Czy warto inwestować w przydomową oczyszczalnię ścieków?

Na który wariant przydomowej oczyszczalni powinniśmy się zdecydować? A może korzystniej wyselekcjonować bezodpływowy zasobnik na ścieki? To dylematy właścicieli posesji, jakie nie są podłączone do systemu kanalizacji . Ażeby je rozstrzygnąć, należy wziąć pod uwagę normy prawne, uzależnione od wielkości działki i własne możliwości finansowe.

Co lepsze szambo czy może ekologiczna oczyszczalnia ścieków?
Generalnie lepiej zainwestować w oczyszczalnię. Aczkolwiek w fazie zdobycia surowców jak też montażu, działanie zdaje się drogie, wydatki zostaną wynagrodzone niemal bezpłatną eksploatacją. Użytkownicy poniosą jedynie koszta na Kupno środków bakteryjnych a także usuwanie osadów (około 200–250 zł rocznie, jeżeli chodzi o opcję dla pięciu osób).wyczerpująca treść – oferta -Plusy owego rozwiązania to też: ekologiczność – woda po utylizacji będzie zwracana przyrodzie, tania i łatwa eksploatacja i nieduża dokuczliwość dla domowników, którym nie przeszkadzają wizyty auta asenizacyjnego.
W jaki sposób działa oczyszczalnia? Schemat funkcjonowania oczyszczalni przydomowej mieści się w 2 etapach: mechanicznym jak też biologicznym. W pierwszym usuwane są nierozpuszczone zanieczyszczenia, jakie gromadzone zostają w osadniku gnilnym po czym tam dokładnie podlegają sfermentowaniu. Osadnik gnilny powinien być prawidłowo ulokowany- przenieś mnie do źródła. W drugim etapie następują tlenowe procesy biologiczne. Krótko mówiąc – mikroorganizmy, usuwają rozpuszczone w wodzie substancje organiczne. W zależności od zastosowanej technologii oczyszczania, wyróżniamy kilka typów przydomowych oczyszczalni: z drenażem rozsączającym, drenem piaskowym, filtrem gruntowo-roślinnym. To grupa narzędzi użytkujących złoże biologiczne o wypełnieniu naturalnym. Drugą grupę stanowią oczyszczalnie kompaktowe, fabrykowane fabrycznie. Pośród nich jedne mają złoże biologiczne o napełnieniu sztucznym, pozostałe pracują w oparciu o technologię osadu czynnego, a jeszcze inne łączą te opcje.
kontrola

Autor: Integer
Źródło: Integer
Najczęściej wykorzystywanym oraz najtańszym rozwiązaniem będzie oczyszczalnia z rozsączającym drenażem. Ścieki, po przygotowawczym podczyszczeniu w osadniku gnilnym, trafiają do drenażu ułożonego na przyszykowanym uprzednio żwirowym podłożu. Stamtąd przez warstewkę żwiru, jaka je do tego oczyszcza, spływają do gruntu- bądź na bieżąco.

Na ów wariant oczyszczalni powinniśmy zdecydować się jedynie wtenczas, kiedy uda się zainstalować urządzenia rozsączające co najmniej 1,5 m powyżej poziomu wód gruntowych. Gdy zachowanie takiej odległości nie jest możliwe, inną możliwością zostaje usypanie pagórka i ulokowanie na nim drenażu. Ścieki muszą być wtenczas tłoczone do niego przez pompę, natomiast cena takiego podejścia znacznie podwyższy koszta oczyszczalni.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Organizacja wesela – gdzie powinno się zaaranżować przyjęcie weselne?

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Młodzi, szykujący się na ten ważny dzień, mają wiele rzeczy do załatwienia. Pierwszym krokiem jest rzecz jasna odnalezienie sali weselnej. Zanim poczniemy wyszukiwać sali weselnej powinniśmy zrobić listę gości, oraz także spisać swoje oczekiwania w stosunku do sali i wesela.

By nie dopuszczać do pożarów – w jakie systemy opłaca się zainwestować?

Czasem można spotykać się z opiniami, że wszelkie szkolenia wiążące się z ochroną przeciwpożarową to strata czasu. Jednak na pewno osoby, jakie tak uważają, z pewnością zmienią zdanie, jeśli tylko znajdą się w obliczu zagrożenia przeciwpożarowego. Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy to niezwykle istotne zadanie.

Jak wyekwipować kuchnię, aby była funkcjonalna?

Rozpakowywanie toreb ze sprawunkami wymaga wysoko rozwiniętych logistycznych umiejętności, podobnie szukanie potrzebnych talerzy jak też artykułów, z jakich zamyślamy upichcić obiadek.
Odpowiednio przemyślany plan kuchni spowoduje, że bez problemu poradzimy sobie z wszelkimi zadaniami – jeśli nie zapomnimy o fundamentalnych zasadach ergonomii kuchennej.

Co robić żeby uporać się z dziurawymi drogami?

„Wyrastają” jak grzyby po deszczu. Wystarczy, iż na dworze zrobi się nieco cieplej, zaś śnieg stopnieje. Wówczas bez trudu można je dostrzec gołym okiem.
Dziury w jezdni są solą sporej części polskich kierowców.