Jak można ochronić środowisko naturalne?

Są dziedziny, w jakich pozytywne działania uniemożliwiają stosowanie nieprawidłowych działań. Najczęściej te dziedziny odnoszą się do szeroko pojętego interesu społecznego, co znaczy, że ich działania, przyszłe decyzje i wdrażane projekty, będą miały wpływ na każdego z nas, a również na środowisko naturalne. Nie dziwi więc, iż w takim temacie mówimy o branży budowlanej czy wydobywczej. To tak ogromne przedsięwzięcia, że w konsekwencji mają one wpływ na każdego z nas i to przez następne pokolenia. Dlatego stworzono specjalne procedury, które mają za zadanie to kontrolować. Najbardziej znana z nich to ocena oddziaływania na środowisko.

Ocena oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko ma rzeczowo ocenić wpływ planowanego przedsięwzięcia – budowlanego czy wydobywczego, na środowisko (w tym też na zdrowie ludzi). Kompleksowość takiego dokumentu wymaga, aby znajdowała się w nim weryfikacja raportu oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, który powinien być dostarczony przez inwestora danego projektu, a także zdobycie koniecznych uzgodnień i opinii prawnych.

Masz ochotę przeczytać kolejny tekst na ów obszerny temat? Zatem wejdź w łącze tu… i przenieś się do nowej strony, jaką dla Ciebie opracowaliśmy.

Jednocześnie, zgodnie z konwencją z Aarhus w tego typu postępowaniu musi być zagwarantowany udział społeczeństwa.

Naturalne składniki

Autor: Milena Janiczek
Źródło: http://www.flickr.com

Oceny oddziaływania na środowisko jest konieczna w sytuacji planowanych projektów, które z wielkim prawdopodobieństwem będą oddziaływać na środowisko. Może też być konieczna na drodze postępowania administracyjnego ochrona środowiska tego typu przedsięwzięć, jakie znajdują się na specjalnej liście „Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko”. Jednakże, nie istnieje w rzeczywistości lista przedsięwzięć, które mogą znacząco wpłynąć na obszar Natura 2000. W takim sprawach procedura rusza, kiedy istnieje podejrzenie, że konkretny projekt może na ten obszar mieć wpływ. Procedura taka także nie jest konieczna, jeżeli przedsięwzięcie ma wpływ na środowisko, ale jego realizacja jest zawarta w planach ochrony obszaru Natura 2000.

Ocena oddziaływania środowiska bierze też pod uwagę pośredni i bezpośredni wpływ konkretnego działania na środowisko, co zawiera się w obszarze warunków życia ludzi, dóbr materialnych, zabytków lub dostępności kopalin. Analizowane są także możliwości, żeby zminimalizować negatywny wpływ konkretnego projektu na środowisko, przy tym określany jest zasięg monitoringu.

Pragniesz wiedzieć więcej z owego ciekawego tematu? Zatem najlepiej trafiłeś. Po prostu idź tutaj (https://alluxzabudowy.pl/) i przeloguj się do nowej witryny.

Te wszystkie działania mają na celu ochronić ludzi i przyrodę przed zgubnymi skutkami wielkich, ingerujących w nasze życie, działań. Nikt przecież nie podważy zalet rozwoju, jest to ważne w każdej dziedzinie, jednocześnie musimy mieć na uwadze, że rozwój tak, ale nie za wszelką cenę.

Related posts

Latest posts

Wypełnienie Pit-u za 2016 rok przy pomocy narzędzi sieciowych

Powiększające się kolejki przed Skarbówkami w czasie poprzedzającym ostateczny moment przedłożenia deklaracji podatkowej z roku na rok wydają się przedłużać.
Rozliczający się od wielu lat wykazują tendencję do odsuwania kwestii związanych z Pit-em na ostatni moment – w rezultacie okres rozliczeń jest dla wielu bardziej kłopotliwy niż powinien.

Gdzie nabyć surowce wydobywane z ziemi? Na jakie surowce zwrócić uwagę?

Nierzadko w czasie realizowanych przedsięwzięć budowlanych lub wytwarzania konkretnych produktów niezbędne są przeróżnego typu materiały pochodzące z ziemi. Mowa choćby o glinie, która używana jest na sporo sposobów, jak również o kruszywach, które również znajdują różne zastosowanie. Gdzie poszukiwać dostawców tego rodzaju materiałów? Ile kosztują?

Jak szukać pracy? Vademecum nowicjusza.

Czasem jeszcze w trakcie trwania studiów, a czasem tuż po ich ukończeniu młode osoby rozpoczynają poszukiwania interesującej ich pracy w wyuczonym zawodzie, odpowiadającej ich wykształceniu. Od czego zaczynają?

Rozmaite pomiary w fabrykacji przemysłowej oraz codziennym życiu

W życiu codziennym stosunkowo często istnieje obowiązek dokonywania różnorodnych pomiarów. Są one także niezwykle przydatne w różnych dziedzinach przemysłu. Często zdarza się, że od poprawności i skrupulatności wykonanego pomiaru zależy bardzo wiele, na przykład zdrowie i życie innych osób.

Wakacje odpowiedni moment na wykonanie ciężkich prac domowych

Lato to doskonały czas na przeprowadzenie remontu naszego domu, zwłaszcza, jeśli podejmiemy decyzję o wymianie okien na nowe. Dzięki odpowiednim i dobrze założonym oknom,uzyskamy gwarancję, że w zimie w naszym mieszkaniu będzie ciepło i miło. Jednak z drugiej strony, szczelne okna utrudniają naturalną wentylację, gwarantującą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a światem zewnętrznym.