Nie przepłacaj za ogrzewanie budynku – dowiedz się, co możesz zmienić

Każdy rodak marzy o swoim domu. Należy jednak przyznać, że nie każdy jeden może sobie na to pozwolić. Działki pod budowę nie są najtańsze. I nie ma znaczenia, czy dom miałby stanąć w wojewódzkim mieście (Wrocławiu czy Szczecinie), małym (Szczecinek czy Siedlce), czy całkowicie małej mieścinie.

wentylacja

Autor: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Źródło: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Gdy jednak już podejmiemy ten krok, należy wiedzieć, co jest najważniejsze. Najczęściej budując dom, robimy wszystko, by był niezwykle szczelny i dobrze ocieplony. Spora część z nas myśli, że tego typu podejście jest najlepsze – mamy ciepło, będziemy płacić mniejsze kwoty za rachunki. Niestety to mylne twierdzenie. Wbudynku, do którego nie dociera odpowiednia ilość świeżego powietrza, wypełnia się pleśnią i grzybem. Na szybach okien pojawia się woda, na ściankach budynku ciemnieją plamy. Nie jest to zdrowe. Co więc można zrobić?

’Rekuperacja Wrocław', czyli stawiamy na systemy

Jeśli jesteście mieszkańcami stolicy Dolnego Śląska, wstukajcie w laptopie ‘rekuperacja wrocław’ (wrocławska firma z usługą rekuperacji). Ukaże się lista firm, które oferują system wentylacji z odzyskiem ciepła. Na czym to polega? Budując dom warto umieścić kanały wentylacyjne, które będą podpięte pod centralę wentylacyjną. To sprawi, że w naszym domostwie pojawi się skuteczna cyrkulacja powietrza, które zostanie pobrane z zewnątrz (chłodne) i wdmuchiwane w określone wnętrza. W tym samy czasie zużyte będzie usuwane z innego.

Dla przykładu – wtłaczane do salonu, a wydmuchiwane z łazienki.

Nie wahaj się już – zweryfikuj propozycję , jaką dla naszych klientów wymyśliliśmy. Włączyliśmy wszystkie oczekiwania naszych konsumentów!

Ważne – w momencie przesyłania powietrza, chłodniejsze jest podgrzewane przez cieplejsze. Dzięki temu odzyskuje się i ponownie wykorzystuje ciepłe powietrze, które przy zwykłej wymianie powietrza (uchylanie okna), by znikało. Choć system wydaje się skomplikowany, tak naprawdę taki nie bywa. Także jego użytkowanie nie jest zwrotnie drogie.

Czy masz ochotę zgłębić swą wiedzę na zaprezentowany temat? Zatem chcemy zaprosić Cię do naszych następnych tekstów – kliknij łącze.

System zużywa mało energii. A co jednoznaczne konto bankowe się nie czyści do cna. Jeśli zatem planujecie rozpocząć budowę domu, zastanówcie się wcześniej o rekuperacji. Unikniecie nadmiernego problemu pleśni, a także zaoszczędzicie na rachunkach.

, ,

Related posts

Latest posts

Czy praca programista Wrocław może nas zainteresować?

Czy już powiemy, w jakim miejscu chcemy okazać się być przyjęci

W pracy przesiadujemy wielką część swojego dorosłego życia, to tam nawiążemy różnorakie znajomości, a także to tam możemy rozwinąć swoje zdolności i pozyskiwać nowe. Przez to tak istotne będzie to, żeby znaleźć coś dla siebie, by mieć pewność, że to co robimy wręcz będzie nam dawało dużo radości, a co się z tym łączy, że wtenczas będziemy posiadali gwarancję, że wykonamy rzeczywiście to, co powinniśmy.

Nowe mieszkania na terenie Łodzi, które wspaniale wpisują się w bieżące trendy deweloperskie

W wypadku najnowszych lokali mieszkalnych na terenie Łodzi, jakie doskonale wpisują się w bieżące trendy deweloperskie ludzie, jacy je kupują są zadowoleni. Mają pojęcie albowiem, iż dzięki zrobieniu tej operacji handlowej otrzymają lokum funkcjonalne, w jakim przeżyją wiele lat i wcale nie będą mieli powodów przejmować się o jego stan techniczny. Deweloperzy, jacy sprzedają nieruchomości w Łodzi świetnie wiedzą, jak powinny one się prezentować i czym się wyróżniać, aby ludzie pozostawali zainteresowani kupnem.

Instalacje kominkowe w domach jednorodzinnych

Każdy, kto na razie nie zaoszczędził, marzy o swoim, wymarzonym, sielskim i gwarantującym bezpieczeństwo gniazdku, jakie zagwarantuje ciche, ciepłe i trwałe miejsce azylu jemu i jego rodzinie. Dla większości panów stanowi to pewnego rodzaju wyzwanie honoru, w myśl powiedzenia, że każdy gospodarz powinien zasadzić drzewo, spłodzić męskiego potomka i wybudować dom.

Wybór tylko wśród doskonale przygotowanych propzycji systemów cokołowych

Klienci doceniają oferowane przez nas systemy cokołowe w szczególności za godną polecenia wielofunkcyjność oraz znakomite przystosowanie do oczekiwań oraz wymagań. Stawiając na doskonałą jakość tego rodzaju rozwiązań kuchennych, stawia się na niezaprzeczalnie najlepszą z dostępnych opcji. Wybór systemów cokołowych jest ogromny, dlatego warto już na początku jasno sprecyzować własne kryteria. Nasi doświadczeni konsultanci z ogromną chęcią pomogą znaleźć dobre rozwiązanie dla każdej z zaciekawionych osób.