Ocieplanie mieszkania gruntową pompą ciepła – popularna metoda

Najlepsze technologie ocieplania mieszkania to nadal problem, który nie został nadal zupełnie opisany. Każdy planuje przyoszczędzić, a zarazem rozkoszować się ciepłem w domu nawet podczas lodowatych zim. Jednym z lepszych sposobów zdaje się być zamontowanie pomp cieplnych, które nagrzewają pomieszczenia dzięki pobieraniu ciepła z ziemi, powietrza lub zbiorników wodnych.

Pompa ciepła

Autor: Junkers
Źródło: Junkers
Funkcjonowanie nowoczesnych pomp jest dziś w pełni zautomatyzowane, bezproblemowe i opłacalne. Pompy ciepła gruntowe, analogiznie jak te ogrzewające ciepłem z powietrza lub wody, są zasilane prądem, tym samym decyzja na zastosowanie takiej metody ogrzewania mieszkania powinno łączyć się z decyzją o dodatkowym poborze energii elektrycznej.

Należy w tym miejscu napomknąć, że pobór ten jest dużo mniejszy aniżeli w przypadku analogicznych grzejników lub drzwi wejściowe wrocław w oknar-internorm.pl kotłów elektrycznych, które są jednocześnie mniej efektywne niż pompy. Jest zatem to walor przemawiający na korzyść tego rozwiązania.

Kolejną zaletą jest to, że pompy ciepła gruntowe nie wymagają żadnego paliwa, co skutkuje tym, że nie wytwarza gazów spalinowych i nie przysparza kolejnych kłopotów, np.

Czy po przestudiowaniu omawianego zagadnienia masz pytania? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i poznaj więcej detali (https://ideamo.pl/malowanie-artystyczne/) w odniesieniu do prezentowanej problematyki.

tych związanych z systemem wentylacji. Analizując wszystkie owe fakty nie da się nie zauważyć, że taka pompa to niezwykle opłacalna lokata kapitału na lata – gruntowe pompy ciepła.

Coefficient Of Performance to wskaźnik, który pokazuje wydajność takiego systemu ogrzewania. Poprzez niego można określić, czy montując pompy ciepła gruntowe, powietrzne lub wodne możemy sporo zaoszczędzić.

Pompa ciepła

Autor: Peter Stevens
Źródło: http://www.flickr.com
COP to stosunek liczby ciepła pobieranego do instalacji grzewczej do wielkości zaabsorbowanej przez pompy ciepła gruntowe energii elektrycznej. Łatwo w taki sposób wyliczyć jaki jest nakład pieniężny wytworzenia konkretnej ilości ciepła przez urządzenie. Im niższa jest rozbieżność temperatur między ośrodkiem, z którego pompa odbiera ciepło, a temperaturą, do której pompa się nagrzewa, tym wyższa jest efektywność.

Temperatura, jaka jest konieczna do działania instalacji grzewczej, to 40°C, a więc mało. Reasumując wszystko zależy od temperatury ośrodka, skąd pobieramy ciepło – im jest większa, tym znaczniejszy współczynnik wydajności chłodniczej, a co za tym idzie mniejszy koszt ogrzewania.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Dlaczego dobrze jest zainwestować w mieszkania na Bemowie? A więc wszystko co świeży kupujący powinien wiedzieć.

Odnalezienie wymarzonego mieszkania to niełatwe zadanie.W dzisiejszych czasach w trakcie szukania cudownego mieszkania potrzeba zatroszczyć się o bardzo wielką ilość kwestii. Zadać sobie
dla przykładu pytania o lokacje mieszkania o dojazd do hipermarketów i o ewentualne miejsce parkingowe bądź jego brak. Mieszkania Bemowo Warszawa to opcja, którą warto wziąć tutaj pod uwagę.

Czemu markety budowlane cieszą sie taką popularnością, co klienci znajdą w nich do swojego domu

Spoglądając na parkingi przed budowlanymi marketami słusznie można wywnioskować, że cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Zainteresowanie nimi zaczęło się kilkanaście lat temu, lecz w tym czasie zasłużenie dorobiły się odpowiedniej renomy. Markety budowlane cieszą się popularnością z dwóch podstawowych powodów. Jako pierwszy można wymienić wygodę zakupów, bo z której strony by nie patrzeć, to kupowanie w tych sklepach jest po prostu praktyczne. Co istotne da się praktycznie wszystkie towary dokładnie przymierzyć, sprawdzić a nierzadko i przetestować, bo zwyczajnie są one dostępne na półkach.

Wybór ślusarza

Czy przytrafiło Ci się kiedyś, że przyszedłeś do pracy przed wszystkimi i nagle okazuje się, że klucz do głównych drzwi absolutnie nie chce zadziałać? Pomimo to, że został dorobiony niedawno, a Ty operujesz nim niczym włamywacz, drzwi się uparły? Może czas najwyższy skłonić przełożonych zamianę zamków.

Najwyższej jakości drzwi, które mogą sprawdzić się zarówno w domach tradycyjnych, jak i nowoczesnych

W dniu dzisiejszym dużo prywatnych przedsiębiorstw będzie mieć do zaoferowania wysokiej wartości użytkowej drzwi, jakie mogą sprawdzić się tak samo w domach tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Są to drzwi montowane standardowo, ale klienci będą mieć także możliwość złożyć prywatne zamówienie i poprzez to mieć większą pewność, iż wyszukają coś stricte przystosowanego do swoich oczekiwań. Muszą jedynie przemyśleć, na czym im będzie zależeć.

Drzwi wewnętrzne najlepszą ozdobą mieszkania!

Stosowny wybór wyposażenia mieszkania wbrew powszechnemu przekonaniu nie należy do kwestii łatwych. Znaczna część z nas twierdzi, iż nie wymaga to w zasadzie żadnych większych umiejętności. Wiedząc, że projektanci mieszkań jak i wykwalifikowane firmy trudniące się aranżowaniem mieszkań wciąż cieszą się rosnącą popularnością pokazuje, iż świetny styl mieszkania jednak nie jest taki łatwy do osiągnięcia jak może się to wydawać.

Zaawansowane technologie – dobry pomysł na interes

Aktualna sytuacja na naszym rynku pracy jest zatrważająca. Dużo ludzi miewa kłopoty z odnalezieniem jakiejkolwiek pracy. Nawet absolwenci mają nikłe szanse na dochodową posadę. Niestety, tytuł magisterski nie gwarantuje już zawrotnej kariery. Nie wszędzie przydaje się także perfekcyjna znajomość języków obcych.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*