Najnowsze domy przyjazne środowisku

W dzisiejszych realiach, ludzie są o wiele bardziej świadomi faktu, jak ich egzystencja wpływa na środowisko. Dlatego też pojawiają się coraz to kolejne pomysły na to, w jaki sposób przeciwdziałać zaśmiecaniu i zbyt dużej eksploatacji planety. Jedną z dziedzin, która dynamicznie rozwija się w tym aspekcie, jest budownictwo. Współcześnie powstały tak zaawansowane technologie, że również osoby prywatne chcą je zastosować u siebie.

dom

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
dom

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnimi laty coraz modniejsze są domy energooszczędne, dla przykładu: , jakie wykorzystują liczne rozwiązania pro środowiskowe. Jednym z nich będzie montowanie baterii słonecznych. Przeważnie przyczepia się je na dachu, od strony południowej. Przez cały dzień bateria ta absorbuje energię słoneczną a potem przetwarza ją i przesyła do naszego lokum. Można dzięki temu rozjaśnić swoje mieszkanie, używając naturalnych zasobów, nie generując odpadów. Lampy te do tanich nie należą, jednak już w ciągu roku będziemy mogli dostrzec różnicę w rachunkach za prąd, które będą raczej symboliczne.

dom

Autor: Agência Brasília
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie nowoczesne projekty domów przeważnie zawierają w sobie rozwiązanie na deszczówkę. Umieszcza się specjalne rurki, nie tylko w ścianach domu ale także na pobliskim mu podłożu. W momencie nawet najmniejszych opadów deszczu, ciecz wpływa do tych rurek, po czym przenosi się do specjalnego zbiornika. Tam jest ona oczyszczana za pomocą bio filtra z wszelkiego rodzaju bakterii i zanieczyszczeń, które mogą znajdować się w deszczu. Następnie, za pomocą specjalnej pompy jest ona wprowadzana do obiegu kanalizacji naszego lokum. Projekty domów, takiego rodzaju jak tego rodzaju są coraz bardziej modne, przez co z każdym rokiem są tańsze.

Domy energooszczędne to nasza przyszłość. W obecnych realiach, gdy na planecie żyją miliardy ludzi, powinniśmy stosować naturalne metody ogrzewania czy czerpania wody, w przeciwnym wypadku zabraknie nam wszelkiego rodzaju surowców.

Te interesujące posty posiadają swą kontynuację. Chcesz się z nią zaznajomić? Więc idź do serwisu (http://www.dekorianhome.pl/produkty/dodatki/lustra) i tam ciesz się fascynującymi informacjami.

Dla nas czerpanie z tych nowinek jest opłacalne, bowiem oszczędzamy znaczne sumy.

, ,

Related posts

Latest posts

Organizacja wesela – gdzie powinno się zaaranżować przyjęcie weselne?

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Młodzi, szykujący się na ten ważny dzień, mają wiele rzeczy do załatwienia. Pierwszym krokiem jest rzecz jasna odnalezienie sali weselnej. Zanim poczniemy wyszukiwać sali weselnej powinniśmy zrobić listę gości, oraz także spisać swoje oczekiwania w stosunku do sali i wesela.

By nie dopuszczać do pożarów – w jakie systemy opłaca się zainwestować?

Czasem można spotykać się z opiniami, że wszelkie szkolenia wiążące się z ochroną przeciwpożarową to strata czasu. Jednak na pewno osoby, jakie tak uważają, z pewnością zmienią zdanie, jeśli tylko znajdą się w obliczu zagrożenia przeciwpożarowego. Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy to niezwykle istotne zadanie.

Jak wyekwipować kuchnię, aby była funkcjonalna?

Rozpakowywanie toreb ze sprawunkami wymaga wysoko rozwiniętych logistycznych umiejętności, podobnie szukanie potrzebnych talerzy jak też artykułów, z jakich zamyślamy upichcić obiadek.
Odpowiednio przemyślany plan kuchni spowoduje, że bez problemu poradzimy sobie z wszelkimi zadaniami – jeśli nie zapomnimy o fundamentalnych zasadach ergonomii kuchennej.

Co robić żeby uporać się z dziurawymi drogami?

„Wyrastają” jak grzyby po deszczu. Wystarczy, iż na dworze zrobi się nieco cieplej, zaś śnieg stopnieje. Wówczas bez trudu można je dostrzec gołym okiem.
Dziury w jezdni są solą sporej części polskich kierowców.