Czy dom jest rzeczywiście drogi? Czy postawienie go i eksploatacja to wielkie koszty? Co zrobić, by było taniej?

Sądzisz że własny dom jest drogi… moje niedoczekanie. To błędny sposób myślenia. Jeśli tylko nie zamierzasz zbudować pałacu czy rozległej posiadłości, dom jest jak najbardziej realna inwestycją.. Dopasuj się jedynie do przytoczonych w tym tekście zasad.

Niezbyt kosztowna działka za miastem. Spróbuj znaleźć, może to potrwa, ale dojdzie do skutku. A oto przepis na twój naprawdę tani dom (zobaczysz tutaj). Powierzchnia zabudowy najlepiej w kształcie kwadratu o boku 7, 5 m będzie wystarczająca. Dach prosty dwuspadowy.

Czy to zagadnienie niesamowicie Cię zajmuje? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i poznaj naszą firmę (https://domymax.pl/projekty-domow/) – poznasz w tym miejscu nieprawdopodobnie ciekawe informacje.

Dwa poziomy: parter i poddasze użytkowe. Zamiast stropu żelbetowego – drewniany (jest tańszy). Sufitem parteru będą deski, a na nich umieścisz piankę i panele podłogowe, zaoszczędzisz na decyzji rezygnacji z docieplenia styropianowego i wylewki oraz na tynkowaniu sufitu, które pominiesz. Deski delikatnie wyczyścisz zachowując ich pierwotną strukturę i pozostawisz surowe lub masz szansę pokryć wewnętrzną farbą identyczna jak ściany.

Schody zrobi z desek szalunkowych ekipa budowlana – to najtańsza opcja. Przy odpowiednim wykończeniu, tj. przecieraniu papierem ściernym i pomalowaniu mogą być naprawdę designerskie. Zamiast okien zastosuj na parterze większe,nieruchome szklenia. Są bez wątpienia tańsze niż okna. Oczywiście jedno okno rozwierno-uchylne na parterze będzie potrzebne. Stolarka najkorzystniej w białym kolorze PCV. Zrezygnuj z okien dachowych, są niestety drogie i często się psują.
Wylewanie parteru dobrze wykonać niezwykle starannie i w efekcie końcowym pokryć farbą żywicową. Mniej kosztowna szansa niż płytki ceramiczne.

Poziom podłogi parteru najkorzystniej, aby był podobny do poziomu poddasza, wtedy zaoszczędzisz na braku schodów zewnętrznych. Ogrzewanie najkorzystniej za pomocą kominka. Gotowy kominek wolnostojący zakupisz nawet w sklepie budowlanym. Najlepszy z kolei do palenia jest brykiet kominkowy (czytaj tutaj więcej).

Teraz przykładowy rozkład pomieszczeń. Parter: wejście od razu do salonu z aneksem kuchennym. W prawym rogu łazienka, a przy niej na prawej ścianie schody (zobacz schody gorzów wielkopolski) prowadzące na górę.
Poddasze: duża przestronna sypialnia z opcją podziału na dwie.
Ściany zewnętrzne o grubości 19 cm są zupełni wystarczające, ale przydałoby się pokryć 20-to centymetrowym styropianem, gdyż dom musi być energooszczędny. Dach warto docieplić pianką natryskową (alternatywa dla wełny mineralnej), idealnie izoluje już przy 12 cm grubości.
Czas działać!. Naprawdę warto.

, , , , ,

Related posts

Latest posts

Gdzie nabyć surowce wydobywane z ziemi? Na jakie surowce zwrócić uwagę?

Nierzadko w czasie realizowanych przedsięwzięć budowlanych lub wytwarzania konkretnych produktów niezbędne są przeróżnego typu materiały pochodzące z ziemi. Mowa choćby o glinie, która używana jest na sporo sposobów, jak również o kruszywach, które również znajdują różne zastosowanie. Gdzie poszukiwać dostawców tego rodzaju materiałów? Ile kosztują?

Jak szukać pracy? Vademecum nowicjusza.

Czasem jeszcze w trakcie trwania studiów, a czasem tuż po ich ukończeniu młode osoby rozpoczynają poszukiwania interesującej ich pracy w wyuczonym zawodzie, odpowiadającej ich wykształceniu. Od czego zaczynają?

Rozmaite pomiary w fabrykacji przemysłowej oraz codziennym życiu

W życiu codziennym stosunkowo często istnieje obowiązek dokonywania różnorodnych pomiarów. Są one także niezwykle przydatne w różnych dziedzinach przemysłu. Często zdarza się, że od poprawności i skrupulatności wykonanego pomiaru zależy bardzo wiele, na przykład zdrowie i życie innych osób.

Wakacje odpowiedni moment na wykonanie ciężkich prac domowych

Lato to doskonały czas na przeprowadzenie remontu naszego domu, zwłaszcza, jeśli podejmiemy decyzję o wymianie okien na nowe. Dzięki odpowiednim i dobrze założonym oknom,uzyskamy gwarancję, że w zimie w naszym mieszkaniu będzie ciepło i miło. Jednak z drugiej strony, szczelne okna utrudniają naturalną wentylację, gwarantującą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a światem zewnętrznym.

Innowacyjny dom – bezpieczeństwo i spokojne życie

Komfort, bezpieczeństwo, a co ważniejsze – całkowity nadzór nad własnym domem. Czy to wykonalne? Co do tej kwestii nie ma żadnych zastrzeżeń!
Usługa Inteligentnej Technologii to innowacyjna kwestia pełnej kontroli własnego domu.