Nie przepłacaj za ogrzewanie budynku – dowiedz się, co możesz zmienić

Każdy rodak marzy o swoim domu. Należy jednak przyznać, że nie każdy jeden może sobie na to pozwolić. Działki pod budowę nie są najtańsze. I nie ma znaczenia, czy dom miałby stanąć w wojewódzkim mieście (Wrocławiu czy Szczecinie), małym (Szczecinek czy Siedlce), czy całkowicie małej mieścinie.

wentylacja

Autor: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Źródło: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Gdy jednak już podejmiemy ten krok, należy wiedzieć, co jest najważniejsze. Najczęściej budując dom, robimy wszystko, by był niezwykle szczelny i dobrze ocieplony. Spora część z nas myśli, że tego typu podejście jest najlepsze – mamy ciepło, będziemy płacić mniejsze kwoty za rachunki. Niestety to mylne twierdzenie. Wbudynku, do którego nie dociera odpowiednia ilość świeżego powietrza, wypełnia się pleśnią i grzybem. Na szybach okien pojawia się woda, na ściankach budynku ciemnieją plamy. Nie jest to zdrowe. Co więc można zrobić?

’Rekuperacja Wrocław’, czyli stawiamy na systemy

Jeśli jesteście mieszkańcami stolicy Dolnego Śląska, wstukajcie w laptopie ‘rekuperacja wrocław’ (wrocławska firma z usługą rekuperacji). Ukaże się lista firm, które oferują system wentylacji z odzyskiem ciepła. Na czym to polega? Budując dom warto umieścić kanały wentylacyjne, które będą podpięte pod centralę wentylacyjną. To sprawi, że w naszym domostwie pojawi się skuteczna cyrkulacja powietrza, które zostanie pobrane z zewnątrz (chłodne) i wdmuchiwane w określone wnętrza. W tym samy czasie zużyte będzie usuwane z innego.

Dla przykładu – wtłaczane do salonu, a wydmuchiwane z łazienki.

Nie wahaj się już – zweryfikuj propozycję , jaką dla naszych klientów wymyśliliśmy. Włączyliśmy wszystkie oczekiwania naszych konsumentów!

Ważne – w momencie przesyłania powietrza, chłodniejsze jest podgrzewane przez cieplejsze. Dzięki temu odzyskuje się i ponownie wykorzystuje ciepłe powietrze, które przy zwykłej wymianie powietrza (uchylanie okna), by znikało. Choć system wydaje się skomplikowany, tak naprawdę taki nie bywa. Także jego użytkowanie nie jest zwrotnie drogie. System zużywa mało energii. A co jednoznaczne konto bankowe się nie czyści do cna. Jeśli zatem planujecie rozpocząć budowę domu, zastanówcie się wcześniej o rekuperacji. Unikniecie nadmiernego problemu pleśni, a także zaoszczędzicie na rachunkach.

, ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.