Czy warto inwestować w przydomową oczyszczalnię ścieków?

Na który wariant przydomowej oczyszczalni powinniśmy się zdecydować? A może korzystniej wyselekcjonować bezodpływowy zasobnik na ścieki? To dylematy właścicieli posesji, jakie nie są podłączone do systemu kanalizacji . Ażeby je rozstrzygnąć, należy wziąć pod uwagę normy prawne, uzależnione od wielkości działki i własne możliwości finansowe.

Co lepsze szambo czy może ekologiczna oczyszczalnia ścieków?
Generalnie lepiej zainwestować w oczyszczalnię. Aczkolwiek w fazie zdobycia surowców jak też montażu, działanie zdaje się drogie, wydatki zostaną wynagrodzone niemal bezpłatną eksploatacją. Użytkownicy poniosą jedynie koszta na Kupno środków bakteryjnych a także usuwanie osadów (około 200–250 zł rocznie, jeżeli chodzi o opcję dla pięciu osób).wyczerpująca treść – oferta -Plusy owego rozwiązania to też: ekologiczność – woda po utylizacji będzie zwracana przyrodzie, tania i łatwa eksploatacja i nieduża dokuczliwość dla domowników, którym nie przeszkadzają wizyty auta asenizacyjnego.
W jaki sposób działa oczyszczalnia? Schemat funkcjonowania oczyszczalni przydomowej mieści się w 2 etapach: mechanicznym jak też biologicznym. W pierwszym usuwane są nierozpuszczone zanieczyszczenia, jakie gromadzone zostają w osadniku gnilnym po czym tam dokładnie podlegają sfermentowaniu. Osadnik gnilny powinien być prawidłowo ulokowany- przenieś mnie do źródła. W drugim etapie następują tlenowe procesy biologiczne. Krótko mówiąc – mikroorganizmy, usuwają rozpuszczone w wodzie substancje organiczne. W zależności od zastosowanej technologii oczyszczania, wyróżniamy kilka typów przydomowych oczyszczalni: z drenażem rozsączającym, drenem piaskowym, filtrem gruntowo-roślinnym. To grupa narzędzi użytkujących złoże biologiczne o wypełnieniu naturalnym. Drugą grupę stanowią oczyszczalnie kompaktowe, fabrykowane fabrycznie. Pośród nich jedne mają złoże biologiczne o napełnieniu sztucznym, pozostałe pracują w oparciu o technologię osadu czynnego, a jeszcze inne łączą te opcje.
kontrola

Autor: Integer
Źródło: Integer
Najczęściej wykorzystywanym oraz najtańszym rozwiązaniem będzie oczyszczalnia z rozsączającym drenażem. Ścieki, po przygotowawczym podczyszczeniu w osadniku gnilnym, trafiają do drenażu ułożonego na przyszykowanym uprzednio żwirowym podłożu. Stamtąd przez warstewkę żwiru, jaka je do tego oczyszcza, spływają do gruntu- bądź na bieżąco.

Na ów wariant oczyszczalni powinniśmy zdecydować się jedynie wtenczas, kiedy uda się zainstalować urządzenia rozsączające co najmniej 1,5 m powyżej poziomu wód gruntowych. Gdy zachowanie takiej odległości nie jest możliwe, inną możliwością zostaje usypanie pagórka i ulokowanie na nim drenażu. Ścieki muszą być wtenczas tłoczone do niego przez pompę, natomiast cena takiego podejścia znacznie podwyższy koszta oczyszczalni.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Pomoc ekspertów jest nieoceniona

Do kupna apartamentu trzeba podejść niezwykle kompleksowo. Jest to wyjątkowo istotne, bo nieruchomości nie wykupujemy codziennie. Rekomenduje się więc zwrócić się ze swoją prośbą do doświadczonego specjalisty, jaki może pomóc określić sprawdzoną i godną naszej uwagi opcję dla nas. Możliwości szczególnie ciekawych stale przybywa, co uraduje klientów na rynku najbardziej. Szczególne rozwiązania dopracowywane są w sposób systematyczny przez naszych specjalistów.

Jak postawić szopkę drewnianą w ogrodzie?

Budowa osobistego miejsca w ogródku to misja oraz cel, ale przy okazji to też doskonała zabawa. Najfajniejsze jest, że efekty ujrzycie błyskawicznie, a zadanie w żadnym razie nie będzie trudne.
Najpierw budowę powinno się zgłosić do gminy.

Projekty domów. – przejrzyj studio krajobrazy

Wiele osób marzy o swoim własnym domku. Jednakże tak samo wiele osób wnioskuje, że w czasach ciężkich dla nas jest to nierealne. Boimy się zaciągać kredyty, bo tylko w sumie dzięki nim większość osób jest w stanie wybudować swój własny dom. Choć można również wyjechać za granice i tam zarabiać na upragnione cztery kąty.

Organizacja wesela – gdzie powinno się zaaranżować przyjęcie weselne?

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Młodzi, szykujący się na ten ważny dzień, mają wiele rzeczy do załatwienia. Pierwszym krokiem jest rzecz jasna odnalezienie sali weselnej. Zanim poczniemy wyszukiwać sali weselnej powinniśmy zrobić listę gości, oraz także spisać swoje oczekiwania w stosunku do sali i wesela.

By nie dopuszczać do pożarów – w jakie systemy opłaca się zainwestować?

Czasem można spotykać się z opiniami, że wszelkie szkolenia wiążące się z ochroną przeciwpożarową to strata czasu. Jednak na pewno osoby, jakie tak uważają, z pewnością zmienią zdanie, jeśli tylko znajdą się w obliczu zagrożenia przeciwpożarowego. Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy to niezwykle istotne zadanie.