Sprawne zawieszenie – sprawdź sprężyny

Miejskie drogi nie sprzyjają pojazdom. Głównie w zimie zawieszenie może korodować. Z tego powodu zalecane jest skontrolowanie samochodu – warto wtedy zmienić sprężyny. W jakich sytuacjach zbadać stan zawieszenia?

Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com

Pomijając sprawę kłopotów na polskich drogach, zima jest czasem trudny na jezdni.

Jeśli czytasz ten wpis, to oznacza, że opisywany temat niezwykle Cię zafascynował. Jeżeli tak w rzeczywistości jest, to wejdź tu oraz zobacz praktyczne informacje (https://wkg.pl/oferta/branze/przemysl-farmaceutyczny/).

Sól razem z ulubionym błotem przyspieszają korozję. Częściej jesteśmy zmuszeni wymieniać tłumiki, ale także po prostu sprężyny. O nich zwykle zapominamy, popełniając przy tym błąd. Uszkodzona sprężyna w nieoczekiwanym momencie może zawieść.

Rodzaj sprężynBardzo często przy kontrolach pojazdów zapominamy o sprężynach śrubowych, a są one naprawdę istotnym elementem zawieszenia. Trzymają masę samochodu także przy postoju, mają wpływ na wysokość prześwitu pod autem i magazynują energię.

Ten materiał przedstawia niezwykle ciekawe sprawy, zatem jeżeli masz ochotę poznać omawiany temat bliżej, przeczytaj też to oficjalne źródło (https://www.aircom.ag/pl/rozwoj-wiazek-elektrycznych/).

Poza tym przejmują wszystkie wstrząsy, kiedy podróżujemy po dziurawych drogach. Przy okazji zbierają wszystkie zanieczyszczenia.

Osłona sprężyny ściera się, a goła stalowa powierzchnia powoli ulega uszkodzeniu. Podróż od razu robi się mniej bezpieczna, bo w nie wiadomo, kiedy sprężyna może zawieść. Warto wiedzieć, że zniszczone sprężyny obniżają skuteczność hamowania o klika procent, a na to w czasie zimy nie możemy pozwalać.

Chevrolet

Autor: Mototarget.pl
Źródło: © Mototarget.pl

Kontrola sprężyn – kiedy?Ważne jest to, że eksploatacja sprężyn śrubowych zależy przede wszystkim od ciężaru auta, nie od liczby kilometrów. Im cięższe auto, tym częściej trzeba sprawdzać stan sprężyn i wymieniać je. Musimy odwiedzić stanowisko pomiarowe i dokładnie sprawdzić geometrię samochodu. Gdy jest niewłaściwa, to oznaka, że czas na świeże sprężyny.

Proces wymiany sprężynEksperci w serwisie nie mają z wymianą najmniejszego problemu. Jeśli mimo wszystko chcemy zająć się tym sami, potrzebny będzie zwykły ściągacz sprężyn. Istotne, żeby nie okazało się raczej, że jednorazowy zakup takiego narzędzia to większy wydatek niż serwis. Ważne jest to, że powinniśmy wymienić sprężyny na osi i nie wolno tego robić po tej samej stronie pojazdu. Warto odszukać sprężyn w częściach zamiennych – nie ma konieczności kupna oryginalnych sprężyn.

, , , , , , ,

Related posts

Latest posts

Sprawdzamy jak wykorzystać sterowanie roletami

W dzisiejszych czasach nie musimy spacerować po całym domu i sprawdzać czy wszystkie światła są wyłączone. W dzisiejszych czasach musimy tylko wcisnąć przycisk. Otóż istnieją systemy, które pozwalają sterować oświetleniem przy pomocy pilota.

Architekci wnętrz Warszawa są uwielbiani

Czasami ludzie posiadają świetną wizję artystyczną

Od czasu do czasu dzieje się tak, że ktoś bierze się za urządzanie swojego domu oraz robi to rzeczywiście wspaniale, bo ma szansę się pochwalić wspaniałą wizją artystyczną i niesamowitym wyczuciem smaku. Wówczas wszystko robi samodzielnie, nie myśli nawet o tym, aby poprosić o pomoc profesjonalistów, a co więcej rezultat ostateczny przeważnie niewiele wyróżnia się od tego, z jakim mamy szansę się spotkać w różnych magazynach.

Certus – rozpoznawalna oraz wyróżniana spółka mająca do zaoferowania technologie budowlane

Certus to wiodąca na rynku firma działająca w branży budowlanej. Proponuje ona sporo artykułów niezmiernie wysokiej jakości, które okażą się przydatne w budowlance. Firma certus przede wszystkim proponuje prefabrykaty betonowe, elementy wykończeniowe, kostkę brukową oraz belki stopowe. To polecany i fachowy wytwórca, jaki znany jest z artykułów niesłychanie dobrej jakości.

Rola nowoczesnych programów przy generowaniu kosztorysów budowlanych

W aktualnej chwili technologia niezwykle prężnie się rozwija, w związku z czym wiele czynności można wykonywać w znacznie prostszy sposób. Branżami, w których postęp ten jest bardzo przydatny są na pewno budownictwo i architektura. Na rynku znajduje się bardzo wiele specjalistycznych programów, które znacznie ułatwiają pracę w tych zawodach.