Chcesz mieć przytulny salon? Wybierz styl angielski!

Zapewne wielu z nas kojarzy z brytyjskich seriali staroświeckie, przytulne wnętrza domów. Tapeta w kwiaty, biała boazeria, okna w stylu angielskim. W obliczu dzisiejszego zaawansowania technicznego, tego rodzaju udekorowanie jest z pewnością niezwykle atrakcyjne, ludzie tęsknią za prostotą dawnych lat, kojarzy nam się ona z bliskością domowego ogniska.

Jednak w jaki sposób zaadaptować swoje pomieszczenie, żeby przede wszystkim było ciekawe i niezbyt pstrokate? Jakie rozwiązania najsłuszniej zastosować? Czy drzwi angielskie to właściwy pomysły? Sprawdź – wewnętrzne drzwi angielskie.Jeśli lubimy różane tapety w jasnych kolorach, jak najpewniej musimy je zastosować, lecz nie koniecznie na całej powierzchni. Można pomalować powierzchnie na biało lub bardzo jasny, stonowany kolor, a wyłącznie jedną ścianę, na przykład na przeciwko okna w stylu angielskim, pokryć tapetą. Wtedy nasze wnętrze będzie posiadało znacznie lżejszy wygląd. Jeśli pragniemy mieć w pokoju trochę zabytkowych mebli, jest to bardzo trafiony koncept, jednak nie przesadzajmy z ich ilością. Gdyż jeśli każdy przedmiot będzie wiekowy, zmienimy nasze pomieszczenie w antykwariat. Starczy jedna, elegancka komoda dębowa, która w zestawieniu ze szklanym, nowatorskim stołem zrobi prawdziwą furorę. Dobrze w tym przypadku zamalować drzwi angielskie i boazerie na biało, pokój będzie bardziej nasłoneczniony.Jednak jeśli postanowimy urządzić w ten sposób salon, czy potrzebujemy na to majątku? Nie do końca. Pewnie, że jeśli wyśnią nam się okna w stylu angielskim będzie to spory wydatek, lecz same akcesoria są dość tanie, zobacz

drzwi do domu

Autor: Paul Flint & Company
Źródło: http://www.flickr.com

: piękne okna w stylu angielskim.

Tapetę, zwłaszcza taki niewielki skrawek, nabędziemy za kilkanaście złotych, najatrakcyjniejsze oferty znajdziemy w internecie. Jeżeli chodzi o sofę do salonu – możemy jakąkolwiek posiadaną już oprawić na nowo w różane motywy. Materiał będzie nas kosztował kilkanaście złotych a fachowiec kilkaset – i tak znacznie mniej niż nowy mebel. Z zabytkowymi elementami bywa różnie – jeżeli masz oko i potrafisz rozpoznać autentyczny przedmiot w zdewastowanym meblu, możesz już za sto złotych zakupić ciekawą komodę, potrzebować jednak ona będzie od ciebie odrestaurowania. To również są nieznaczne koszty a efekt gwarantowany. Jeśli okażemy nieco pomysłowości, można z nudnego wnętrza utworzyć ciekawą aranżację. Drzwi angielskie, kwiecista ściana, jasne boazerie – to wszystko pomoże nam nadać naszemu salonowi brytyjski wyraz, niczym z dawnych, angielskich filmów.

, ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.