Czy trzeba się obawiać inteligentnych budynków?

Żyjemy w epoce najogromniejszego rozwoju technologicznego. Dziewięćdziesiąt lat wstecz nikt na świecie nie wiedział co to jest odbiornik TV, a jeszcze paręnaście lat temu mało kto rozporządzał stałym łączem Internetowym albo telefonem komórkowym.
W tej chwili w naszych domach z roku na rok jest coraz to więcej mikroprocesorów, słowem sprzętów „inteligentnych”.

Dom modułowy

Autor: Tektum
Źródło: Tektum
Logicznym więc wydaje się być fakt, iż za kilka lat nikt w nowo powstałym budynku nie będzie już używał klasycznej instalacji elektrycznej.

Odpowiada Ci ten tekst? To ekstra, sprawdź stronę pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na podobny temat.

Na dzień obecny w naszych domach wykorzystujemy elektroniczne ściemniacze światła, regulatory temperatury wiszą na naszych ścianach, piloty do sterowania roletami są już standardem, zaś ze względów bezpieczeństwa mało kto decyduje się już na konstrukcję domu bez systemu alarmowego jak też zabezpieczeniem przed zalaniem mieszkania. Normą są inteligentne instalacje elektryczne. Jaka zatem jest różnica wszystkiego tego co przeczytaliśmy wyżej od inteligentnej automatyki kierowania budynkiem? Wyobraźmy sobie teraz że owe wszystkie przyrządy połączymy z sobą razem, by jedno mogło mieć wpływ na działanie drugiego według naszych wskazań. Czujka ruchu nie tylko aktywuje system alarmowy lecz także zapali albo zgasi nam światło, receptor temperatury nie wyłącznie podtrzyma odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, ale spuści nam rolety gdy na zewnątrz będzie lodowaty wiatr a nas nie ma w domu, system nawadniania ogródka zatrzyma się jeżeli ktokolwiek wkroczy na ogród, a zegar systemowy nie tylko obudzi nas włączywszy muzyczkę w sypialni, lecz podniesie także roletę czy włączy światło.

Tak właśnie działa inteligentne mieszkanie. Jedno narzędzie komunikuje się z innym, może odczytywać informacje z wielu sensorów, detektorów oraz podejmować decyzje na podstawie zaprogramowanych przez nas zastosowań.

Tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak inteligentny domek.

Jeżeli zastosowana w niniejszym materiale narracja do Ciebie przemawia, to zobacz tu gokarty wrocław stadion inne tego typu porady – one odnoszą się do zbliżonej problematyki.

Nie ma się o co bać o wymknięcie systemu spod naszej obserwacji. Tak faktycznie to zwyczajna, logiczna elektronika jaka działa tylko w taki sposób, jak my tego potrzebujemy.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.