Myślisz nad zbiornikiem lpg? Możesz wybrać zakup lub dzierżawę

Gaz propan to jeden z rodzajów paliwa, które możesz wykorzystywać do ogrzewania własnego domu. Aby móc je przechowywać, trzeba zaopatrzyć się w specjalny zbiornik. Jedni decydują się na jego kupno, inni na dzierżawę. Które rozwiązanie jest korzystniejsze?

Jeżeli chcesz kupić zbiorniki (sprawdź promocję na zbiornik magazynowy) lpg, powinieneś liczyć się z kosztami około pięciu tys. złotych, chyba że zdecydujesz się na zbiornik z drugiej ręki. W drugim przypadku możesz spodziewać się o połowę niższych kosztów, jednakże musisz mieć pewność, iż wcześniejszy właściciel to gwarantowana osoba i z pewnością nie zostaniesz oszukany, gdyż na przykład zbiornik jest wadliwy.

Zbiornik na gaz

Autor: Phil Sangwell
Źródło: http://www.flickr.com

Koszty zakupu to nie wszystko, należy bowiem jeszcze mieć na względzie opłaty związane z instalacją zbiornika. Wymagany jest również sam projekt, zgłoszenie go w urzędzie i odbiór techniczny, co w sumie daje ok. 10 tysięcy zł.. Pozornie wydaje się to być bardzo duża kwota, lecz po kilku latach wydatki się zwrócą, a ty będziesz mieć zbiornik na własność. W razie, gdy będziesz chciał zmienić sposób ogrzewania, zawsze będzie można go sprzedać, uzyskując przyzwoitą sumę.

Drugim wyjściem jest wspomniana na początku dzierżawa. Koszty związane z otrzymaniem zbiornika, jego zainstalowaniem, projektem oraz odbiorem są o wiele niższe, gdyż większość pieniędzy musi wyłożyć wybrany przez nas dostawca gazu. Klient wynajmujący zbiornik musi jedynie regulować w każdym miesiącu opłaty, jakie zależnie od oferty mogą wahać się od kilkudziesięciu do nawet niemal 200 złotych.

Poszukujesz podobnych informacji na omawiany tutaj temat? To żaden problem, zwyczajnie wejdź do serwisu a zobaczysz, że to było bardzo łatwe.

Dostawcy często dają darmowe pierwsze miesiące używania zbiornika, zanim wejdą stałe raty. Jednak należy się liczyć z koniecznością kupna gazu od dostawcy, u którego wydzierżawiliśmy zbiorniki lgp, nawet gdy cena jest dużo większa niż u konkurencji. Zobowiązuje nas bowiem do tego podpisana umowa. Dla zaciekawionych ofertą więcej informacji: EMEX.

Jeżeli w takim razie masz zamierzasz ogrzewać swój dom używając gazu propan, powinieneś wybrać jedno z przedstawionych powyżej rozwiązań. Decyzja może sprawiać kłopot, szczególnie dla ludzi, którzy mierzą się z tym zagadnieniem po raz pierwszy. Dlatego dobrze jest zasięgnąć rady np. sąsiada, jaki już taki zbiornik kupił albo kogoś z rodziny, kto ma własny dom. Ciepły dom jest podstawą przyjemnego mieszkania i zadowolenia ze swoich czterech kątów.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Gdzie nabyć surowce wydobywane z ziemi? Na jakie surowce zwrócić uwagę?

Nierzadko w czasie realizowanych przedsięwzięć budowlanych lub wytwarzania konkretnych produktów niezbędne są przeróżnego typu materiały pochodzące z ziemi. Mowa choćby o glinie, która używana jest na sporo sposobów, jak również o kruszywach, które również znajdują różne zastosowanie. Gdzie poszukiwać dostawców tego rodzaju materiałów? Ile kosztują?

Jak szukać pracy? Vademecum nowicjusza.

Czasem jeszcze w trakcie trwania studiów, a czasem tuż po ich ukończeniu młode osoby rozpoczynają poszukiwania interesującej ich pracy w wyuczonym zawodzie, odpowiadającej ich wykształceniu. Od czego zaczynają?

Rozmaite pomiary w fabrykacji przemysłowej oraz codziennym życiu

W życiu codziennym stosunkowo często istnieje obowiązek dokonywania różnorodnych pomiarów. Są one także niezwykle przydatne w różnych dziedzinach przemysłu. Często zdarza się, że od poprawności i skrupulatności wykonanego pomiaru zależy bardzo wiele, na przykład zdrowie i życie innych osób.

Wakacje odpowiedni moment na wykonanie ciężkich prac domowych

Lato to doskonały czas na przeprowadzenie remontu naszego domu, zwłaszcza, jeśli podejmiemy decyzję o wymianie okien na nowe. Dzięki odpowiednim i dobrze założonym oknom,uzyskamy gwarancję, że w zimie w naszym mieszkaniu będzie ciepło i miło. Jednak z drugiej strony, szczelne okna utrudniają naturalną wentylację, gwarantującą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a światem zewnętrznym.

Innowacyjny dom – bezpieczeństwo i spokojne życie

Komfort, bezpieczeństwo, a co ważniejsze – całkowity nadzór nad własnym domem. Czy to wykonalne? Co do tej kwestii nie ma żadnych zastrzeżeń!
Usługa Inteligentnej Technologii to innowacyjna kwestia pełnej kontroli własnego domu.