Ocieplanie mieszkania gruntową pompą ciepła – popularna metoda

Najlepsze technologie ocieplania mieszkania to nadal problem, który nie został nadal zupełnie opisany. Każdy planuje przyoszczędzić, a zarazem rozkoszować się ciepłem w domu nawet podczas lodowatych zim. Jednym z lepszych sposobów zdaje się być zamontowanie pomp cieplnych, które nagrzewają pomieszczenia dzięki pobieraniu ciepła z ziemi, powietrza lub zbiorników wodnych.

Pompa ciepła

Autor: Junkers
Źródło: Junkers
Funkcjonowanie nowoczesnych pomp jest dziś w pełni zautomatyzowane, bezproblemowe i opłacalne. Pompy ciepła gruntowe, analogiznie jak te ogrzewające ciepłem z powietrza lub wody, są zasilane prądem, tym samym decyzja na zastosowanie takiej metody ogrzewania mieszkania powinno łączyć się z decyzją o dodatkowym poborze energii elektrycznej.

Należy w tym miejscu napomknąć, że pobór ten jest dużo mniejszy aniżeli w przypadku analogicznych grzejników lub drzwi wejściowe wrocław w oknar-internorm.pl kotłów elektrycznych, które są jednocześnie mniej efektywne niż pompy. Jest zatem to walor przemawiający na korzyść tego rozwiązania.

Kolejną zaletą jest to, że pompy ciepła gruntowe nie wymagają żadnego paliwa, co skutkuje tym, że nie wytwarza gazów spalinowych i nie przysparza kolejnych kłopotów, np. tych związanych z systemem wentylacji. Analizując wszystkie owe fakty nie da się nie zauważyć, że taka pompa to niezwykle opłacalna lokata kapitału na lata – gruntowe pompy ciepła.

Coefficient Of Performance to wskaźnik, który pokazuje wydajność takiego systemu ogrzewania. Poprzez niego można określić, czy montując pompy ciepła gruntowe, powietrzne lub wodne możemy sporo zaoszczędzić.

Pompa ciepła

Autor: Peter Stevens
Źródło: http://www.flickr.com
COP to stosunek liczby ciepła pobieranego do instalacji grzewczej do wielkości zaabsorbowanej przez pompy ciepła gruntowe energii elektrycznej. Łatwo w taki sposób wyliczyć jaki jest nakład pieniężny wytworzenia konkretnej ilości ciepła przez urządzenie. Im niższa jest rozbieżność temperatur między ośrodkiem, z którego pompa odbiera ciepło, a temperaturą, do której pompa się nagrzewa, tym wyższa jest efektywność.

Temperatura, jaka jest konieczna do działania instalacji grzewczej, to 40°C, a więc mało. Reasumując wszystko zależy od temperatury ośrodka, skąd pobieramy ciepło – im jest większa, tym znaczniejszy współczynnik wydajności chłodniczej, a co za tym idzie mniejszy koszt ogrzewania.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Organizacja wesela – gdzie powinno się zaaranżować przyjęcie weselne?

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Młodzi, szykujący się na ten ważny dzień, mają wiele rzeczy do załatwienia. Pierwszym krokiem jest rzecz jasna odnalezienie sali weselnej. Zanim poczniemy wyszukiwać sali weselnej powinniśmy zrobić listę gości, oraz także spisać swoje oczekiwania w stosunku do sali i wesela.

By nie dopuszczać do pożarów – w jakie systemy opłaca się zainwestować?

Czasem można spotykać się z opiniami, że wszelkie szkolenia wiążące się z ochroną przeciwpożarową to strata czasu. Jednak na pewno osoby, jakie tak uważają, z pewnością zmienią zdanie, jeśli tylko znajdą się w obliczu zagrożenia przeciwpożarowego. Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy to niezwykle istotne zadanie.

Jak wyekwipować kuchnię, aby była funkcjonalna?

Rozpakowywanie toreb ze sprawunkami wymaga wysoko rozwiniętych logistycznych umiejętności, podobnie szukanie potrzebnych talerzy jak też artykułów, z jakich zamyślamy upichcić obiadek.
Odpowiednio przemyślany plan kuchni spowoduje, że bez problemu poradzimy sobie z wszelkimi zadaniami – jeśli nie zapomnimy o fundamentalnych zasadach ergonomii kuchennej.

Co robić żeby uporać się z dziurawymi drogami?

„Wyrastają” jak grzyby po deszczu. Wystarczy, iż na dworze zrobi się nieco cieplej, zaś śnieg stopnieje. Wówczas bez trudu można je dostrzec gołym okiem.
Dziury w jezdni są solą sporej części polskich kierowców.