Temperatura
cegła
Napisał: Christopher Sessums
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Asfalt czy nawierzchnia brukowa?

Asfalt czy kostka brukowa? – to odwieczny dylemat wielu drogowców, budowlańców, a nawet rowerzystów. Asfalt to surowiec zalecany do struktury szlaków komunikacyjnych, jest to objętościowa mieszanina mineralno-asfaltowa, łącząca kruszywa. Asfalt rozkładany jest maszynowo, a o jego odporności decyduje temperatura pęknięcia, topliwość czy też ciągliwość.
grzejnik pod oknem
Napisał: JMacPherson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Nowoczesne sterowanie ogrzewaniem w domu - struktura presto

Wszelkie proste urządzenie grzewcze jest wyposażone w termostat, który zapewnia możliwość regulowania temperatury w pomieszczeniu. W dzisiejszych czasach to jednak zbyt mało. Gdy przebywamy poza domem, takie urządzenie w ogóle nie zapewnia nam możliwości sprawdzania w nim temperatury.
Sauna
Napisał: thomaswanhoff
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

projekty saun, kąpieliska wytwórca

Aby zaplanować saunę potrzeba sporego doświadczenia, także staranności, jakie może zagwarantować tylko zawodowiec. Wszelkie części muszą być ze sobą kompatybilne, funkcjonalnie, i razem tworzyć wizualną i ładną całość, z uwzględnieniem uwarunkowań architektonicznych i budowlanych konkretnego położenia.
Pierwsze propozycje saun sięgają starożytnego Rzymu. Sauna parowa to najbardziej standardowa jej kategoria.
klimatyzacja
Napisał: Dick Thomas Johnson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jak wielki jest vat na zamontowanie klimatyzatora?

Klimatyzator to niesamowicie przydatne urządzenie. Należy sobie zdawać sprawę z tego, że klimatyzator nie tylko może ochładzać powietrze w danym pomieszczeniu, ale gdy będzie pojawiała się taka potrzeba, to ma okazję je też ogrzewać. To właśnie powoduje, że ich montaż jest niesamowicie korzystny, gdyż mamy możliwość z nich korzystać przez calutki rok, dbając o to, by w danym miejscu cały czas była jednakowa temperatura.
Stal
Napisał: Karl-Ludwig Poggemann
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Nowatorska metoda dzięki jakiej można ścinać różnego typu tworzywa.

W ogólnie pojętym przemyśle będzie używać się licznych metod dzięki którym da się przetwarzać różnego rodzaju tworzywa. Przeważająca część takich technik to metody znane od wielu lat, aczkolwiek wśród nich nie zabraknie i takich, jakie nie będą mieć nazbyt długiej historii użytkowania. Stosuje się je coraz częściej, gdyż coraz więcej ludzi wie o tym, że tego typu nowoczesne metody to takie dzięki jakim da się ścinać różnego typu materiały.
termoizolacja
Napisał: Schöck
Zainspirowane przez: Schöck

Maty termoizolacyjne – odpowiedź na pytanie jak stosownie zagwarantować sobie izolację od mrozów w naszym mieszkaniu?

Zima jest niewątpliwie okresem czasu, który dla sporej ilości z nas jest oczekiwany przez cały rok, a dla pozostałych jest to przeważnie okres, który chcielibyśmy, żeby jak najszybciej się skończył. Wynika to w pierwszej kolejności z tego, że wtenczas temperatury są wyjątkowo niskie. Z tego powodu bardzo sporo osób preferuje wtenczas pozostanie w domu. Mróz skutecznie odstrasza ogromne rzesze ludzi, którzy pragną z jednej strony uniknąć chorób, a z drugiej strony źle znoszą zwykle ujemne temperatury.
Pompa ciepła
Napisał: Studio Z500
Zainspirowane przez: Studio Z500

Ocieplanie mieszkania gruntową pompą ciepła – popularna metoda

Operatywne metody ogrzewania mieszkania to nadal temat, który nie jest nadal zupełnie opisany. Każdy chciałby przyoszczędzić, a zarazem upajać się ciepłem w pomieszczeniach nawet w czasie lodowatych zim. Jednym z lepszych sposobów jest zamontowanie pomp ciepła, które ogrzewają powierzchnię mieszkalną dzięki pobieraniu ciepła z gruntu, powietrza lub zbiorników wodnych.
stacja paliwowa
Napisał: Daniel Lobo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Gospodarcze znaczenie gazu i jego funkcje

Zapotrzebowanie na paliwa z biegiem czasu zwiększa się. To jeden z rezultatów wzbogacania się społeczeństwa. Wraz ze wzrostem zamożności wzrasta również popyt na energię, pragniemy bowiem całkiem wygodnie żyć. Korzystamy z najnowocześniejszych narzędzi w mieszkaniu i w pracy. Przemieszczamy się autami albo komunikacją miejską. Każde te potrzebne nam systemy napędzane są paliwem.
klimatyzacja
Napisał: David Brossard
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Dlaczego warto zamontować klimatyzację?

Nasz klimat jest rzecz jasna umiarkowany, co rzecz jasna nie oznacza, że nie występują na naszych szerokościach geograficznych duże upały. Minimum w ciągu kilkunastu dni, w trakcie roku, temperatura nawet w cieniu może wynosić powyżej 30 st. Celsjusza, co jest prawdziwą katorgą dla wielu z nas. Zarówno zbyt niska temperatura, jak i bardzo wysoka, doprowadza do zmęczenia ludzkiego organizmu, a wówczas utrudnione jest codzienne funkcjonowanie na wysokich obrotach.
pianka
Napisał: Thermaflex
Zainspirowane przez: Thermaflex

Izolacja pianką okazuje się być niedroga i wydajna

Izolacja pianką okaże się opłacalna

Nie pragniemy, żeby z naszego domu uciekało ciepłe powietrze, jedynie przez to że mamy nieszczelne okna, lub ściany. Dlatego też znacznie częściej stosowana jest izolacja pianką, która oferuje nam świadomość, że wszystko będzie prawidłowo zamknięte, a calutki proces będzie przebiegał błyskawicznie oraz sprawnie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.