Sprawne zawieszenie – sprawdź sprężyny

Miejskie drogi nie sprzyjają pojazdom. Głównie w zimie zawieszenie może korodować. Z tego powodu zalecane jest skontrolowanie samochodu – warto wtedy zmienić sprężyny. W jakich sytuacjach zbadać stan zawieszenia?

Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com

Pomijając sprawę kłopotów na polskich drogach, zima jest czasem trudny na jezdni.

Jeśli czytasz ten wpis, to oznacza, że opisywany temat niezwykle Cię zafascynował. Jeżeli tak w rzeczywistości jest, to wejdź tu oraz zobacz praktyczne informacje (https://wkg.pl/oferta/branze/przemysl-farmaceutyczny/).

Sól razem z ulubionym błotem przyspieszają korozję. Częściej jesteśmy zmuszeni wymieniać tłumiki, ale także po prostu sprężyny. O nich zwykle zapominamy, popełniając przy tym błąd. Uszkodzona sprężyna w nieoczekiwanym momencie może zawieść.

Rodzaj sprężynBardzo często przy kontrolach pojazdów zapominamy o sprężynach śrubowych, a są one naprawdę istotnym elementem zawieszenia. Trzymają masę samochodu także przy postoju, mają wpływ na wysokość prześwitu pod autem i magazynują energię.

Ten materiał przedstawia niezwykle ciekawe sprawy, zatem jeżeli masz ochotę poznać omawiany temat bliżej, przeczytaj też to oficjalne źródło (https://www.aircom.ag/pl/rozwoj-wiazek-elektrycznych/).

Poza tym przejmują wszystkie wstrząsy, kiedy podróżujemy po dziurawych drogach. Przy okazji zbierają wszystkie zanieczyszczenia.

Osłona sprężyny ściera się, a goła stalowa powierzchnia powoli ulega uszkodzeniu. Podróż od razu robi się mniej bezpieczna, bo w nie wiadomo, kiedy sprężyna może zawieść. Warto wiedzieć, że zniszczone sprężyny obniżają skuteczność hamowania o klika procent, a na to w czasie zimy nie możemy pozwalać.

Chevrolet

Autor: Mototarget.pl
Źródło: © Mototarget.pl

Kontrola sprężyn – kiedy?Ważne jest to, że eksploatacja sprężyn śrubowych zależy przede wszystkim od ciężaru auta, nie od liczby kilometrów. Im cięższe auto, tym częściej trzeba sprawdzać stan sprężyn i wymieniać je. Musimy odwiedzić stanowisko pomiarowe i dokładnie sprawdzić geometrię samochodu. Gdy jest niewłaściwa, to oznaka, że czas na świeże sprężyny.

Proces wymiany sprężynEksperci w serwisie nie mają z wymianą najmniejszego problemu. Jeśli mimo wszystko chcemy zająć się tym sami, potrzebny będzie zwykły ściągacz sprężyn. Istotne, żeby nie okazało się raczej, że jednorazowy zakup takiego narzędzia to większy wydatek niż serwis. Ważne jest to, że powinniśmy wymienić sprężyny na osi i nie wolno tego robić po tej samej stronie pojazdu. Warto odszukać sprężyn w częściach zamiennych – nie ma konieczności kupna oryginalnych sprężyn.

, , , , , , ,

Related posts

Latest posts

Istotne elementy w każdym szykownym domu

Jeśli pragnie się mieć dom o najwyższym standardzie, powinno się w niego zainwestować bardzo dużo zaangażowania. Drobne szczegóły będą w najwyższym stopniu istotne. To właśnie dzięki nim można uzyskać najwyższy prestiż budynku. Na szczęście spotyka się nadzwyczaj dużo biur planistycznych, które mogą nam pomóc w tej skomplikowanej czynności. Budynek o najwyższym prestiżu musi być nadzwyczaj ciekawie zaprojektowany.

Zadbaj o ochronę i estetykę swojej działki, stawiając dobre ogrodzenia oraz bramy

Posesja, która pozostaje nieogrodzona, jest niezabezpieczona przed wejściem osób niepożądanych. Stanowi także zagrożenie dla dzieci oraz zwierząt, które przebywają w ogrodzie oraz niepostrzeżenie mogą wtargnąć na ulicę. Dla bezpieczeństwa, jak również piękna swojego domu, trzeba zainwestować w ładny oraz wytrzymały płot. Pomyślnie dzisiejszy asortyment artykułów ogrodzeniowych jest nad wyraz urozmaicony oraz można kupić rzeczywiście piękne ogrodzenia, parkany oraz bramy.

Sztaplarka i inne maszyny magazynowe 

W wielu pracach w magazynie albo na roli nieraz przydają się pewne maszyny, znacznie przyśpieszające robione działania. Mogą to być nadzwyczajne ciągniki i również wózki. Najczęściej takiego typu sprzęt nie bywa przy takim zbyt drogi i jest dostosowany do wymogów a, także możliwości pieniężnych zwykłych klientów, zajmujących się głównie transportem.

Co zabrać na wakacje nad morzem?

Prawdopodobnie wielu z nas śni o arkadyjskim, wakacyjnym relaksie nad wodą. Odpoczynek, szum fal, promienie słońca – wszystko czego trzeba do szczęścia.
Warto jednak się do takowego wypoczynku stosownie spakować, ażeby na miejscu niczego nie brakowało.