Nie przepłacaj za ogrzewanie budynku – dowiedz się, co możesz zmienić

Każdy rodak marzy o swoim domu. Należy jednak przyznać, że nie każdy jeden może sobie na to pozwolić. Działki pod budowę nie są najtańsze. I nie ma znaczenia, czy dom miałby stanąć w wojewódzkim mieście (Wrocławiu czy Szczecinie), małym (Szczecinek czy Siedlce), czy całkowicie małej mieścinie.

wentylacja

Autor: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Źródło: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Gdy jednak już podejmiemy ten krok, należy wiedzieć, co jest najważniejsze. Najczęściej budując dom, robimy wszystko, by był niezwykle szczelny i dobrze ocieplony. Spora część z nas myśli, że tego typu podejście jest najlepsze – mamy ciepło, będziemy płacić mniejsze kwoty za rachunki. Niestety to mylne twierdzenie. Wbudynku, do którego nie dociera odpowiednia ilość świeżego powietrza, wypełnia się pleśnią i grzybem. Na szybach okien pojawia się woda, na ściankach budynku ciemnieją plamy. Nie jest to zdrowe. Co więc można zrobić?

’Rekuperacja Wrocław’, czyli stawiamy na systemy

Jeśli jesteście mieszkańcami stolicy Dolnego Śląska, wstukajcie w laptopie ‘rekuperacja wrocław’ (wrocławska firma z usługą rekuperacji). Ukaże się lista firm, które oferują system wentylacji z odzyskiem ciepła. Na czym to polega? Budując dom warto umieścić kanały wentylacyjne, które będą podpięte pod centralę wentylacyjną. To sprawi, że w naszym domostwie pojawi się skuteczna cyrkulacja powietrza, które zostanie pobrane z zewnątrz (chłodne) i wdmuchiwane w określone wnętrza. W tym samy czasie zużyte będzie usuwane z innego.

Dla przykładu – wtłaczane do salonu, a wydmuchiwane z łazienki.

Nie wahaj się już – zweryfikuj propozycję , jaką dla naszych klientów wymyśliliśmy. Włączyliśmy wszystkie oczekiwania naszych konsumentów!

Ważne – w momencie przesyłania powietrza, chłodniejsze jest podgrzewane przez cieplejsze. Dzięki temu odzyskuje się i ponownie wykorzystuje ciepłe powietrze, które przy zwykłej wymianie powietrza (uchylanie okna), by znikało. Choć system wydaje się skomplikowany, tak naprawdę taki nie bywa. Także jego użytkowanie nie jest zwrotnie drogie. System zużywa mało energii. A co jednoznaczne konto bankowe się nie czyści do cna. Jeśli zatem planujecie rozpocząć budowę domu, zastanówcie się wcześniej o rekuperacji. Unikniecie nadmiernego problemu pleśni, a także zaoszczędzicie na rachunkach.

, ,

Related posts

Latest posts

Top rekomendowanych producentów parkietów z odpowiedniej jakości drewna

Czy to malowanie czy również wymiana podług - przebudowa na ogół znaczących przygotowań a, także nakładów sił. Do takiego typu pytania. należy w każdej sytuacji należycie się przygotować i choć trochę zorientować się w ofertach wielorakich ekspertów zajmujących się tymi sprawami. Jeśli chodzi o parkiet rzecz nie jest tu dziś prosta. Ogromna liczba ofert desek na parkiet a, także propozycji firm dosyć znacząco utrudnia na ogół podejmowanie przemyślanych decyzji. Deska jesionowa a może dąb lub też jakieś pozostałe drzewo? Wybór taki dobrze bardzo sprawnie rozważyć.

Budownictwo stalowe – hale, składy i odmienne konstrukcje opierające się na istotnym surowcu

Oczywiście w dzisiejszych czasach branża budowlana jest bardzo ważka z punktu widzenia całego państwa. Swobodnie od zapotrzebowań jest ona wymagana i jej rozkwit wpływa bezpośrednio na postęp całego kraju. Trzeba potwierdzić, że w toku przeszłych lat niesamowicie się rozwinęła i współcześnie użytkuje szereg najświeższych technik nawet w decydujących pracach. Dodatkowo, wskutek tego, że wykorzystuje dużo lepsze pod względem jakości surowce, cała budowa jest zdecydowanie bardziej porządna i trwała. Jest to relewantne w szczególności w przypadku budynków o charakterze publicznym i dużych hal fabrycznych.

Na wszystkie problemy znajdziemy rozwiązanie

Jeśli jest czas ulewnych deszczy, połączony z topnieniem śniegu, to sporo ludzi martwi się powodziami i tym, iż ich mieszkanie zostanie podtopiony. Znów w okresie upałów, kiedy nie ma czym oddychać obywatele ratują się różnorakiego rodzaju wiatrakami, które przynoszą wytchnienie jedynie i wyłącznie w chwili, gdy są skierowane na konkretną osobę, w innym razie nic praktycznie się nie wyczuwa. A przecież nie jesteśmy pozostawienie sami sobie z tymi trudami, jest wiele rozwiązań, z których możemy skorzystać.