Jak kupować mieszkanie na rynku wtórnym? O czym warto pamiętać?

Nabycie mieszkania to kwestia niezwykle poważna, często jedna z najważniejszych w życiu. Warto mieć na uwadze, czym wypada się kierować, jeśli planujemy kupić nowe cztery kąty z rynku wtórnego.

landszaft - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystko zaczynasz od szukania najciekawszych ofert w sieci internetowej? Wstukujesz takie frazy jak „apartamenty Jastarnia sprzedaż”, „mieszkania na sprzedaż Kraków”, „mieszkania na sprzedaż Gdańsk”? To jednak nienajlepsza kolejność. Korzystniej jest procedurę związaną z dążeniem do nabycia mieszkania zacząć od określenia zdolności kredytowej. Jeśli bowiem wyjdzie na jaw, że po długich i skomplikowanych poszukiwaniach znajdziemy propozycję idealnie wpisującą się w nasze wymagania, będziemy rozczarowani gdy okaże się, że na ten lokal nie zostanie nam udzielony kredyt.

Zaintrygował Cię nasz opis? Jeżeli tak, to fantastycznie – dalsze szczegóły (http://www.projektoskop.pl/roboty-ziemne/) wyszukasz w następnym niezwykle zajmującym artykule.

Poleca się odwiedzić instytucję bankową lub doradcę finansowego, by uzyskać wstępny zarys zdolności kredytowej. W następnym kroku możemy spokojnie rozpocząć poszukiwania. Szukanie odpowiedniego lokalu mieszkalnego możemy powierzyć pośrednikowi. A jeśli zdecydujemy się na samodzielne poszukiwanie możemy przede wszystkim wykorzystać Internet.

Jeśli masz chęć dowiedzieć się większą ilość informacji na opisywany wątek, to znajdziesz je na pewno po przejściu na stronę www (https://www.invado.pl/produkty/drzwi-techniczne/drzwi-przeciwpozarowe-ignis), gdzie są one niezwykle dokładnie opisane.

Najlepiej skorzystać z wyszukiwarek internetowych i zdecydować się na frazy typu: „apartamenty Jastarnia sprzedaż”, „mieszkanie na sprzedaż Lublin”, mieszkania na sprzedaż Gdańsk”. Przeglądajmy regularnie ogłoszenia w gazetach czy na tablicach w supermarketach.

Gdy mamy już upatrzony lokal mieszkalny, upewnijmy się, czy formalnie i od strony prawnej jest z nim wszystko ok. Wskazane jest zajrzenie do księgi wieczystej. Bezwzględnie musimy sprawdzić, że obecny właściciel nie zalega z żadnymi opłatami związanymi z mieszkaniem.

Jeśli mieszkanie kupujemy na kredyt, w okresie oczekiwania na kredyt, podpisujemy umowę przedwstępną – może, ale nie musi być zawarta w formie aktu notarialnego, inne będą ewentualne skutki w każdym przypadku w przypadku odstąpienia od kontraktu. Wraz z podpisaniem umowy przedwstępnej płacimy zbywcy zaliczkę. Umowa przedwstępna musi zostać przedłożona bankowi, gdyż to na jej podstawie oficjalnie możemy starać się o uzyskanie pożyczki.

, ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.