Jak kupować mieszkanie na rynku wtórnym? O czym warto pamiętać?

Nabycie mieszkania to kwestia niezwykle poważna, często jedna z najważniejszych w życiu. Warto mieć na uwadze, czym wypada się kierować, jeśli planujemy kupić nowe cztery kąty z rynku wtórnego.

landszaft - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystko zaczynasz od szukania najciekawszych ofert w sieci internetowej? Wstukujesz takie frazy jak „apartamenty Jastarnia sprzedaż”, „mieszkania na sprzedaż Kraków”, „mieszkania na sprzedaż Gdańsk”? To jednak nienajlepsza kolejność. Korzystniej jest procedurę związaną z dążeniem do nabycia mieszkania zacząć od określenia zdolności kredytowej. Jeśli bowiem wyjdzie na jaw, że po długich i skomplikowanych poszukiwaniach znajdziemy propozycję idealnie wpisującą się w nasze wymagania, będziemy rozczarowani gdy okaże się, że na ten lokal nie zostanie nam udzielony kredyt.

Zaintrygował Cię nasz opis? Jeżeli tak, to fantastycznie – dalsze szczegóły (http://www.projektoskop.pl/roboty-ziemne/) wyszukasz w następnym niezwykle zajmującym artykule.

Poleca się odwiedzić instytucję bankową lub doradcę finansowego, by uzyskać wstępny zarys zdolności kredytowej. W następnym kroku możemy spokojnie rozpocząć poszukiwania. Szukanie odpowiedniego lokalu mieszkalnego możemy powierzyć pośrednikowi. A jeśli zdecydujemy się na samodzielne poszukiwanie możemy przede wszystkim wykorzystać Internet.

Jeśli masz chęć dowiedzieć się większą ilość informacji na opisywany wątek, to znajdziesz je na pewno po przejściu na stronę www (https://www.invado.pl/produkty/drzwi-techniczne/drzwi-przeciwpozarowe-ignis), gdzie są one niezwykle dokładnie opisane.

Najlepiej skorzystać z wyszukiwarek internetowych i zdecydować się na frazy typu: „apartamenty Jastarnia sprzedaż”, „mieszkanie na sprzedaż Lublin”, mieszkania na sprzedaż Gdańsk”. Przeglądajmy regularnie ogłoszenia w gazetach czy na tablicach w supermarketach.

Gdy mamy już upatrzony lokal mieszkalny, upewnijmy się, czy formalnie i od strony prawnej jest z nim wszystko ok. Wskazane jest zajrzenie do księgi wieczystej. Bezwzględnie musimy sprawdzić, że obecny właściciel nie zalega z żadnymi opłatami związanymi z mieszkaniem.

Jeśli mieszkanie kupujemy na kredyt, w okresie oczekiwania na kredyt, podpisujemy umowę przedwstępną – może, ale nie musi być zawarta w formie aktu notarialnego, inne będą ewentualne skutki w każdym przypadku w przypadku odstąpienia od kontraktu. Wraz z podpisaniem umowy przedwstępnej płacimy zbywcy zaliczkę. Umowa przedwstępna musi zostać przedłożona bankowi, gdyż to na jej podstawie oficjalnie możemy starać się o uzyskanie pożyczki.

, ,

Related posts

Latest posts

Wypełnienie Pit-u za 2016 rok przy pomocy narzędzi sieciowych

Powiększające się kolejki przed Skarbówkami w czasie poprzedzającym ostateczny moment przedłożenia deklaracji podatkowej z roku na rok wydają się przedłużać.
Rozliczający się od wielu lat wykazują tendencję do odsuwania kwestii związanych z Pit-em na ostatni moment – w rezultacie okres rozliczeń jest dla wielu bardziej kłopotliwy niż powinien.

Gdzie nabyć surowce wydobywane z ziemi? Na jakie surowce zwrócić uwagę?

Nierzadko w czasie realizowanych przedsięwzięć budowlanych lub wytwarzania konkretnych produktów niezbędne są przeróżnego typu materiały pochodzące z ziemi. Mowa choćby o glinie, która używana jest na sporo sposobów, jak również o kruszywach, które również znajdują różne zastosowanie. Gdzie poszukiwać dostawców tego rodzaju materiałów? Ile kosztują?

Jak szukać pracy? Vademecum nowicjusza.

Czasem jeszcze w trakcie trwania studiów, a czasem tuż po ich ukończeniu młode osoby rozpoczynają poszukiwania interesującej ich pracy w wyuczonym zawodzie, odpowiadającej ich wykształceniu. Od czego zaczynają?

Rozmaite pomiary w fabrykacji przemysłowej oraz codziennym życiu

W życiu codziennym stosunkowo często istnieje obowiązek dokonywania różnorodnych pomiarów. Są one także niezwykle przydatne w różnych dziedzinach przemysłu. Często zdarza się, że od poprawności i skrupulatności wykonanego pomiaru zależy bardzo wiele, na przykład zdrowie i życie innych osób.

Wakacje odpowiedni moment na wykonanie ciężkich prac domowych

Lato to doskonały czas na przeprowadzenie remontu naszego domu, zwłaszcza, jeśli podejmiemy decyzję o wymianie okien na nowe. Dzięki odpowiednim i dobrze założonym oknom,uzyskamy gwarancję, że w zimie w naszym mieszkaniu będzie ciepło i miło. Jednak z drugiej strony, szczelne okna utrudniają naturalną wentylację, gwarantującą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a światem zewnętrznym.