Czy dom jest rzeczywiście drogi? Czy postawienie go i eksploatacja to wielkie koszty? Co zrobić, by było taniej?

Sądzisz że własny dom jest drogi… moje niedoczekanie. To błędny sposób myślenia. Jeśli tylko nie zamierzasz zbudować pałacu czy rozległej posiadłości, dom jest jak najbardziej realna inwestycją.. Dopasuj się jedynie do przytoczonych w tym tekście zasad.

Niezbyt kosztowna działka za miastem. Spróbuj znaleźć, może to potrwa, ale dojdzie do skutku. A oto przepis na twój naprawdę tani dom (zobaczysz tutaj). Powierzchnia zabudowy najlepiej w kształcie kwadratu o boku 7, 5 m będzie wystarczająca. Dach prosty dwuspadowy.

Czy to zagadnienie niesamowicie Cię zajmuje? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i poznaj naszą firmę (https://domymax.pl/projekty-domow/) – poznasz w tym miejscu nieprawdopodobnie ciekawe informacje.

Dwa poziomy: parter i poddasze użytkowe. Zamiast stropu żelbetowego – drewniany (jest tańszy). Sufitem parteru będą deski, a na nich umieścisz piankę i panele podłogowe, zaoszczędzisz na decyzji rezygnacji z docieplenia styropianowego i wylewki oraz na tynkowaniu sufitu, które pominiesz. Deski delikatnie wyczyścisz zachowując ich pierwotną strukturę i pozostawisz surowe lub masz szansę pokryć wewnętrzną farbą identyczna jak ściany.

Schody zrobi z desek szalunkowych ekipa budowlana – to najtańsza opcja. Przy odpowiednim wykończeniu, tj. przecieraniu papierem ściernym i pomalowaniu mogą być naprawdę designerskie. Zamiast okien zastosuj na parterze większe,nieruchome szklenia. Są bez wątpienia tańsze niż okna. Oczywiście jedno okno rozwierno-uchylne na parterze będzie potrzebne. Stolarka najkorzystniej w białym kolorze PCV. Zrezygnuj z okien dachowych, są niestety drogie i często się psują.
Wylewanie parteru dobrze wykonać niezwykle starannie i w efekcie końcowym pokryć farbą żywicową. Mniej kosztowna szansa niż płytki ceramiczne.

Poziom podłogi parteru najkorzystniej, aby był podobny do poziomu poddasza, wtedy zaoszczędzisz na braku schodów zewnętrznych. Ogrzewanie najkorzystniej za pomocą kominka. Gotowy kominek wolnostojący zakupisz nawet w sklepie budowlanym. Najlepszy z kolei do palenia jest brykiet kominkowy (czytaj tutaj więcej).

Teraz przykładowy rozkład pomieszczeń. Parter: wejście od razu do salonu z aneksem kuchennym. W prawym rogu łazienka, a przy niej na prawej ścianie schody (zobacz schody gorzów wielkopolski) prowadzące na górę.
Poddasze: duża przestronna sypialnia z opcją podziału na dwie.
Ściany zewnętrzne o grubości 19 cm są zupełni wystarczające, ale przydałoby się pokryć 20-to centymetrowym styropianem, gdyż dom musi być energooszczędny. Dach warto docieplić pianką natryskową (alternatywa dla wełny mineralnej), idealnie izoluje już przy 12 cm grubości.
Czas działać!. Naprawdę warto.

, , , , ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.