jednak potem suszenia. Należy pamiętać, iż sylikonowa powłoka, która tak dobrze chroni przed działaniem czynników zewnętrznych przeszkadza w chłodzeniu taśmy. Nie można jej więc zamontować w profilach aluminiowych, frezach czy wnękach oraz innych wspomnianych wcześniej miejscach o dość znacznej temperaturze lub słabej wentylacji.

I na koniec taśma IP68. Wspomniane wcześniej standardy odnosiły się do taśm o napięciu 12V. W takim przypadku mamy zaś do czynienia z taśmą 230V.

Ten artykuł opisuje bardzo interesujące tematy – jeśli chcesz poznać zbliżony materiał, sprawdź bez wahania to omówienie.

Jest ona zabezpieczona przed działaniem wilgoci, promieni słonecznych i urazów mechanicznych. Można stosować ją jednak wyłącznie na zewnątrz, gdyż potrzebuje ona bardzo dobrej wentylacji. Idealnie nadaje się ona do podświetleń ogrodów lub elewacji budynków. Taśmy 230V nie można montować pod wodą, gdyż nawet minimalna nieszczelność może zagrozić porażeniem, a w najlepszym przypadku uszkodzeniem instalacji.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Instalacje kominkowe w domach jednorodzinnych

Każdy, kto na razie nie zaoszczędził, marzy o swoim, wymarzonym, sielskim i gwarantującym bezpieczeństwo gniazdku, jakie zagwarantuje ciche, ciepłe i trwałe miejsce azylu jemu i jego rodzinie. Dla większości panów stanowi to pewnego rodzaju wyzwanie honoru, w myśl powiedzenia, że każdy gospodarz powinien zasadzić drzewo, spłodzić męskiego potomka i wybudować dom.

Wybór tylko wśród doskonale przygotowanych propzycji systemów cokołowych

Klienci doceniają oferowane przez nas systemy cokołowe w szczególności za godną polecenia wielofunkcyjność oraz znakomite przystosowanie do oczekiwań oraz wymagań. Stawiając na doskonałą jakość tego rodzaju rozwiązań kuchennych, stawia się na niezaprzeczalnie najlepszą z dostępnych opcji. Wybór systemów cokołowych jest ogromny, dlatego warto już na początku jasno sprecyzować własne kryteria. Nasi doświadczeni konsultanci z ogromną chęcią pomogą znaleźć dobre rozwiązanie dla każdej z zaciekawionych osób.

Zamierzasz nabyć nieruchomość lokalową? Bez wątpienia zaciekawi Cię sprzedaż mieszań w Rzeszowie

Młodzi ludzie często stawiają na życie w bloku wielorodzinnym. Jest to podyktowane w szczególności tym, iż w tej chwili dla wielu osób najistotniejsze jest robienie kariery zawodowej. Jeżeli postawilibyśmy na budowę domu to powinniśmy się liczyć z tym, że będziemy mieli zdecydowanie więcej zadań. W lecie konieczne będzie koszenie trawki, na jesień grabie liści, w zimie odśnieżanie, z kolei wiosną trzeba będzie posadzić kwiaty.

Wybierz wygodną lokalizację własnego mieszkania

Kupowanie mieszkania jest bez wątpienia jedną z najistotniejszych decyzji, które należy podjąć w życiu. Przez wzgląd na to nad tego rodzaju kwestią dobrze jest się faktycznie dosyć dokładnie zastanowić. Ogromne znaczenie ma przede wszystkim lokalizacja mieszkania. Trzeba dostosować ją do własnych potrzeb i możliwości. Obecnie dość dużym zainteresowaniem odznaczają się mieszkania okolice Wrocławia. Czemu? Czy warto się na nie decydować?

Czy kursy języków obcych są inwestycją wartą uwagi?

Nauka języków obcych jest jedną z dziedzin życia codziennego, która stanowi niezwyczajnie wart podkreślenia element. Każdego dnia bowiem wymieniamy się informacjami z innymi. Bardzo dobrze także wiemy, że nie wszyscy z nas są w stanie porozumieć się z nami za pośrednictwem naszego ojczystego języka. Wobec tego potrzebne jest rozwinięcie naszych umiejętności lingwistycznych, które mogą się okazać niebywale istotne również w naszej pracy, ale i w sytuacjach rodzinnych.