Jakie powinniśmy mieć zabezpieczenia przeciwpożarowe? Co będzie niezbędne jeżeli wybuchnie pożar? O czym pamiętać?

Nie dziwi, jak dom jest kojarzony z bezpieczeństwem, lecz jednak czy rzeczywiście przez cały czas jesteśmy bezpieczni w miejscu zamieszkania? Do jednych z najczęściej występujących zagrożeń można zaliczyć pożary, jakie niestety mogą wybuchnąć w każdym domu, więc powinniśmy być przygotowani na taką ewentualność.

alarm przeciwpożarowy

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com
Czy chcemy tego czy nie, co jakiś czas dochodzą do nas informacje o wybuchających pożarach, jakie kończą się nawet śmiertelnymi ofiarami. Dosyć często winę za zaprószenie ognia ponoszą lokatorzy, jacy nie za bardzo dobrze zatroszczyli się o własne bezpieczeństwo, gdyż nie wyposażyli mieszkania we właściwe zabezpieczenia przeciwpożarowe. Mało tego nie stosują się do podstawowych reguł. Tego typu zabezpieczenia natomiast powinny znaleźć się w każdym miejscu, gdzie się gotuje, ogrzewa albo też korzysta z urządzeń elektrycznych- zabezpieczenia przeciwpożarowe.
Dom może być uznany za bezpieczny tylko wtedy, jak zostanie dobrze zabezpieczony przed ewentualnymi żywiołami, do jakich należy pożar.

Zaciekawił Cię przedstawiany artykuł? Jeśli tak, to zobacz także uwagi ze strony (http://www.wolplanposadzki.pl/wylewki-styrobetonowe-wolplan/), ponieważ one również dotyczą podobnej tematyki.

Zadaniem zabezpieczeń jest nie tylko ochrona przed wybuchem pożaru, lecz również przed niekorzystnym działaniem płomieni. Z pewnością dla bezpieczeństwa niezbędne są czujniki wyczuwające dym. Jest to urządzenie, które będzie stanowić główne wyposażenie każdego domu. Niestety nie uchroni ono domowników przed pożarem, lecz jest w stanie uratować im życie, bo dość wcześnie jest w stanie ostrzec przed rozprzestrzeniającym się pożarem. Na pewno musimy posiadać gaśnicę. Na wszystkich jest etykieta z informacją o jej zastosowaniu i sposobie użycia. Gaśnice przeznaczone do użytku domowego są uniwersalne, mają mały ciężar, są proste w działaniu, dlatego do ich użycia nie potrzeba specjalnego przeszkolenia. Posiadają ekologiczny oraz nietoksyczny środek gaśniczy.

strażacy, straż pożarna

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Do zastosowania domowego najlepsze są gaśnice proszkowe, jakie skutecznie gaszą sporą liczbę materiałów. Pomocny może być również koc gaśniczy, jaki wykonany jest z włókna szklanego. Ma powierzchnię około trzech metrów kwadratowych, za jego pomocą możemy zagasić przykładowo zajęte od ognia ubranie. Takie trzy rzeczy to absolutne podstawy, jednak warto pomyśleć o innych rzeczach bardziej wyspecjalizowanych, jak sterowanie bram.

Będziemy w ten sposób czuć się jeszcze bardziej bezpiecznie- sterowanie bram. Gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo dobrze jest zrobić wszystko co możliwe aby nie dopuścić do niebezpiecznych sytuacji.

, ,

Related posts

Latest posts

Wypełnienie Pit-u za 2016 rok przy pomocy narzędzi sieciowych

Powiększające się kolejki przed Skarbówkami w czasie poprzedzającym ostateczny moment przedłożenia deklaracji podatkowej z roku na rok wydają się przedłużać.
Rozliczający się od wielu lat wykazują tendencję do odsuwania kwestii związanych z Pit-em na ostatni moment – w rezultacie okres rozliczeń jest dla wielu bardziej kłopotliwy niż powinien.

Gdzie nabyć surowce wydobywane z ziemi? Na jakie surowce zwrócić uwagę?

Nierzadko w czasie realizowanych przedsięwzięć budowlanych lub wytwarzania konkretnych produktów niezbędne są przeróżnego typu materiały pochodzące z ziemi. Mowa choćby o glinie, która używana jest na sporo sposobów, jak również o kruszywach, które również znajdują różne zastosowanie. Gdzie poszukiwać dostawców tego rodzaju materiałów? Ile kosztują?

Jak szukać pracy? Vademecum nowicjusza.

Czasem jeszcze w trakcie trwania studiów, a czasem tuż po ich ukończeniu młode osoby rozpoczynają poszukiwania interesującej ich pracy w wyuczonym zawodzie, odpowiadającej ich wykształceniu. Od czego zaczynają?

Rozmaite pomiary w fabrykacji przemysłowej oraz codziennym życiu

W życiu codziennym stosunkowo często istnieje obowiązek dokonywania różnorodnych pomiarów. Są one także niezwykle przydatne w różnych dziedzinach przemysłu. Często zdarza się, że od poprawności i skrupulatności wykonanego pomiaru zależy bardzo wiele, na przykład zdrowie i życie innych osób.

Wakacje odpowiedni moment na wykonanie ciężkich prac domowych

Lato to doskonały czas na przeprowadzenie remontu naszego domu, zwłaszcza, jeśli podejmiemy decyzję o wymianie okien na nowe. Dzięki odpowiednim i dobrze założonym oknom,uzyskamy gwarancję, że w zimie w naszym mieszkaniu będzie ciepło i miło. Jednak z drugiej strony, szczelne okna utrudniają naturalną wentylację, gwarantującą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a światem zewnętrznym.