Czy trzeba się obawiać inteligentnych budynków?

Żyjemy w epoce najogromniejszego rozwoju technologicznego. Dziewięćdziesiąt lat wstecz nikt na świecie nie wiedział co to jest odbiornik TV, a jeszcze paręnaście lat temu mało kto rozporządzał stałym łączem Internetowym albo telefonem komórkowym.
W tej chwili w naszych domach z roku na rok jest coraz to więcej mikroprocesorów, słowem sprzętów „inteligentnych”.

Dom modułowy

Autor: Tektum
Źródło: Tektum
Logicznym więc wydaje się być fakt, iż za kilka lat nikt w nowo powstałym budynku nie będzie już używał klasycznej instalacji elektrycznej.

Odpowiada Ci ten tekst? To ekstra, sprawdź stronę pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na podobny temat.

Na dzień obecny w naszych domach wykorzystujemy elektroniczne ściemniacze światła, regulatory temperatury wiszą na naszych ścianach, piloty do sterowania roletami są już standardem, zaś ze względów bezpieczeństwa mało kto decyduje się już na konstrukcję domu bez systemu alarmowego jak też zabezpieczeniem przed zalaniem mieszkania. Normą są inteligentne instalacje elektryczne. Jaka zatem jest różnica wszystkiego tego co przeczytaliśmy wyżej od inteligentnej automatyki kierowania budynkiem? Wyobraźmy sobie teraz że owe wszystkie przyrządy połączymy z sobą razem, by jedno mogło mieć wpływ na działanie drugiego według naszych wskazań. Czujka ruchu nie tylko aktywuje system alarmowy lecz także zapali albo zgasi nam światło, receptor temperatury nie wyłącznie podtrzyma odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, ale spuści nam rolety gdy na zewnątrz będzie lodowaty wiatr a nas nie ma w domu, system nawadniania ogródka zatrzyma się jeżeli ktokolwiek wkroczy na ogród, a zegar systemowy nie tylko obudzi nas włączywszy muzyczkę w sypialni, lecz podniesie także roletę czy włączy światło.

Tak właśnie działa inteligentne mieszkanie. Jedno narzędzie komunikuje się z innym, może odczytywać informacje z wielu sensorów, detektorów oraz podejmować decyzje na podstawie zaprogramowanych przez nas zastosowań.

Tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak inteligentny domek.

Jeżeli zastosowana w niniejszym materiale narracja do Ciebie przemawia, to zobacz tu gokarty wrocław stadion inne tego typu porady – one odnoszą się do zbliżonej problematyki.

Nie ma się o co bać o wymknięcie systemu spod naszej obserwacji. Tak faktycznie to zwyczajna, logiczna elektronika jaka działa tylko w taki sposób, jak my tego potrzebujemy.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Pomoc ekspertów jest nieoceniona

Do kupna apartamentu trzeba podejść niezwykle kompleksowo. Jest to wyjątkowo istotne, bo nieruchomości nie wykupujemy codziennie. Rekomenduje się więc zwrócić się ze swoją prośbą do doświadczonego specjalisty, jaki może pomóc określić sprawdzoną i godną naszej uwagi opcję dla nas. Możliwości szczególnie ciekawych stale przybywa, co uraduje klientów na rynku najbardziej. Szczególne rozwiązania dopracowywane są w sposób systematyczny przez naszych specjalistów.

Jak postawić szopkę drewnianą w ogrodzie?

Budowa osobistego miejsca w ogródku to misja oraz cel, ale przy okazji to też doskonała zabawa. Najfajniejsze jest, że efekty ujrzycie błyskawicznie, a zadanie w żadnym razie nie będzie trudne.
Najpierw budowę powinno się zgłosić do gminy.

Projekty domów. – przejrzyj studio krajobrazy

Wiele osób marzy o swoim własnym domku. Jednakże tak samo wiele osób wnioskuje, że w czasach ciężkich dla nas jest to nierealne. Boimy się zaciągać kredyty, bo tylko w sumie dzięki nim większość osób jest w stanie wybudować swój własny dom. Choć można również wyjechać za granice i tam zarabiać na upragnione cztery kąty.

Organizacja wesela – gdzie powinno się zaaranżować przyjęcie weselne?

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Młodzi, szykujący się na ten ważny dzień, mają wiele rzeczy do załatwienia. Pierwszym krokiem jest rzecz jasna odnalezienie sali weselnej. Zanim poczniemy wyszukiwać sali weselnej powinniśmy zrobić listę gości, oraz także spisać swoje oczekiwania w stosunku do sali i wesela.

By nie dopuszczać do pożarów – w jakie systemy opłaca się zainwestować?

Czasem można spotykać się z opiniami, że wszelkie szkolenia wiążące się z ochroną przeciwpożarową to strata czasu. Jednak na pewno osoby, jakie tak uważają, z pewnością zmienią zdanie, jeśli tylko znajdą się w obliczu zagrożenia przeciwpożarowego. Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy to niezwykle istotne zadanie.