Opanuj powietrze we własnym mieszkaniu

wentylator
Technologia zrobiła duże, duże kroki w minionym stuleciu. Ludzie wiedzą dziś dzięki temu panować praktycznie nad każdym możliwym żywiołem: mamy melioracje, wspaniałe okręty transportowe, wojenne i inne.

Wydzieramy ziemi surowce naturalne, wiercąc korytarze parę kilometrów pod powierzchnią. Posiadamy systemy grzewcze, jakie niemal w stu procentach użytkują energię ognia, nie wspominając już o fakcie, że płomienie, jakie kiedyś trzeba było rozpalać krzesiwem albo patyczkami, dzisiaj umie rozniecić pięciolatek przy użyciu zapalniczki. Zostało jeszcze powietrze – najbardziej wymagający do opanowania element, równie groźny w nadmiarze, jak wszystkie pozostałe, choć najmniej uchwytny. Jednak i tu się da: po firmamencie śmigają myśliwce z szybkością większą niż szybkość dźwięku, latają boeingi pełne pasażerów, cargo i listów. Na ziemi stoją elektrownie wiatrowe.

Użycie, czy raczej opanowanie powietrza jest jednak potrzebne na znacznie mniejszym poziomie, bardziej przyziemnym. Odpowiednie wyliczenia i oszczędne, wysokosprawne motory elektryczne pozwoliły zbudować dość trywialne, a niezwykle przydatne narzędzia, jak ciche i efektywne farelki, wentylatory domowe wszelkiego zastosowania: do ochłody w upały, do wywiewania na podwórko oparów z kuchni, do kierowania mas powietrza, żeby łatwiej wywietrzyć mieszkanie czy piwnicę, w której okienka są zbyt niewielkie, żeby odbyło się to samoczynnie.

Wciąż przyziemne, ale trochę mniej trywialne zastosowanie znajdują też osuszacze adsorpcyjne, których używa się często na placach budowy podczas wykończenia, w podmokłych budynkach, jakie należy po zalaniu wysuszyć przed zimą, w pomieszczeniach laboratoryjnych, w których nie powinna zalegać zbyt duża wilgoć, w piwnicach muzeów, składach… Także w wielu raczej zaskakujących miejscach znalazły zastosowanie nagrzewnice powietrza elektryczne, choć jeszcze powszechniejsze w zastosowaniu na większą skalę (grudniowe, plenerowe koncerty, nagrzewanie potężnych hal produkcyjnych i innych przestrzeni) są nagrzewnice spalinowe.

Jeżeli masz ochotę zbadać sprawę, poznaj nasz następny wpis, w którym jest ciekawa treść (https://www.centrumwygody.pl/czesci-zamienne). Odpowie ona na wszelkie Twoje wątpliwości.

Te wydajne dmuchawy są w stanie stworzyć odrobinę upału w sercu zimy, mimo że nie są całkiem energooszczędne. Niemniej jednak stanowi to następny dobitny dowód na to, że czy to w niebie, czy na ziemi, panujemy nad wiatrem i pozostałymi elementami niepodzielną władzą.

, , , , ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.