Czy warto inwestować w przydomową oczyszczalnię ścieków?

Na który wariant przydomowej oczyszczalni powinniśmy się zdecydować? A może korzystniej wyselekcjonować bezodpływowy zasobnik na ścieki? To dylematy właścicieli posesji, jakie nie są podłączone do systemu kanalizacji . Ażeby je rozstrzygnąć, należy wziąć pod uwagę normy prawne, uzależnione od wielkości działki i własne możliwości finansowe.

Co lepsze szambo czy może ekologiczna oczyszczalnia ścieków?
Generalnie lepiej zainwestować w oczyszczalnię. Aczkolwiek w fazie zdobycia surowców jak też montażu, działanie zdaje się drogie, wydatki zostaną wynagrodzone niemal bezpłatną eksploatacją. Użytkownicy poniosą jedynie koszta na Kupno środków bakteryjnych a także usuwanie osadów (około 200–250 zł rocznie, jeżeli chodzi o opcję dla pięciu osób).wyczerpująca treść – oferta -Plusy owego rozwiązania to też: ekologiczność – woda po utylizacji będzie zwracana przyrodzie, tania i łatwa eksploatacja i nieduża dokuczliwość dla domowników, którym nie przeszkadzają wizyty auta asenizacyjnego.
W jaki sposób działa oczyszczalnia? Schemat funkcjonowania oczyszczalni przydomowej mieści się w 2 etapach: mechanicznym jak też biologicznym. W pierwszym usuwane są nierozpuszczone zanieczyszczenia, jakie gromadzone zostają w osadniku gnilnym po czym tam dokładnie podlegają sfermentowaniu. Osadnik gnilny powinien być prawidłowo ulokowany- przenieś mnie do źródła. W drugim etapie następują tlenowe procesy biologiczne. Krótko mówiąc – mikroorganizmy, usuwają rozpuszczone w wodzie substancje organiczne. W zależności od zastosowanej technologii oczyszczania, wyróżniamy kilka typów przydomowych oczyszczalni: z drenażem rozsączającym, drenem piaskowym, filtrem gruntowo-roślinnym. To grupa narzędzi użytkujących złoże biologiczne o wypełnieniu naturalnym. Drugą grupę stanowią oczyszczalnie kompaktowe, fabrykowane fabrycznie. Pośród nich jedne mają złoże biologiczne o napełnieniu sztucznym, pozostałe pracują w oparciu o technologię osadu czynnego, a jeszcze inne łączą te opcje.
kontrola

Autor: Integer
Źródło: Integer
Najczęściej wykorzystywanym oraz najtańszym rozwiązaniem będzie oczyszczalnia z rozsączającym drenażem. Ścieki, po przygotowawczym podczyszczeniu w osadniku gnilnym, trafiają do drenażu ułożonego na przyszykowanym uprzednio żwirowym podłożu. Stamtąd przez warstewkę żwiru, jaka je do tego oczyszcza, spływają do gruntu- bądź na bieżąco.

Na ów wariant oczyszczalni powinniśmy zdecydować się jedynie wtenczas, kiedy uda się zainstalować urządzenia rozsączające co najmniej 1,5 m powyżej poziomu wód gruntowych. Gdy zachowanie takiej odległości nie jest możliwe, inną możliwością zostaje usypanie pagórka i ulokowanie na nim drenażu. Ścieki muszą być wtenczas tłoczone do niego przez pompę, natomiast cena takiego podejścia znacznie podwyższy koszta oczyszczalni.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Kilka podstawowych informacji w odniesieniu do klimatyzatora

Klimatyzator to tego typu urządzenie, które przynosi nam ukojenie przede wszystkim w czasie niezwykle upalnych dni. Jego skuteczność funkcjonowania jest zależna od dużej ilości czynników.
Jeżeli wybieramy urządzenia typu split, które są połączeniem dwóch jednostek (wewnętrznej i zewnętrznej), to musimy zadbać o ich odpowiednie rozmieszczenie, zwłaszcza jednostki znajdującej się w środku pomieszczenia.

Nowe mieszkania na warszawskiej Pradze

Lubimy podejmować nowe wyzwania i wierzymy, że tuż za rogiem czeka na nas coś interesującego. Nie wyobrażamy sobie spędzenia reszty życia na prowincji, więc emigrujemy do większego miasta, z którym wiążemy swoją przyszłość. Miasta, które będzie w stanie dać nam możliwości, doprowadzić do realizacji naszych oczekiwań oraz pasji.

Jakim sposobem dobrze wyposażyć swoje M?

Elegancko wyposażone mieszkanie to cel wielu z nas. Nic w tym nadzwyczajnego, przecież w we właściwy sposób przemyślanej powierzchni nie tylko przyjemnie się spędza czas, lecz również doskonale wypoczywa. Funkcjonalne zagospodarowanie powierzchni pozwoli nam utrzymać w własnym domu właściwy porządek.

Kredyt na samochód czy motopożyczka bez Biura Informacji Kredytowej?

Prowadząc firmę mamy możliwość otrzymania dofinansowania pieniężnego zagwarantowanego posiadanym samochodem. Zabezpieczeniem takiej pożyczki jest zabranie częściowe pojazdu. Kredyt jest skierowany dla firm, które nie mogą udokumentować swoich przychodów. Kwota takiego zapożyczenia jest uzależniona od wartości posiadanego auta.