W jaki sposób wykorzystuje się rozmaite rodzaje szkła do wykańczania domów i mieszkań.

szkło stało się bardzo powszechnie stosowanym materiałem wykończeniowym i budowlanym. O ile dużej części z nas będzie się w pierwszej kolejności kojarzyć z szybami w oknach i drzwiach pokojowych, to jego wykorzystanie będzie dużo większe.
Zupełnie inny jest także rodzaj szkła jakie jest wtedy używane.

Część osób będzie miała obawy jeśli chodzi o wytrzymałość i bezpieczeństwo stosowanego jako materiał wykończeniowy szkła, lecz współczesne technologie wytwarzania sprawiają, że bardzo dobrze daje sobie ono radę. Przykładowo tafle szkła wykorzystywane na balustrady są specjalnie hartowane, przez co ich wytrzymałość mechaniczna jest naprawdę duża. Oprócz tego można je jeszcze skleić, w takiej metodzie pomiędzy dwie cienkie szklane tafle umieszcza się warstwę przezroczystego tworzywa. W przypadku tej odmiany szkła nawet bardziej poważne uszkodzenia mechaniczne spowodują jego pęknięcie, lecz całość powinna się trzymać. Kolejną ważną sprawą jest także to, że szkło hartowane po uszkodzeniu nie będzie zostawiać kawałków o ostrych krawędziach.
Rozmiar

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Hartowane szkło znajduje naprawdę dużo zastosowań w wielu domach i mieszkaniach, a szczególną popularnością cieszą się we Wrocławiu, chociaż nadal jest przez wielu uważane za surowiec dość ekskluzywny. Bardzo często robi się z niego wspomniane już balustrady do schodów, takie konstrukcje nie tylko będą całkowicie bezpieczne, lecz również bardzo ładnie wyglądają. Tafle hartowanego szkła stosowane są także jako drzwi wewnętrzne, blaty na stoliki czy nawet kabiny prysznicowe na wymiar-(kabiny prysznicowe na wymiar). W każdym z tych przypadków użyty typ szkła gwarantuje odpowiedni poziom wytrzymałości i pełne bezpieczeństwo przy rozbiciu.
plac zabaw i przedszkole

Autor: Frogn kommune
Źródło: http://www.flickr.com
styl

Autor: Eric C. Späte
Źródło: http://www.flickr.com
Szkło hartowane ma bowiem taką cechę, że rozbija się na drobniutkie części części do wózków widłowych caterpillar bez ostrych brzegów, które mogłyby spowodować zranienie. Coraz większą popularnością szkło cieszy się również pośród osób urządzających swoje kuchnie i łazienki.

W ostatnich latach bardzo dużą popularność zaczyna bowiem mieć szkło typu lacobel-(więcej o lacobel). Jego największym plusem jest to, że z jednej strony tafli naniesiony jest jakiś kolor czy rysunek, dzięki temu dając niezwykle interesujące efekty wizualne.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Kilka podstawowych informacji w odniesieniu do klimatyzatora

Klimatyzator to tego typu urządzenie, które przynosi nam ukojenie przede wszystkim w czasie niezwykle upalnych dni. Jego skuteczność funkcjonowania jest zależna od dużej ilości czynników.
Jeżeli wybieramy urządzenia typu split, które są połączeniem dwóch jednostek (wewnętrznej i zewnętrznej), to musimy zadbać o ich odpowiednie rozmieszczenie, zwłaszcza jednostki znajdującej się w środku pomieszczenia.

Nowe mieszkania na warszawskiej Pradze

Lubimy podejmować nowe wyzwania i wierzymy, że tuż za rogiem czeka na nas coś interesującego. Nie wyobrażamy sobie spędzenia reszty życia na prowincji, więc emigrujemy do większego miasta, z którym wiążemy swoją przyszłość. Miasta, które będzie w stanie dać nam możliwości, doprowadzić do realizacji naszych oczekiwań oraz pasji.

Jakim sposobem dobrze wyposażyć swoje M?

Elegancko wyposażone mieszkanie to cel wielu z nas. Nic w tym nadzwyczajnego, przecież w we właściwy sposób przemyślanej powierzchni nie tylko przyjemnie się spędza czas, lecz również doskonale wypoczywa. Funkcjonalne zagospodarowanie powierzchni pozwoli nam utrzymać w własnym domu właściwy porządek.

Kredyt na samochód czy motopożyczka bez Biura Informacji Kredytowej?

Prowadząc firmę mamy możliwość otrzymania dofinansowania pieniężnego zagwarantowanego posiadanym samochodem. Zabezpieczeniem takiej pożyczki jest zabranie częściowe pojazdu. Kredyt jest skierowany dla firm, które nie mogą udokumentować swoich przychodów. Kwota takiego zapożyczenia jest uzależniona od wartości posiadanego auta.