Najważniejsze zalety i wady żaluzji, jakie są dwa główne ich odmiany używane w domach i biurach

Poszukując pomysłu na ochronę pomieszczeń domowych przed promieniami słonecznymi i podglądaniem przez ciekawskich sąsiadów wiele osób bardzo chętnie wybiera żaluzje. Są one estetyczne, trwałe i pozwalające na całkiem spore możliwości regulowania, trudno się więc dziwić, że zdobywają tak ogromną popularność. Największą ich zaletą jest to, że można w nich w płynny sposób regulować ilość padającego do wnętrza światła. Żaluzje można regulować dwoma sposobami.

żaluzje

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym z nich jest regulowanie, jaka część szyby zostanie przez nie zasłonięta, można je całkowicie podnieść i pozostawić puste okno, a można przysłonić całe okno.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, to sprawdź szczegóły (https://www.kamieniarstwo.pl/nasze-produkty/galanteria-kamieniarska), które też są na niniejszy temat. Zawsze lepiej jest wiedzieć więcej.

Lecz w porównaniu z mechanizmem rolet żaluzje posiadają jeszcze drugą regulację, to znaczy kąta położenia lamelek. Jeśli ustawi się je pod kątem prostym do szyby, to wówczas światło w zasadzie nie jest blokowane, jeśli jednak zmieni się ich kąt na równoległy, to w takim przypadku zasłonią wszystko. Rozwiązanie tego typu daje bardzo duże możliwości na sterowanie ilością słonecznego światła we wnętrzu, a wykorzystuje się do tego proste i łatwe w obsłudze mechanizmy.

Najbardziej popularne żaluzje, które są oferowane w sprzedaży, to są żaluzje w wersji poziomej – idź na stronę. Składają się one z przymocowywanego na górze mechanizmu oraz pewnej ilości cienkich listewek nazywanych lamelami. Lamelki wykonane są najczęściej z drewna, plastiku lub aluminium, a kontrolowanie ich położenia odbywa się przy pomocy pokręteł, sznurków i układu żyłek.

żaluzje

Autor: Coulisse
Źródło: Coulisse

Żaluzje poziome najczęściej można spotkać w domach i mieszkaniach, tam również przy niewielkich oknach bardzo dobrze się one sprawdzają.

Z kolei w biurach i obiektach publicznych, gdzie są duże okna, coraz powszechniejsze są pionowe żaluzje, mają one znacznie szersze lamele i nieco inny mechanizm do sterowania. Żaluzje często są również elementem ozdobnym, duża ilość oferowanych wzorów, materiałów i kolorów powoduje, że każdy powinien coś dobrać do swojego okna. Przy ochranianiu okien często montuje się także siatki przeciwinsektowe, zapobiegające dostawaniu się latających owadów do środka mieszkania.

,

Related posts

Latest posts

Gdzie nabyć surowce wydobywane z ziemi? Na jakie surowce zwrócić uwagę?

Nierzadko w czasie realizowanych przedsięwzięć budowlanych lub wytwarzania konkretnych produktów niezbędne są przeróżnego typu materiały pochodzące z ziemi. Mowa choćby o glinie, która używana jest na sporo sposobów, jak również o kruszywach, które również znajdują różne zastosowanie. Gdzie poszukiwać dostawców tego rodzaju materiałów? Ile kosztują?

Jak szukać pracy? Vademecum nowicjusza.

Czasem jeszcze w trakcie trwania studiów, a czasem tuż po ich ukończeniu młode osoby rozpoczynają poszukiwania interesującej ich pracy w wyuczonym zawodzie, odpowiadającej ich wykształceniu. Od czego zaczynają?

Rozmaite pomiary w fabrykacji przemysłowej oraz codziennym życiu

W życiu codziennym stosunkowo często istnieje obowiązek dokonywania różnorodnych pomiarów. Są one także niezwykle przydatne w różnych dziedzinach przemysłu. Często zdarza się, że od poprawności i skrupulatności wykonanego pomiaru zależy bardzo wiele, na przykład zdrowie i życie innych osób.

Wakacje odpowiedni moment na wykonanie ciężkich prac domowych

Lato to doskonały czas na przeprowadzenie remontu naszego domu, zwłaszcza, jeśli podejmiemy decyzję o wymianie okien na nowe. Dzięki odpowiednim i dobrze założonym oknom,uzyskamy gwarancję, że w zimie w naszym mieszkaniu będzie ciepło i miło. Jednak z drugiej strony, szczelne okna utrudniają naturalną wentylację, gwarantującą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a światem zewnętrznym.

Innowacyjny dom – bezpieczeństwo i spokojne życie

Komfort, bezpieczeństwo, a co ważniejsze – całkowity nadzór nad własnym domem. Czy to wykonalne? Co do tej kwestii nie ma żadnych zastrzeżeń!
Usługa Inteligentnej Technologii to innowacyjna kwestia pełnej kontroli własnego domu.