Jak kurtyny powietrzne mogą troszczyć się o nasze bezpieczeństwo oraz jakie istnieją ich wersje?

Na pewno spotkałeś się kiedyś w pewnym hipermarkecie z sytuacją, w której przy wejściu do obiektu powitał Cię płynący przykładowo z boku strumień ciepłego powietrza.

rolety zewnętrzne

Autor: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Źródło: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Szybkosprawne wyroby budowlane

Autor: Grupa Atlas
Źródło: Grupa Atlas

Warto wspomnieć, że tego typu efekt nie był zaprojektowany po to, żeby klientom było przyjemnie. Nie tylko o to chodzi. Kluczowym zamierzeniem takiego rozwiązania jest zapobieżenie mieszania się zimnego powietrza z zewnątrz i ciepłego, jakie jest w środku obiektu.
Ponadto tego typu kurtyna powietrzna ma zapobiec przedostawaniu się do Wnętrza ochranianej przez kurtynę strefy różnorodnych owadów i innego typu zanieczyszczeń. Tego typu kurtyny instalowane są w tego typu budynkach jak przychodnie, biura czy hotele. Z drugiej jednak strony, jeżeli taka kurtyna została zamontowana przy drzwiach do mroźni, to może oczywiście wydzielać nie ciepłe a zimniejsze powietrze. Ponadto tego typu urządzenia możemy także rozdzielić ze względu na zabudowę. Są więc kurtyny (zobacz: kurtyny paskowe pcv cena) wertykalne (montowane obok wejść albo wbudowane w aranżację pomieszczenia) oraz horyzontalne (te montowane bywają np. nad drzwiami).
W przypadku motoryzacji, wyrażenie kurtyna powietrzna znaczy jednak coś zupełnie innego.

Czy bez efektów chcesz wyszukać analogiczny serwis? Jeśli tak, to autentycznie zalecamy tę stronę (http://www.raj-international.net/projekty-systemow-bezpieczenstwa/) – to na 100% jest to, czego akurat w tej chwili potrzebujesz.

Jest to mianowicie odmiana poduszki powietrznej, jaka jest instalowana przy krawędzi poziomego słupka dachowego auta w okolicach uchwytu, który mieści się w pobliżu lewego ucha kierowcy.

Tego typu kurtyna ma na celu chronić głowę kierowcy w przypadku uderzenia w bok samochodu. Niezależnie więc od wersji tego typu kurtyny, mogłaby ona troszczyć się tak o dobre samopoczucie oraz nawet o życie nasze i naszych dzieci.

, ,

Related posts

Latest posts

Jakie są zalety drzwi wejściowych wykonanych z PCW?

Najważniejszym kryterium wyboru drzwi zewnętrznych jest zazwyczaj cena, jednak nie powinno tak być, ponieważ nie jest to najważniejszy czynnik.
W praktyce może okazać się, że określony, konkretny model drzwi zewnętrznych jest drogi w stosunku do swojej niskiej jakości lub odwrotnie - model drzwi będzie tani, jednak będzie także dobrej klasy.

Dlaczego wybór dobrego projektu domu jest tak istotny?

W momencie gdy planujemy budowę swojego domu, najczęściej z wyszukaniem projektu nie mamy żadnego kłopotu. Przeglądamy przeróżne strony internetowe, katalogi czy też słuchamy wskazówek mniej lub bardziej doświadczonych znajomych.

Jak wyekwipować kuchnię, aby była funkcjonalna?

Rozpakowanie toreb z nabytkami wymaga wysoce rozwiniętych umiejętności logistycznych, tak samo szukanie potrzebnych szklanek a także towarów, z których zamierzamy upichcić obiadek.
Znakomicie przemyślany projekt kuchni sprawi, że bez problemu poradzimy sobie z wszelkimi zadaniami – jeśli nie zapomnimy o kluczowych zasadach ergonomii kuchennej.

Jaka powinna być minimalna grubość izolacji zbrojenia betonowego?

Otuliną nazywamy grubość powłoki betonu od krawędzi elementu żelbetowego do prętów, która ochrania zbrojenie przed szkodliwym wpływaniem siedliska.
Wzmocnienie różnych składników budowlanych budynku może niestety ulegać zepsuciu dla przykładu pod wpływem dużej temperatury lub kwaśnego podłoża.