Chcesz mieć przytulny salon? Wybierz styl angielski!

Zapewne wielu z nas kojarzy z brytyjskich seriali staroświeckie, przytulne wnętrza domów. Tapeta w kwiaty, biała boazeria, okna w stylu angielskim. W obliczu dzisiejszego zaawansowania technicznego, tego rodzaju udekorowanie jest z pewnością niezwykle atrakcyjne, ludzie tęsknią za prostotą dawnych lat, kojarzy nam się ona z bliskością domowego ogniska.

Jednak w jaki sposób zaadaptować swoje pomieszczenie, żeby przede wszystkim było ciekawe i niezbyt pstrokate? Jakie rozwiązania najsłuszniej zastosować? Czy drzwi angielskie to właściwy pomysły? Sprawdź – wewnętrzne drzwi angielskie.Jeśli lubimy różane tapety w jasnych kolorach, jak najpewniej musimy je zastosować, lecz nie koniecznie na całej powierzchni. Można pomalować powierzchnie na biało lub bardzo jasny, stonowany kolor, a wyłącznie jedną ścianę, na przykład na przeciwko okna w stylu angielskim, pokryć tapetą. Wtedy nasze wnętrze będzie posiadało znacznie lżejszy wygląd. Jeśli pragniemy mieć w pokoju trochę zabytkowych mebli, jest to bardzo trafiony koncept, jednak nie przesadzajmy z ich ilością. Gdyż jeśli każdy przedmiot będzie wiekowy, zmienimy nasze pomieszczenie w antykwariat. Starczy jedna, elegancka komoda dębowa, która w zestawieniu ze szklanym, nowatorskim stołem zrobi prawdziwą furorę. Dobrze w tym przypadku zamalować drzwi angielskie i boazerie na biało, pokój będzie bardziej nasłoneczniony.Jednak jeśli postanowimy urządzić w ten sposób salon, czy potrzebujemy na to majątku? Nie do końca. Pewnie, że jeśli wyśnią nam się okna w stylu angielskim będzie to spory wydatek, lecz same akcesoria są dość tanie, zobacz

drzwi do domu

Autor: Paul Flint & Company
Źródło: http://www.flickr.com

: piękne okna w stylu angielskim.

Tapetę, zwłaszcza taki niewielki skrawek, nabędziemy za kilkanaście złotych, najatrakcyjniejsze oferty znajdziemy w internecie. Jeżeli chodzi o sofę do salonu – możemy jakąkolwiek posiadaną już oprawić na nowo w różane motywy. Materiał będzie nas kosztował kilkanaście złotych a fachowiec kilkaset – i tak znacznie mniej niż nowy mebel. Z zabytkowymi elementami bywa różnie – jeżeli masz oko i potrafisz rozpoznać autentyczny przedmiot w zdewastowanym meblu, możesz już za sto złotych zakupić ciekawą komodę, potrzebować jednak ona będzie od ciebie odrestaurowania.

Czyżbyś czuł ochotę na więcej artykułów na opracowany tu temat? Namawiamy w takim razie do nowej strony – po prostu naciśnij to pierścienie poliuretanowe i przenieś się do naszego serwisu.

To również są nieznaczne koszty a efekt gwarantowany. Jeśli okażemy nieco pomysłowości, można z nudnego wnętrza utworzyć ciekawą aranżację. Drzwi angielskie, kwiecista ściana, jasne boazerie – to wszystko pomoże nam nadać naszemu salonowi brytyjski wyraz, niczym z dawnych, angielskich filmów.

, ,

Related posts

Latest posts

Gdzie nabyć surowce wydobywane z ziemi? Na jakie surowce zwrócić uwagę?

Nierzadko w czasie realizowanych przedsięwzięć budowlanych lub wytwarzania konkretnych produktów niezbędne są przeróżnego typu materiały pochodzące z ziemi. Mowa choćby o glinie, która używana jest na sporo sposobów, jak również o kruszywach, które również znajdują różne zastosowanie. Gdzie poszukiwać dostawców tego rodzaju materiałów? Ile kosztują?

Jak szukać pracy? Vademecum nowicjusza.

Czasem jeszcze w trakcie trwania studiów, a czasem tuż po ich ukończeniu młode osoby rozpoczynają poszukiwania interesującej ich pracy w wyuczonym zawodzie, odpowiadającej ich wykształceniu. Od czego zaczynają?

Rozmaite pomiary w fabrykacji przemysłowej oraz codziennym życiu

W życiu codziennym stosunkowo często istnieje obowiązek dokonywania różnorodnych pomiarów. Są one także niezwykle przydatne w różnych dziedzinach przemysłu. Często zdarza się, że od poprawności i skrupulatności wykonanego pomiaru zależy bardzo wiele, na przykład zdrowie i życie innych osób.

Wakacje odpowiedni moment na wykonanie ciężkich prac domowych

Lato to doskonały czas na przeprowadzenie remontu naszego domu, zwłaszcza, jeśli podejmiemy decyzję o wymianie okien na nowe. Dzięki odpowiednim i dobrze założonym oknom,uzyskamy gwarancję, że w zimie w naszym mieszkaniu będzie ciepło i miło. Jednak z drugiej strony, szczelne okna utrudniają naturalną wentylację, gwarantującą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a światem zewnętrznym.

Innowacyjny dom – bezpieczeństwo i spokojne życie

Komfort, bezpieczeństwo, a co ważniejsze – całkowity nadzór nad własnym domem. Czy to wykonalne? Co do tej kwestii nie ma żadnych zastrzeżeń!
Usługa Inteligentnej Technologii to innowacyjna kwestia pełnej kontroli własnego domu.