Ocieplanie mieszkania gruntową pompą ciepła – popularna metoda

Najlepsze technologie ocieplania mieszkania to nadal problem, który nie został nadal zupełnie opisany. Każdy planuje przyoszczędzić, a zarazem rozkoszować się ciepłem w domu nawet podczas lodowatych zim. Jednym z lepszych sposobów zdaje się być zamontowanie pomp cieplnych, które nagrzewają pomieszczenia dzięki pobieraniu ciepła z ziemi, powietrza lub zbiorników wodnych.

Pompa ciepła

Autor: Junkers
Źródło: Junkers
Funkcjonowanie nowoczesnych pomp jest dziś w pełni zautomatyzowane, bezproblemowe i opłacalne. Pompy ciepła gruntowe, analogiznie jak te ogrzewające ciepłem z powietrza lub wody, są zasilane prądem, tym samym decyzja na zastosowanie takiej metody ogrzewania mieszkania powinno łączyć się z decyzją o dodatkowym poborze energii elektrycznej.

Należy w tym miejscu napomknąć, że pobór ten jest dużo mniejszy aniżeli w przypadku analogicznych grzejników lub drzwi wejściowe wrocław w oknar-internorm.pl kotłów elektrycznych, które są jednocześnie mniej efektywne niż pompy. Jest zatem to walor przemawiający na korzyść tego rozwiązania.

Kolejną zaletą jest to, że pompy ciepła gruntowe nie wymagają żadnego paliwa, co skutkuje tym, że nie wytwarza gazów spalinowych i nie przysparza kolejnych kłopotów, np.

Czy po przestudiowaniu omawianego zagadnienia masz pytania? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i poznaj więcej detali (https://ideamo.pl/malowanie-artystyczne/) w odniesieniu do prezentowanej problematyki.

tych związanych z systemem wentylacji. Analizując wszystkie owe fakty nie da się nie zauważyć, że taka pompa to niezwykle opłacalna lokata kapitału na lata – gruntowe pompy ciepła.

Coefficient Of Performance to wskaźnik, który pokazuje wydajność takiego systemu ogrzewania. Poprzez niego można określić, czy montując pompy ciepła gruntowe, powietrzne lub wodne możemy sporo zaoszczędzić.

Pompa ciepła

Autor: Peter Stevens
Źródło: http://www.flickr.com
COP to stosunek liczby ciepła pobieranego do instalacji grzewczej do wielkości zaabsorbowanej przez pompy ciepła gruntowe energii elektrycznej. Łatwo w taki sposób wyliczyć jaki jest nakład pieniężny wytworzenia konkretnej ilości ciepła przez urządzenie. Im niższa jest rozbieżność temperatur między ośrodkiem, z którego pompa odbiera ciepło, a temperaturą, do której pompa się nagrzewa, tym wyższa jest efektywność.

Temperatura, jaka jest konieczna do działania instalacji grzewczej, to 40°C, a więc mało. Reasumując wszystko zależy od temperatury ośrodka, skąd pobieramy ciepło – im jest większa, tym znaczniejszy współczynnik wydajności chłodniczej, a co za tym idzie mniejszy koszt ogrzewania.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Jakie są zalety drzwi wejściowych wykonanych z PCW?

Najważniejszym kryterium wyboru drzwi zewnętrznych jest zazwyczaj cena, jednak nie powinno tak być, ponieważ nie jest to najważniejszy czynnik.
W praktyce może okazać się, że określony, konkretny model drzwi zewnętrznych jest drogi w stosunku do swojej niskiej jakości lub odwrotnie - model drzwi będzie tani, jednak będzie także dobrej klasy.

Dlaczego wybór dobrego projektu domu jest tak istotny?

W momencie gdy planujemy budowę swojego domu, najczęściej z wyszukaniem projektu nie mamy żadnego kłopotu. Przeglądamy przeróżne strony internetowe, katalogi czy też słuchamy wskazówek mniej lub bardziej doświadczonych znajomych.

Jak wyekwipować kuchnię, aby była funkcjonalna?

Rozpakowanie toreb z nabytkami wymaga wysoce rozwiniętych umiejętności logistycznych, tak samo szukanie potrzebnych szklanek a także towarów, z których zamierzamy upichcić obiadek.
Znakomicie przemyślany projekt kuchni sprawi, że bez problemu poradzimy sobie z wszelkimi zadaniami – jeśli nie zapomnimy o kluczowych zasadach ergonomii kuchennej.

Jaka powinna być minimalna grubość izolacji zbrojenia betonowego?

Otuliną nazywamy grubość powłoki betonu od krawędzi elementu żelbetowego do prętów, która ochrania zbrojenie przed szkodliwym wpływaniem siedliska.
Wzmocnienie różnych składników budowlanych budynku może niestety ulegać zepsuciu dla przykładu pod wpływem dużej temperatury lub kwaśnego podłoża.