Czy trzeba się obawiać inteligentnych budynków?

Żyjemy w epoce najogromniejszego rozwoju technologicznego. Dziewięćdziesiąt lat wstecz nikt na świecie nie wiedział co to jest odbiornik TV, a jeszcze paręnaście lat temu mało kto rozporządzał stałym łączem Internetowym albo telefonem komórkowym.
W tej chwili w naszych domach z roku na rok jest coraz to więcej mikroprocesorów, słowem sprzętów „inteligentnych”.

Dom modułowy

Autor: Tektum
Źródło: Tektum
Logicznym więc wydaje się być fakt, iż za kilka lat nikt w nowo powstałym budynku nie będzie już używał klasycznej instalacji elektrycznej.

Odpowiada Ci ten tekst? To ekstra, sprawdź stronę pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na podobny temat.

Na dzień obecny w naszych domach wykorzystujemy elektroniczne ściemniacze światła, regulatory temperatury wiszą na naszych ścianach, piloty do sterowania roletami są już standardem, zaś ze względów bezpieczeństwa mało kto decyduje się już na konstrukcję domu bez systemu alarmowego jak też zabezpieczeniem przed zalaniem mieszkania. Normą są inteligentne instalacje elektryczne. Jaka zatem jest różnica wszystkiego tego co przeczytaliśmy wyżej od inteligentnej automatyki kierowania budynkiem? Wyobraźmy sobie teraz że owe wszystkie przyrządy połączymy z sobą razem, by jedno mogło mieć wpływ na działanie drugiego według naszych wskazań. Czujka ruchu nie tylko aktywuje system alarmowy lecz także zapali albo zgasi nam światło, receptor temperatury nie wyłącznie podtrzyma odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, ale spuści nam rolety gdy na zewnątrz będzie lodowaty wiatr a nas nie ma w domu, system nawadniania ogródka zatrzyma się jeżeli ktokolwiek wkroczy na ogród, a zegar systemowy nie tylko obudzi nas włączywszy muzyczkę w sypialni, lecz podniesie także roletę czy włączy światło.

Tak właśnie działa inteligentne mieszkanie. Jedno narzędzie komunikuje się z innym, może odczytywać informacje z wielu sensorów, detektorów oraz podejmować decyzje na podstawie zaprogramowanych przez nas zastosowań.

Tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak inteligentny domek.

Jeżeli zastosowana w niniejszym materiale narracja do Ciebie przemawia, to zobacz tu gokarty wrocław stadion inne tego typu porady – one odnoszą się do zbliżonej problematyki.

Nie ma się o co bać o wymknięcie systemu spod naszej obserwacji. Tak faktycznie to zwyczajna, logiczna elektronika jaka działa tylko w taki sposób, jak my tego potrzebujemy.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Czy praca programista Wrocław może nas zainteresować?

Czy już powiemy, w jakim miejscu chcemy okazać się być przyjęci

W pracy przesiadujemy wielką część swojego dorosłego życia, to tam nawiążemy różnorakie znajomości, a także to tam możemy rozwinąć swoje zdolności i pozyskiwać nowe. Przez to tak istotne będzie to, żeby znaleźć coś dla siebie, by mieć pewność, że to co robimy wręcz będzie nam dawało dużo radości, a co się z tym łączy, że wtenczas będziemy posiadali gwarancję, że wykonamy rzeczywiście to, co powinniśmy.

Nowe mieszkania na terenie Łodzi, które wspaniale wpisują się w bieżące trendy deweloperskie

W wypadku najnowszych lokali mieszkalnych na terenie Łodzi, jakie doskonale wpisują się w bieżące trendy deweloperskie ludzie, jacy je kupują są zadowoleni. Mają pojęcie albowiem, iż dzięki zrobieniu tej operacji handlowej otrzymają lokum funkcjonalne, w jakim przeżyją wiele lat i wcale nie będą mieli powodów przejmować się o jego stan techniczny. Deweloperzy, jacy sprzedają nieruchomości w Łodzi świetnie wiedzą, jak powinny one się prezentować i czym się wyróżniać, aby ludzie pozostawali zainteresowani kupnem.

Instalacje kominkowe w domach jednorodzinnych

Każdy, kto na razie nie zaoszczędził, marzy o swoim, wymarzonym, sielskim i gwarantującym bezpieczeństwo gniazdku, jakie zagwarantuje ciche, ciepłe i trwałe miejsce azylu jemu i jego rodzinie. Dla większości panów stanowi to pewnego rodzaju wyzwanie honoru, w myśl powiedzenia, że każdy gospodarz powinien zasadzić drzewo, spłodzić męskiego potomka i wybudować dom.

Wybór tylko wśród doskonale przygotowanych propzycji systemów cokołowych

Klienci doceniają oferowane przez nas systemy cokołowe w szczególności za godną polecenia wielofunkcyjność oraz znakomite przystosowanie do oczekiwań oraz wymagań. Stawiając na doskonałą jakość tego rodzaju rozwiązań kuchennych, stawia się na niezaprzeczalnie najlepszą z dostępnych opcji. Wybór systemów cokołowych jest ogromny, dlatego warto już na początku jasno sprecyzować własne kryteria. Nasi doświadczeni konsultanci z ogromną chęcią pomogą znaleźć dobre rozwiązanie dla każdej z zaciekawionych osób.