Myślisz nad zbiornikiem lpg? Możesz wybrać zakup lub dzierżawę

Gaz propan to jeden z rodzajów paliwa, które możesz wykorzystywać do ogrzewania własnego domu. Aby móc je przechowywać, trzeba zaopatrzyć się w specjalny zbiornik. Jedni decydują się na jego kupno, inni na dzierżawę. Które rozwiązanie jest korzystniejsze?

Jeżeli chcesz kupić zbiorniki (sprawdź promocję na zbiornik magazynowy) lpg, powinieneś liczyć się z kosztami około pięciu tys. złotych, chyba że zdecydujesz się na zbiornik z drugiej ręki. W drugim przypadku możesz spodziewać się o połowę niższych kosztów, jednakże musisz mieć pewność, iż wcześniejszy właściciel to gwarantowana osoba i z pewnością nie zostaniesz oszukany, gdyż na przykład zbiornik jest wadliwy.

Zbiornik na gaz

Autor: Phil Sangwell
Źródło: http://www.flickr.com

Koszty zakupu to nie wszystko, należy bowiem jeszcze mieć na względzie opłaty związane z instalacją zbiornika. Wymagany jest również sam projekt, zgłoszenie go w urzędzie i odbiór techniczny, co w sumie daje ok. 10 tysięcy zł.. Pozornie wydaje się to być bardzo duża kwota, lecz po kilku latach wydatki się zwrócą, a ty będziesz mieć zbiornik na własność. W razie, gdy będziesz chciał zmienić sposób ogrzewania, zawsze będzie można go sprzedać, uzyskując przyzwoitą sumę.

Drugim wyjściem jest wspomniana na początku dzierżawa. Koszty związane z otrzymaniem zbiornika, jego zainstalowaniem, projektem oraz odbiorem są o wiele niższe, gdyż większość pieniędzy musi wyłożyć wybrany przez nas dostawca gazu. Klient wynajmujący zbiornik musi jedynie regulować w każdym miesiącu opłaty, jakie zależnie od oferty mogą wahać się od kilkudziesięciu do nawet niemal 200 złotych.

Poszukujesz podobnych informacji na omawiany tutaj temat? To żaden problem, zwyczajnie wejdź do serwisu a zobaczysz, że to było bardzo łatwe.

Dostawcy często dają darmowe pierwsze miesiące używania zbiornika, zanim wejdą stałe raty. Jednak należy się liczyć z koniecznością kupna gazu od dostawcy, u którego wydzierżawiliśmy zbiorniki lgp, nawet gdy cena jest dużo większa niż u konkurencji. Zobowiązuje nas bowiem do tego podpisana umowa. Dla zaciekawionych ofertą więcej informacji: EMEX.

Jeżeli w takim razie masz zamierzasz ogrzewać swój dom używając gazu propan, powinieneś wybrać jedno z przedstawionych powyżej rozwiązań. Decyzja może sprawiać kłopot, szczególnie dla ludzi, którzy mierzą się z tym zagadnieniem po raz pierwszy. Dlatego dobrze jest zasięgnąć rady np. sąsiada, jaki już taki zbiornik kupił albo kogoś z rodziny, kto ma własny dom. Ciepły dom jest podstawą przyjemnego mieszkania i zadowolenia ze swoich czterech kątów.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Jak wyekwipować kuchnię, aby była funkcjonalna?

Rozpakowywanie toreb ze sprawunkami wymaga wysoko rozwiniętych logistycznych umiejętności, podobnie szukanie potrzebnych talerzy jak też artykułów, z jakich zamyślamy upichcić obiadek.
Odpowiednio przemyślany plan kuchni spowoduje, że bez problemu poradzimy sobie z wszelkimi zadaniami – jeśli nie zapomnimy o fundamentalnych zasadach ergonomii kuchennej.

Co robić żeby uporać się z dziurawymi drogami?

„Wyrastają” jak grzyby po deszczu. Wystarczy, iż na dworze zrobi się nieco cieplej, zaś śnieg stopnieje. Wówczas bez trudu można je dostrzec gołym okiem.
Dziury w jezdni są solą sporej części polskich kierowców.

Jak zaplanować kolejne etapy edukacji, aby w przyszłości znaleźć pracę w księgowości bądź otworzyć własne biuro rachunkowe

Obmyślanie kariery w danym zawodzie niektórzy przedstawiciele młodego pokolenia zaczynają w gimnazjum. Wszystko dlatego, że już na tym etapie należy wyznaczyć drogę do przyszłego fachu. Przykładowo, każdy młody człowiek musi zdecydować, czy pójdzie do liceum i potem na studia, czy od razu przekroczy próg technikum, aby już w parę lat zdobyć wymarzony fach. Niektórzy nastolatkowie świetnie wiedzą, co pragną robić w przyszłości i wybór placówki edukacyjnej w jakimkolwiek wypadku nie jest kwestią zbiegu okoliczności.

Kwestie urzędowe za granicą – jak sobie z nim radzić?

Planujesz wyjazd za granicę? Na dodatek ma być to długi wyjazd dotyczący podjęcia pracy zarobkowej? Pamiętaj, aby odpowiednio wcześnie załatwić wszelkie niezbędne formalności w kraju, ale także poznać zasady funkcjonowania prawa w kraju, do jakiego wyjeżdżasz.

Użyteczne rozwiązanie – panele fotowoltaiczne

Wszyscy świetnie wiemy, jak mnóstwo pieniędzy mogą wynosić płacone co miesiąc rachunki. Część z nas przytłacza to mocniej, innych jednak ciągle nie rusza. Jest sporo metod na zgromadzenie oszczędności, ile ludzi, ale dobrze jest poszukać tej właściwej metody dla siebie. Jedną z nich jest wybieranie nowatorskich rozwiązań, jakimi są panele fotowoltaiczne.