Temperatura
cegła
Napisał: Christopher Sessums
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Asfalt czy nawierzchnia brukowa?

Asfalt czy kostka brukowa? – to odwieczny ambaras wielu drogowców, budowlańców, a nawet rowerzystów. Asfalt to preparat zalecany do budowy jezdni, jest to objętościowa mieszanka mineralno-asfaltowa, zespalająca kruszywa. Asfalt rozkładany jest maszynowo, a o jego wytrzymałości decyduje temperatura pęknięcia, topliwość czy też ciągliwość.
grzejnik pod oknem
Napisał: JMacPherson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Nowoczesne sterowanie ogrzewaniem w domu - struktura presto

Jakiekolwiek proste urządzenie grzewcze jest wyekwipowane w termostat, który przynosi sposobność regulowania temperatury w pomieszczeniu. W dzisiejszych czasach to jednak za mało. Gdy przebywamy poza domem, takie urządzenie w ogóle nie daje nam możliwości sprawdzania w nim temperatury.
Sauna
Napisał: thomaswanhoff
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

projekty saun, kąpieliska wytwórca

By zaprojektować saunę potrzeba sporego doświadczenia, także dokładności, które może zapewnić jedynie profesjonalista. Wszelkie elementy powinny być ze sobą kompatybilne, funkcjonalnie, oraz razem stanowić wizualną i ładną całość, z uwzględnieniem uwarunkowań architektonicznych i budowlanych konkretnego położenia.
Pierwsze propozycje saun sięgają antycznego Rzymu. Sauna parowa to najbardziej standardowa jej forma.
klimatyzacja
Napisał: Dick Thomas Johnson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jak wielki jest vat na zamontowanie klimatyzatora?

Klimatyzator to niesamowicie przydatne urządzenie. Należy sobie zdawać sprawę z tego, że klimatyzator nie tylko może ochładzać powietrze w danym pomieszczeniu, ale gdy będzie pojawiała się taka potrzeba, to ma okazję je też ogrzewać. To właśnie powoduje, że ich montaż jest niesamowicie korzystny, gdyż mamy możliwość z nich korzystać przez calutki rok, dbając o to, by w danym miejscu cały czas była jednakowa temperatura.
Stal
Napisał: Karl-Ludwig Poggemann
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Nowatorska metoda dzięki jakiej można ścinać różnego typu tworzywa.

W ogólnie pojętym przemyśle będzie używać się licznych metod dzięki którym da się przetwarzać różnego rodzaju tworzywa. Przeważająca część takich technik to metody znane od wielu lat, aczkolwiek wśród nich nie zabraknie i takich, jakie nie będą mieć nazbyt długiej historii użytkowania. Stosuje się je coraz częściej, gdyż coraz więcej ludzi wie o tym, że tego typu nowoczesne metody to takie dzięki jakim da się ścinać różnego typu materiały.
termoizolacja
Napisał: Schöck
Zainspirowane przez: Schöck

Maty termoizolacyjne – odpowiedź na pytanie jak stosownie zagwarantować sobie izolację od mrozów w naszym mieszkaniu?

Zima jest niewątpliwie okresem czasu, który dla sporej ilości z nas jest oczekiwany przez cały rok, a dla pozostałych jest to przeważnie okres, który chcielibyśmy, żeby jak najszybciej się skończył. Wynika to w pierwszej kolejności z tego, że wtenczas temperatury są wyjątkowo niskie. Z tego powodu bardzo sporo osób preferuje wtenczas pozostanie w domu. Mróz skutecznie odstrasza ogromne rzesze ludzi, którzy pragną z jednej strony uniknąć chorób, a z drugiej strony źle znoszą zwykle ujemne temperatury.
Pompa ciepła
Napisał: Studio Z500
Zainspirowane przez: Studio Z500

Ocieplanie mieszkania gruntową pompą ciepła – popularna metoda

Polecane metody ogrzewania mieszkania to jeszcze temat, który nie jest jeszcze zupełnie omówiony. Każdy planuje zaoszczędzić, a zarazem rozkoszować się dodatnią temperaturą w domu nawet podczas mroźnych zimowych miesięcy. Jednym z polecanych sposobów jest wykorzystanie pomp cieplnych, które nagrzewają powierzchnię mieszkalną dzięki pobieraniu ciepła z gruntu, powietrza lub wody.
stacja paliwowa
Napisał: Daniel Lobo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Gospodarcze znaczenie gazu i jego funkcje

Popyt na paliwa z biegiem czasu zwiększa się. Jest to jeden z efektów wzbogacania się społeczeństwa. Razem ze wzrostem majętności wzrasta także popyt na energię, pragniemy bowiem dość wygodnie egzystować. Korzystamy z nowoczesnych przyrządów w domu oraz w pracy. Przemieszczamy się czterokołowcami albo komunikacją miejską. Wszystkie te nieodzowne nam systemy napędzane są paliwem.
klimatyzacja
Napisał: David Brossard
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Dlaczego warto zamontować klimatyzację?

Nasz klimat jest rzecz jasna umiarkowany, co oczywiście nie znaczy, że nie występują na naszych szerokościach geograficznych duże upały. Minimum w ciągu kilkunastu dni, w trakcie roku, temperatura nawet w cieniu może wynosić powyżej 30 st. Celsjusza, co jest nierzadko katorgą dla przeciętnego Kowalskiego. Zarówno nazbyt niska temperatura, jak i ekstremalnie wysoka, może doprowadzić do zmęczenia ludzkiego organizmu, a wówczas utrudnione jest normalne funkcjonowanie na normalnych obrotach.
pianka
Napisał: Thermaflex
Zainspirowane przez: Thermaflex

Izolacja pianką okazuje się być niedroga i wydajna

Izolacja pianką okaże się opłacalna

Nie pragniemy, żeby z naszego domu uciekało ciepłe powietrze, jedynie przez to że mamy nieszczelne okna, lub ściany. Dlatego też znacznie częściej stosowana jest izolacja pianką, która oferuje nam świadomość, że wszystko będzie prawidłowo zamknięte, a calutki proces będzie przebiegał błyskawicznie oraz sprawnie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.