Nie przepłacaj za ogrzewanie budynku – dowiedz się, co możesz zmienić

Każdy rodak marzy o swoim domu. Należy jednak przyznać, że nie każdy jeden może sobie na to pozwolić. Działki pod budowę nie są najtańsze. I nie ma znaczenia, czy dom miałby stanąć w wojewódzkim mieście (Wrocławiu czy Szczecinie), małym (Szczecinek czy Siedlce), czy całkowicie małej mieścinie.

wentylacja

Autor: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Źródło: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Gdy jednak już podejmiemy ten krok, należy wiedzieć, co jest najważniejsze. Najczęściej budując dom, robimy wszystko, by był niezwykle szczelny i dobrze ocieplony. Spora część z nas myśli, że tego typu podejście jest najlepsze – mamy ciepło, będziemy płacić mniejsze kwoty za rachunki. Niestety to mylne twierdzenie. Wbudynku, do którego nie dociera odpowiednia ilość świeżego powietrza, wypełnia się pleśnią i grzybem. Na szybach okien pojawia się woda, na ściankach budynku ciemnieją plamy. Nie jest to zdrowe. Co więc można zrobić?

’Rekuperacja Wrocław’, czyli stawiamy na systemy

Jeśli jesteście mieszkańcami stolicy Dolnego Śląska, wstukajcie w laptopie ‘rekuperacja wrocław’ (wrocławska firma z usługą rekuperacji). Ukaże się lista firm, które oferują system wentylacji z odzyskiem ciepła. Na czym to polega? Budując dom warto umieścić kanały wentylacyjne, które będą podpięte pod centralę wentylacyjną. To sprawi, że w naszym domostwie pojawi się skuteczna cyrkulacja powietrza, które zostanie pobrane z zewnątrz (chłodne) i wdmuchiwane w określone wnętrza. W tym samy czasie zużyte będzie usuwane z innego.

Dla przykładu – wtłaczane do salonu, a wydmuchiwane z łazienki.

Nie wahaj się już – zweryfikuj propozycję , jaką dla naszych klientów wymyśliliśmy. Włączyliśmy wszystkie oczekiwania naszych konsumentów!

Ważne – w momencie przesyłania powietrza, chłodniejsze jest podgrzewane przez cieplejsze. Dzięki temu odzyskuje się i ponownie wykorzystuje ciepłe powietrze, które przy zwykłej wymianie powietrza (uchylanie okna), by znikało. Choć system wydaje się skomplikowany, tak naprawdę taki nie bywa. Także jego użytkowanie nie jest zwrotnie drogie. System zużywa mało energii. A co jednoznaczne konto bankowe się nie czyści do cna. Jeśli zatem planujecie rozpocząć budowę domu, zastanówcie się wcześniej o rekuperacji. Unikniecie nadmiernego problemu pleśni, a także zaoszczędzicie na rachunkach.

, ,

Related posts

Latest posts

Pomoc ekspertów jest nieoceniona

Do kupna apartamentu trzeba podejść niezwykle kompleksowo. Jest to wyjątkowo istotne, bo nieruchomości nie wykupujemy codziennie. Rekomenduje się więc zwrócić się ze swoją prośbą do doświadczonego specjalisty, jaki może pomóc określić sprawdzoną i godną naszej uwagi opcję dla nas. Możliwości szczególnie ciekawych stale przybywa, co uraduje klientów na rynku najbardziej. Szczególne rozwiązania dopracowywane są w sposób systematyczny przez naszych specjalistów.

Jak postawić szopkę drewnianą w ogrodzie?

Budowa osobistego miejsca w ogródku to misja oraz cel, ale przy okazji to też doskonała zabawa. Najfajniejsze jest, że efekty ujrzycie błyskawicznie, a zadanie w żadnym razie nie będzie trudne.
Najpierw budowę powinno się zgłosić do gminy.

Projekty domów. – przejrzyj studio krajobrazy

Wiele osób marzy o swoim własnym domku. Jednakże tak samo wiele osób wnioskuje, że w czasach ciężkich dla nas jest to nierealne. Boimy się zaciągać kredyty, bo tylko w sumie dzięki nim większość osób jest w stanie wybudować swój własny dom. Choć można również wyjechać za granice i tam zarabiać na upragnione cztery kąty.

Organizacja wesela – gdzie powinno się zaaranżować przyjęcie weselne?

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Młodzi, szykujący się na ten ważny dzień, mają wiele rzeczy do załatwienia. Pierwszym krokiem jest rzecz jasna odnalezienie sali weselnej. Zanim poczniemy wyszukiwać sali weselnej powinniśmy zrobić listę gości, oraz także spisać swoje oczekiwania w stosunku do sali i wesela.

By nie dopuszczać do pożarów – w jakie systemy opłaca się zainwestować?

Czasem można spotykać się z opiniami, że wszelkie szkolenia wiążące się z ochroną przeciwpożarową to strata czasu. Jednak na pewno osoby, jakie tak uważają, z pewnością zmienią zdanie, jeśli tylko znajdą się w obliczu zagrożenia przeciwpożarowego. Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy to niezwykle istotne zadanie.